Neviditelný pes

Velká nejistota

2.6.2021

V úterý večer nebylo ještě jisté, zdali se Piráti připojí k akci vyvolané stratégem Fialou, totiž hlasování o nedůvěře vládě. V úterý večer se totiž nevědělo, zdali se podaří toto hlasování zařadit do čtvrtečního programu dolní sněmovny. 

Kdyby se udělala nějaká svodka názoru politických pozorovatelů, patrně by se ukázalo, že většina konstatuje, že pokud by skutečně padlo většinové hlasování o nedůvěře, na tahu by byl prezident Miloš Zeman. A stratég Fiala by měl zadostiučinění, že by se ukázalo, kdo je kdo. Osobně si myslím, že je to jasné už teď, kdo je kdo, Fiala je holt stratég, ale on to chce mít odhlasované.

Na stůl přistály i volební preference od Medianu. Pirstan drží o fous prvenství nad ANO a s malým odstupem je Spolu, pozici si drží Okamura, do parlamentu by se dostali i socdem a komunisté. Zajímavě se šplhá nahoru Přísaha detektiva Šlachty. Kdyby ji pustili do televize, tak asi bychom se nestačili divit. Lidem je přece sympatické, když přijde někdo a slíbí, že padouchy pozavírá. Zkusili to už Piráti a jsou na prvním místě, příklady táhnou. Podle tohoto modelu by ale ani Pirstan se Spolu nedali většinovou sestavu v parlamentu, potřebovali by spojence a ve slušnou úvahu by přicházela jen sociální demokracie.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek