Neviditelný pes

Protesty od řeky k moři

6.12.2023

Pražský magistrát zakázal demonstraci na podporu hesla From the River to the Sea, Palestine will be free. Dobře učinil. Můžeme být pyšní a zároveň šťastní že se něco takového mohlo stát. Vedení měst, ke kterým jsme před třiceti, čtyřiceti, padesáti lety vzhlíželi jako k zářícím hvězdám svobody, jako je Berlín, Paříž, Brusel nebo Londýn, tam by se něco takového stát nemohlo. Tato města jsou politicky zastrašována a tudíž ovládána nenávistnými menšinami, které podporují islamistickou teroristickou organizaci Hamás. Tento spolek sadistických vrahů předvedl 7. října co umí a v těchto městech na to reagovaly statisícové davy. Slogan o „Palestině od řeky k moři‟ neznamená nic jiného, než vyhlazení stávajícího státu Izrael, jeho zničení a „zrušení‟ jeho obyvatel, což se v podstatě rovná genocidu. V Londýně můžete vyzývat ke zplynování Židů, u nás nikoli. V Berlíně opět malují Židům na domy Davidovy hvězdy, u nás nikoli. Pražský magistrát není pod tlakem nenávistné menšiny, jedná svobodně. Važme si toho a zkusme ten stav udržet se vším, co s tím souvisí.

Proč se o tom zmiňuji?

V mailu jsem dostal manifest k protestu u budovy Ministerstva vnitra proti „omezování shromažďovacího práva‟. Až jednou budou učenci bádat o příčinách zkázy evropské civilizace a budou hledat příčiny, proč podlehla tak snadno a bez odporu, pak si jistě všimnou, že svoje sebevražedné sklony vydávala za přednost a velkou ctnost. K nejabsurdnějším projevům těchto sklonů patří spojení aktivismu ve prospěch islamistického teroru a tzv. hnutím LGBT. Je to ještě absurdnější aliance, než někdejší pakt Hitlera se Stalinem. K tomu patří i islamistických fanatiků pod heslem obrany svobody shromažďování a projevu.

Podstatná ovšem bude právní kvalifikace výzvy „Palestina od řeky k moři‟. Ta vzejde ze soudního rozsudku, pokud k soudu dojde. Zde nechci a nebudu předjímat. Na základě dosavadních zkušeností ale obavy mít mohu. Mně už to může být osobně celkem jedno, ale vnoučků se mi motá kolem nohou docela dost, a o ty strach mám, když vidím, kolik fanatické zaslepenosti a krátkozraké nenávisti všude kolem je.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek