Neviditelný pes

Prchejte, sirotci přicházejí

14.11.2019

Sirotci paní Šojdrové se opět vynořili z mlh a přicházejí na politickou scénu. Je to typický zástupný politický problém bez reálného jádra. Ti lidé pravděpodobně nejsou sirotci a není jim sedmnáct a nestojí o to sedět v nějakém děcáku v Ouholičkách, nýbrž chtějí být v Düsseldorfu, lépe pak v Londýně. 

Naše země samozřejmě může absorbovat těchto čtyřicet politických sirotků, absorbovala by jich desetkrát víc a nic by se dohromady nestalo, i kdyby jich přišlo stokrát víc. O to vůbec nejde, a tak se kolem čtyřiceti sirotků konají tanečky. V duchu dávného hesla komunistických bojovníků ani muže ze závodu volá Babiš ani sirotka do země a protože to nese popularitu, přidává se k němu Hamáček. Zároveň to působí podiv a ostudu, takže Hamáček otáčí a volá nechte sirotkům přijíti ke mně. Tipnu si, že sirotky, co nejsou sirotci, nakonec přivezou a do roka a do dne je potkáte v Düsseldorfu, lépe v Londýně, jak tam prodávají marjánu. Bude jim pomoženo a Jan Hamáček si bude lámat hlavu, co byla větší chyba: odmítnout sirotky, nebo přijmout sirotky?

Skutečný problém je naprosto jinde. Sirotků, co nejsou sirotci, není čtyřicet, ale čtyřicet miliónů, možná čtyři sta miliónů, to se uvidí časem. Je zaděláno na obrovitý sociální a v důsledcích politický a v důsledcích bezpečnostní problém. Není to české specifikum, že se utápíme v moři pseudoproblémů a snažíme se nevidět ten velký problém. Je to společný postoj Evropy jako takové. I tady se otevírá Overtonovo okno. V době vítězného wir schaffen das Angely Merkelové bylo neslušné vůbec nějak pochybovat o migrantech. Teď se zavedlo slovo ilegální migranti a jaksi se předpokládá, že s nimi bude přísně naloženo.

Předpokládá se.

Háček je v tom, že prakticky všichni jsou ilegální migranti, to zaprvé. Zadruhé se zamlčuje, že jakékoli skutečné řešení se musí realizovat silově. Odmítnutí ilegálního migranta bez nároku na asyl vyžaduje silový zásah.

To si nikdo nechce přiznat, a proto ty tanečky, proto nesmysly kolem kvót, proto žvásty o solidaritě. Overtonovo okno se otevírá dál a nakonec dojde i na to silové řešení. Jenže do té doby už tu bude importovaná populace tak silná, že zavaří na sociální problémy minimálně do konce století. Tím myslím století dvaadvacáté, pak se to bude zlepšovat – vidíte, jaký jsem optimista.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek