Neviditelný pes

Senátní podvýbor, zdroj veselí

11.11.2022

Je mi to trapné, ale nelze mlčet, třebaže je nápad senátorky Jitky Chalánkové zřídit senátní ocenění za manželskou věrnost tak snadný terč. Ono to má být ocenění manželských párů, které to spolu vydržely deset let a to ještě na doporučení, koho asi? Nejspíš uličního výboru, ale běda, už nemáme uliční výbory. Nápad se zrodil v lůně podvýboru pro rodinu a ten je principiálně podezřelý, protože se staví pozitivně k rodině a jsou v něm pochybné existence, jako je Jiří Čunek, Daniela Kovářová a Zdeněk Hraba, ano, to je ten, který prosadil do ústavního zákona právo bránit sebe a jiné se zbraní v ruce a to je jistě něco hodného opovržení, jelikož je to v souladu se zdravým rozumem.

Tak tedy cena manželské věrnosti, toto když řeknete nahlas, v dnešní době tím rozzáříte tváře svých bližních a začnou padat nápady, jak tu manželskou věrnost kontrolovat, zdali stačí čestné prohlášení anebo zda budou zřízeny prověrkové komise a zavedeny namátkové kontroly. Mohli by být nasazeni i agenti (agentky) provokatéři v duchu pornografické série Public agent.

Nechám ten nápad na pokoji, ať si s ním hrají vtipnější. Česká varianta nedávno obnoveného ruského institutu Matka hrdinka u nás neprojde. Ve prospěch věci ale dlužno podotknout, že na rozdíl od mnohých jiných nápadů našich zákonodárců nápad senátorky Chalánkové nikomu neuškodí. Zasmějeme se, a to je přece pozitivní jev, kéž by takových bylo více!

Aston Ondřej Neff


zpět na článek