Neviditelný pes

Měsíc navíc

9.2.2021

O další měsíc prodloužit nouzový stav žádá sněmovnu vláda, aby mohla pokračovat v restrikcích zaměřených na omezení epidemie. Komunisté už dopředu oznámili, že žádosti nevyhoví – odůvodňují to tím, že vláda nevyhověla jejich podmínkám stanoveným posledně. K tomu je dobře podotknout, že jedna byla oslabení armády, zvláště pak ve vztahu ke spojencům, a ta druhá, naprosto směšný podbízivý požadavek, aby se hory otevřely zimním radovánkám. Licitace se bude konat ve čtvrtek.

Bezprostřední problém je návrat dětí do škol. To je skutečně něco, co už nesnese odklad. Veřejně se přetřásá plošné testování školáků. Technická neuskutečnitelnost této věci je zřejmá. Ptáme se, když jinde děti do školy chodí, proč u nás ne?

Klást jednoduché otázky ale zřejmě nemá smysl.

Na stole je také jednání o návrhu zákona, který by řídil další protiepidemická opatření i bez nouzového stavu. Ten je naprosto nutný. Konec epidemie je v nedohlednu – pořád si připomínejme, že toto je skutečně celosvětový problém a že se ukázala nemožnost udržet virus v jednom ohnisku. Angličané ostrovy izolovali a stejně se britská mutace na kontinent dostala a jihoafrická mutace je už v Evropě taky. Realisticky uvažují ti, kdo říkají, že se s virem musíme naučit žít. Ale jak?

Zbláznit se není o nic lepší než dostat covida.

Předáci parlamentních stran budou o obrysech zákona jednat dnes odpoledne. Věřme, že to bude jednání věcné… Vždyť se nebudou dívat televizní kamery, a nebude tudíž třeba se nakrucovat a exhibovat!

Aston Ondřej Neff


zpět na článek