Neviditelný pes

Už toho nechte

20.10.2022

Osmiletý trest polským manželům Kordysovým vyvolal svou výší pozdvižení. Dováželi z Peru nápoj ayahuascu z odvaru z liján. Komentáře případu upozorňují, že za znásilnění, včetně znásilnění dětí dávají soudy u nás podmínky. Omamná látka DMT je sice na seznamu Úmluvy o psychotropních látkách, avšak rostliny které ji obsahují nepodléhají mezinárodní kontrole. V Americe a Kanadě se někde látka toleruje pod hlavičkou náboženské svobody, používá se při speciálních obřadech. Ty u nás prováděli i manželé Kordysovi.

Celé to vypadá poněkud střeleně, zvláště pak v atmosféře vrcholící kampaně na legalizaci marihuany. Vždyť ta je v podstatě součástí vládního programu! Čteme, kolik miliard (prý osmnáct, ale je to nejspíš domovní číslo neboli hausnumero) by přinesla stání kase legalizace určitých drog, kdyby se normálně prodávaly v krámě. Ono to tak nakonec dopadne, drogy povoleny budou, státní kasa ostrouhá jako vždycky a někdo jiný na tom obrovsky vydělá.

Manželé Kordysovi nebudou mít na Česko, až je justice pustí z drápů, dobré vzpomínky.

Všiml jsem si
Vládní (zvláště pak pirátské) přemýšlení o daňovém masakru vyvolalo paniku na burze Ztráty ČEZ a dalších podniků činí třicet miliard. Možná by bylo nejlepší, kdyby vláda přestala přemýšlet a když, tak k tomu nepřibírala Piráty, podle vzoru (pro pamětníky) Bilakova výučního listu: nepúšťat na saká!
(Vysvětlení pro nepamětníky: Bilak byl druhý nejmocnější muž Husákova normalizačního režimu, původně vyučený krejčí). Co to byl normalizační režim a kdo byl Husák už vysvětlovat nebudu.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek