Neviditelný pes

Nevíme, kdo se blamoval, ale dostanou přidáno

5.12.2023

Kde jsou zlaté časy chaotického Babiše! Teď jsou zřejmě chaotiky všichni. Vezměte si nedávnou stávku. Stávkovali všichni možní i nemožní. Učitelé stávkovali, ale ne za sebe, protože spolu se zdravotníky dostali přidáno, ale za kuchařky. Stávkovali dělníci ze Škoda Auto, kde kdo jim ty platy závidí, a přece stávkovali, dokonce s podporou svého vedení. Stávkovali zdravotníci, ale ne kvůli platům, ale kvůli přesčasům. Vyjednával s nimi dlouho a marně ministr Válek, načež premiér Fiala to s nimi vyřídil za dvě hodiny. Miroslav Kalousek, nejvlivnější český politik, t.č. mimo politiku, to prohlásil za neproveditelný blábol a urážku lidové strany od premiéra Fiala, na to ministr Válek druhého dne oznámí, že je vše vyřešeno a lékaři dostanou přidáno od pěti do patnácti tisíc. A že zásadní reformy ve zdravotnictví budou následovat.

Co bude následovat?

Pokud bude následovat to, čeho jsme byli svědky dosud (říká se tomu extrapolace), tak Fiala nechá vylepit billboardy, na kterých bude vyfocen on sám v holinkách s navlečenými igelitovými pytlíky, jak stojí u operačního stolu s kuchnutým pacientem a bude tam slogan: RÁZNÝM ŘEZEM JSME VYŘEŠILI PROBLÉMY ZDRAVOTNICTVÍ.

A co Kalousek? Nechme ho mluvit:

Stát se s lékaři dohodl na něčem, co nemůže garantovat a co je právně nevymahatelné. Jsem rád, že to lékaři pochopili, jsou to převážně inteligentní a vzdělaní lidé. Konec dobrý, všechno dobré. Je to malý krok pro lidstvo. Je to ale velký krok k socializaci českého zdravotnictví, k jeho nižší efektivitě a postupném znárodňování a snižování kvality a dostupnosti.

Takže víme, na čem jsme. Jenom nevíme, jak je to s těmi přesčasy.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek