Neviditelný pes

Někoho vyhoděj, někoho ne

27.1.2021

Je to teď hodně nepřehledné. Na funkci koordinátora očkování rezignoval Zdeněk Blahuta. Jako důvod uvedl zdravotní problémy, ale když mluvil s rádiem, ani se moc nenamáhal, aby to znělo přesvědčivě. 

Naopak ministr zdravotnictví Jan Blatný svého náměstka Aleksiho Šeda zdvořile vyprovodil s vysvětlením, že si nesedli. Krajského libereckého policejního ředitele Vladislava Husáka odvolá policejní prezident Jan Švejdar. Důvodem je nelegální hotelová party na oslavu narozenin Petra Bendy. Mimochodem, o něm se mluví jako o bývalém vlivném politikovi ČSSD, stručně se takovým lidem říkalo kmotr. Je opravdu tak bývale vlivný, když kvůli němu šlo do rizika tolik reálně a skutečně vlivných osob? 

Milan Hnilička kvůli tomu vypadl z parlamentu, ale přitažlivá síla peněz je příliš mocná, takže v čele Národní sportovní agentury zůstává. Pikantní na tom je, že odchodem z parlamentu Hnilička přijde o vysedávání v parlamentní restauraci. Jak upozorňuje Petr Štěpánek (zde), parlamentní restaurace opravdu nepřipomíná závodní stravování, které povoleno je. U vedlejšího stolu obědvali Piráti, u dalšího komunisté, o kus dál okamurovci a socani, modří ptáci a černoprdelníci taky, no prostě politici celého spektra a v rohu sám předseda vlády s předsedou poslaneckého klubu ANO, líčí Štěpánek poměry v této restauraci s obsluhou.

Moc hezky to napsala na Facebooku Daniela Kovářová, advokátka a někdejší ministryně spravedlnosti:

Zakázali kadeřnictví, ale sami do těch svých chodí.
Zavřeli hospody, ale ty své nechali otevřené.
Omezili sdružování, ale sami se dál sdružují.
Nařídili roušky, ale sami je nenosí.
Možná to není papalášství. Možná jen vědí, že k čemu jsou všechna opatření. Což někde fungují?

Málo platné, co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi. Ale abychom promenádu panoptikem elegantně uzavřeli, incident nezařazeného poslance Lubomíra Volného naznačuje, že i volům je ledacos dovoleno.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek