Neviditelný pes

Slepičí bitva

17.9.2020

Piráti protlačili návrh zákona o zákazu klecového chovu slepic a k překvapení toho mála lidí, kteří se o politiku zajímají, se k nim připojili i sociální demokrati, navzdory doporučení jejich vlastního ministra zemědělství.

Ten důvod, proč zákon podporovat, je zřejmý. Klecový chov slepic je hnusný a působí živým bytostem utrpení. Pánové poslanci, co klecový chov podpořili, by se měli na měsíc do takové klece posadit, i když možná by to oproti vysedávání v parlamentní lavici nebyl zas tak velký rozdíl.

Nicméně i argument ministra zemědělství Miroslava Tomana je třeba brát v úvahu. On prostě namítá, že přijetím zákona se sníží konkurenční schopnost našich zemědělců, protože jinde budou v klecovém chovu vesele pokračovat a vejce z mučených slepic vymačkaná budou na trhu levnější než vejce získaná od slepic volně zobajících.

A tak je to se vším. Zákaz chovu kožešinových zvířat: jinde je budou chovat dál a k nám posílat kožky na zpracování. A ještě dál: zničíme si energetiku nesmyslem zvaným větrníky a soláry a budeme dovážet z Číny ocel, kterou nebudeme schopni sami vyrobit. Tu ocel, ze které se ty větrníky budou stavět.

Je to zapeklitá věc. Takovými zašmodrchanci bychom se ničeho nedobrali. U nás doma to řešíme tak, že žádné pravé kožichy nemáme a kupujeme vejce z podestýlkového chovu. Kdyby to tak dělali všichni…

Mohli by to aspoň zkusit.

Hoax: Lidi, neblbněte!

Po internetu to běhá už delší dobu, dneska jsem si všiml, že to mají Parlamentní listy, a ke svému úděsu jsem to objevil i na Echo 24. Je to nesmysl s titulkem Petr Kellner: Potvrzené zprávy. Ten žvást tvrdí, že Petr Kellner prozradil svoji tajnou investici, konkrétně ji prozradil v ČT v rozhovoru s Danielem Takáčem, a prozradil metodu, jak udělat z kohokoli za čtvrt roku milionáře. Následuje výzva, abyste někomu sdělili jméno, příjmení, mail a poté někam vložili 300 eur. Pak už se zapne automatický převodník, který vašich tři sta éček převeksluje za bitcoiny a pak už jen v okýnku budete sledovat, jak váš účet poroste.

Tahle debilita se propíral na webu už před časem, ale zarazilo mě, že se to objevilo na webech solidně spravovaných se solidní klientelou. Nepředpokládám, že by někdo z čtenářů Echa 24 na tuhle kravinu skočil, ale kdo ví. Proto zde vyslovuji varování a zároveň podiv, jak je možné, že třeba zrovna na Echu se tenhle jasný podvod objeví. To můžeme mít ouřad proti falešným zprávám a armádu elfů a kdesi cosi, a taková kravina se prosákne do seriózního webu?

Ono, myslím si, je to tak, že tam mají nějakou externí agenturu a té je jedno, co se propaguje, takže to nikdo z Echa neviděl (tím jsem si jist), a tudíž o tom nikdo neví (taky jsem si jist). Je to ale ukázka, jak nebezpečný prostor tenhle internet je. Je to ďáblův vynález. Měli by zakázat všechny ty internety, to přece paní Věra Pohlová říkala už před lety.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek