Neviditelný pes

Podmínka za nášivku

7.12.2023

Za výchovný trest označila soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 podmínku s odkladem na 2,5 roku panu J.J., který se v květnu vypravil na demonstraci proti vládě na Václavské náměstí. Dotyčný byl odsouzen už jednou, odvolal se, rozsudek byl zrušen Městským soudem a nyní byl znovu potvrzen na Praze 1. Už tohle kolečko svědčí o tom, že jde o nejednoduchou kauzu.

Z jedné strany nahlíženo, je s podivem honit někoho kvůli nášivce, když tu máme politiky, kteří jdou Putinovu režimu na ruku a prosazují jeho politiku „kus hned a celek v další fázi‟. Starat se o nášivku je groteskní malichernost a bylo by dobře vzpomenout na přísloví orel much nelapá. Na druhou stranu ale ten pán měl na nášivce to, co by měly ruské tanky na věžích, kdyby si Rusové chtěli udělat reprízu svého roku 68 a udělali obrněný výlet do Prahy. Že to není možné jsme si mysleli začátkem léta 68 taky, my co tu dobu pamatujeme.

Takže výchovný rozsudek zopakován, soud rozhodl jak rozhodl a jeho argumenty jsou srozumitelné.

Putinovskou nášivku budeme stíhat jak náleží.

Co ale s výzvou k likvidaci státu Izrael pod heslem „od řeky k moři‟?

Zatím žádný soud neproběhl. Pražský magistrát demonstrace pod tímto heslem zakázal. Německé spolkové ministerstvo vnitra ho zakázalo a posouzení trestněprávních důsledků svěřilo místním úřadům. V dnešní popletené době, kdy političtí homosexuálové podporují islamistické extremisty Hamásu se slogan dostane k soudu. Soudce/kyně ho bude posuzovat v atmosféře, kdy je terorismus cudně označován za radikalismus a média – všechna, bez rozdílu – papouškují údaje o mrtvých civilistech v Gaze, jak je médiím předalo PR oddělení Hamásu. Budeme tedy zvědaví, zda české soudnictví zváží nášivku Z stejně jako, dejme tomu, protižidovskou chobotnici Gréty Thunberg.

Přiznám, že zvědav jsem, ale napnutý nikoli, protože tuším, jak to dopadne.

Levice miluje palestinské teroristy, kdežto carsky reakčního Putina nenávidí. Když toto vezmete v úvahu, pak bingo, najednou je jasné, proč vidíme vedle sebe vlát duhovou vlajku vedle černého praporu Islámského státu a proč Václav Klaus chce mír vyměřený Vladimírem Vladimírovičem. V politické přetahované si totiž vybíráme spojence podle momentální dispozice a situace, nikoli s ohledem na delší perspektivu. Natož pak, bůh ochraňuj, na morálku a ideály!

Aston Ondřej Neff


zpět na článek