Neviditelný Pes

Princip balónu

17.6.2020

Je to něco, jako když se nafukuje meteorologický balón vodíkem. Nejdřív je to taková malá mičuda. Oni otevřou kohout plynové flašky a balón roste. Koukáte na to a říkáte si, ten musí prasknout. Roste dál. 

Ustupujete a nevěříte zraku. On musí prasknout! Nakonec je dvakrát větší, než je poslední velikost, kterou byste pokládali za možnou, a pak je to hotovo a oni pustí provázek a balón vyletí a je malinkej, pak je z něj tečka a zmizí a už o něm nikdy neuslyšíte.

Tak to je a bude s deficitem našeho rozpočtu. Je to komické, že se ještě na začátku tohoto roku někdo mohl rozčilovat proti čtyřicetimiiardovému schodku! Ono je to, jako když alkoholik se drží při zdi a dopřeje si jednoho panáka denně. A pak se utrhne a ztříská se jako doga. Momentálně nemá vládní návrh na půlbilionový schodek podporu. Bude zajímavé sledovat, za co si Babiš od koho podporu koupí. Vykutálení obchodníci jsou komunisté, poslední výzkumy je poslaly za dveře parlamentu, tak si to ještě budou chtít užít. Ale snad i piráti by si rádi zahráli na státotvornou opozici a své podmínky si kladou i další strany. Jedna podmínka je zásadní: veřejnost má právo vědět, na co ty peníze přijdou, pokud to nemá být meteorologický balón, který zmizí v nenávratnu. V našich poměrech to nenávratno bylo v něčích kapsách.

Je to ale ještě jeden aspekt – předčasné volby. Babiš prohlásil, že je nechce, pokud to nebude muset být… To je položený nůž na krk a není třeba velké fantazie k předpokladu, že to předjednal se Zemanem.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek