Neviditelný pes

Premiér Fiala vycenil zuby (10 miliard)

1.12.2023

Vy budete vyskakovat a budete hrozit omezením péče? Já vám ukážu, zač je toho loket! Zacpu vám ty vaše huby deseti miliardami a ještě moc rádi zalezete do boudy! Tímto mužným krokem zkrotil premiér Fiala protestující lékaře a dosáhl tedy toho, na co nedosáhl jeho ministr zdravotnictví, který jim nabízel o miliardu míň.

Zatím to vypadalo, že vlastně o platy tak moc nejde, jako spíš o časové nasazení zdravotního personálu, od špiček po sestry a pomocné síly. Popelář na kukavozu by se vám dávno poděkoval, kdybyste ho nutili sloužit ne jenom čtyřiadvacátku, ale dokonce osmačtyřicítku i víc, kdežto ve zdravotnictví je to docela běžné. Prý je to tím, že je nemocnic příliš mnoho. Když půlku zavřeme, ubude nemocných? O co tedy šlo, o peníze nebo o přesčasové hodiny? Když se do zdravotnictví nalije dalších deset miliard, přibude personálu a bude míň služeb? To snad nechce nikdo tvrdit. Taky by se k věci měl vyjádřit ministr Válek a asi bude odpovídat na pitomé otázky, jak to, že to pan premiér dohodl a on ne. Sám se pytlíkoval s problémem měsíce a Fiala to vyřídil za dvě hodiny. Buď je tedy Válek k ničemu, nebo Fiala má pravomoci v rámci vlády o kterých zatím nikdo netušil.

Takže to dopadlo tak, že protest vyvolali učitelé, odboráři svolali zdrcující dva tisíce bojovníků na nejmenší z velkých pražských náměstí, nechali promluvit Vidláka a do zdravotnictví půjde o deset miliard víc ke stávajícím 600 miliardám. Kdo tomu rozumí, nechť zvedne ruku, já ji nechám v kapse, nejen kvůli zimě.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek