Neviditelný pes

Nazývejme činy a lidi pravými jmény

diskuse (2658)

Laikovi nepřísluší hodnotit úradky soudců, ale když ono to jednomu nedá. Kde kdo teď propírá soudcovský výkon napříště soudce Ústavního soudu Roberta Fremra a závěr z toho žádný, senát rozhodl jak rozhodl a námitky odloženy ad acta. Nejsou tu ale zajímavější, zcela aktuální případy?

Obvodní soud pro Prahu 7, konkrétně soudkyně Iva Kaňáková, rozhodl, že někdejší válečný novinář Tomáš Etzler se má omluvit kolaborantce a prokremelské svoloči Jordance Jiráskové za to, že ji označil za kolaborantku a prokremelskou svoloč. Nejde o to, že týž soud zamítl její požadavek odškodnění 20 tisíc korun za újmu.

Jak to tedy je? Kolaborantem je přece ten, kdo pomáhá nepříteli. Wikipedie praví: kolaborace je spolupráce, s negativní konotací se tak označuje zpravidla spolupráce s nepřítelem proti vlastní zemi. Rusko zařadilo Českou republiku na seznam nepřátelských zemí. Rozpoutalo agresivní válku proti evropské zemi, té nyní pomáháme, čili jsme nepřímými, avšak aktivními účastníky konfliktu. Skrze spřízněné aktivisty a novináře a cestou alternativní mediální scény, která z prokremelských narativů významně čerpá, dochází v českém prostředí k šíření stanovisek podporujících zahraniční politiku režimu Vladimira Putina, upozorňuje poslední výroční zpráva BIS. Jordanka Jirásková a spolu s ní celá kohorta dalších aktivistů přebírá a šíří argumentaci kremelského režimu. Definice kolaborace je tu naprosto zřetelná. Soudkyně Kaňáková to tak nevidí a tudíž termín „svoloč‟ nemá opodstatnění.

Co by se muselo stát, aby podle ní měl opodstatnění? Máme počkat, až propagandistické úsilí prokremelské scény (nejsou to žádní dezinformátoři, je to politická síla, která otevřeně usiluje o změnu poměrů ve prospěch nepřátelské mocnosti) dosáhne svého a změní se politické poměry v zemi a na Hradě znovu usedne někdo ochotný leštit Putinovi boty a bude si rozumět s novým kolaborantským osazenstvem Strakovy akademie? Na to máme čekat?

Nazývejme činy a jejich strůjce pravými jmény. Jde o kolaboraci a je to svoloč.

zpět na článek