Neviditelný pes

Teď už je to totální fraška

11.6.2022

Advokátka Klára Long Slámová oznámila, že nebude kandidovat na post prezidenta ČR, jelikož volba podle ní připomíná frašku. Až dosud budilo veselí, když se ten či onen politický no name do voleb přihlásil. Advokátka Slámová zahájila novou etapu, do hledáčku médií otupělého zaměřováním se na nové adepty vstoupil někdo, kdo se zapsal do dějin vystoupením z fronty na prezidenta. Advokátka Slámová své státnické rozhodnutí rozvedla takto:

Z prezidentských kampaní se bohužel nyní stala fraška, které nemám zapotřebí se jako aktivně pracující advokátka a pečující máma zúčastnit. Těch důvodů, proč nebudu, a hlavně nechci, pokračovat dál, je víc. Postupně je zveřejním, některé budou velmi ostré.

Ona to byla fraška už v okamžiku, kdy se do fronty na prezidenta postavila, jenomže teď komiku navýšila o úroveň výš. Ve zveřejňování důvodů slibuje pokračovat, ale zájem asi hodně opadne. Důvodů, proč se neúčastnit prezidentské kampaně, známe dost my všichni, kdo nechceme být prezidenty, a tudíž nepotřebujeme rady advokátky Slámové.

Toto je opravdu jen maličká komická epizoda a zmiňuji se o ní jen pro odlehčení víkendového vydání Psa. Největší frašku ovšem předvádí Pětikoalice (=žádná není) potažmo Spolu (musí držet pohromadě, jen tak má proti Babišovi s obytňáku šanci) tím, jak „hledá kandidáta“. V naší katolické církvi máme pojem papabile. To je kardinál, který má v konkláve šanci stát se papežem, je tedy volitelný. V našem dvorku je momentálně presidentabile trojice Babiš – Pavel – Středula. Sázka na Danuši Nerudovou vychází ze slovenských zkušeností, stát se může všechno. Nicméně uvedené trio je obecně vnímáno jako presidentabile. Pro Spolu nepřichází Babiš pochopitelně v úvahu (pro soudného voliče taky ne, protože svoji nekampaň vede jako lídr opozice, nikoli jako uchazeč o úřad sklenující politický život v Česku do rozumného harmonického celku). Za předpokladu, že vyhrabat odněkud někoho a prohlásit ho za lídra zavání fraškou, zbývá Sofiina volba mezi Pavlem a Středulou.

Vlastně, ještě jedna volba je. Zase fraška. Tu zatím Spolu sleduje.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek