Neviditelný pes

Načapaní papaláši a jiné taškařice

26.1.2021

Aférkou dne se stala narozeninová párty v teplickém hotelu Prince de Ligne. Zúčastnil se jí i Jiří Paroubek, bacha na něj, bylo velké štěstí, že se tentokrát žádní mafiáni nepostříleli, to jenom někdo párty prásknul Blesku. V síti zůstal šéf Národní sportovní agentury a poslanec Milan Hnilička. 

Babiš si přál jeho hlavu, Hnilička se vzdal toho nedůležitého, tedy poslaneckého mandátu, kdežto šéfování agentury, skrze kterou tečou prachy, si nechal. To svědčí o jeho inteligenci. Na párty pořádané kmotrem Bendou byl i liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Což celkový obraz pěkně rámuje.

Ony se ty párty množí a jednou na ně budou účastníci vesele vzpomínat, jako se po zrušení prohibice v USA vyprávěly legrační historky o nelegálních putykách. Ministr Karel Havlíček v pondělí hospodským pohrozil, že na nějaké dotace mohou zapomenout, pokud se prokáže nepravdivost čestného prohlášení, že jejich podnik zůstal zavřený. Brzy uvidíme, zdali má náš právní systém dostatečné gule na to, aby bylo možno tuto hrozbu naplnit.

Patálie s očkováním

Kdyby mělo očkování pokračovat stávajícím tempem dvou set tisíc měsíčně, kýženého počtu sedmi milionů očkovaných dosáhneme do konce roku 2023, hurá. Maďaři objednávají ruskou vakcínu Sputnik V a Rusové se přihlásili o evropskou homologaci. Kdo ví, jak to s Rusy chodí, si umí představit následující scénář: firma Pfizer a Astra Zeneca a ostatní půjdou cestou peněz a tajnou obchodní smlouvu s Evropskou unií si připíchnou na hřebíček do kadibudky. Načež se ozve chorál Alexandrovců a jako legendární vojska se dostaví Rusové s vakcínou Sputnik V, aby zachránili Evropu, jako dovezli obilí do Československa v roce 1947, kdy bylo u nás sucho a v Rusku hladomor. Tohle oni dovedou skvěle. Miloš Zeman se jistě třese, kdy ho vybídnou, aby zavolal Putinovi a požádal ho o bratrskou očkovací pomoc. Ta se pak odehraje za potlesku chytrolínů, kteří už dnes rozhlašují, že Sputnik V je vůbec ta nejlepší vakcína, která se zatím na scénu dostala.

Že je to scénář nepravděpodobný? Moc bych si to přál, ale řekneme si to v březnu, jak to s ním je.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek