Neviditelný pes

K smíchu a pláči

29.1.2021

Humoristé mají žně. Nic není snazšího než si dělat srandu z vládních opatření. Ta se od páteční půlnoci opět zpřísňují, ovšem teď už skutečně legračním způsobem. Jsou zaměřena proti švejkování, které zaplnilo horská střediska. 

Napříště jen jeden, bez rodiny – a musí mít bumážku. Je to samozřejmě pojem ze sovětskoruské terminologie a u nás se za dob reálného šokialismu vžil. Sověti ale měli ještě bumážku na druhou, té se říkalo puťovka. Byla to bumážka opravňující k cestě z A do B. Bez puťovky byl člověk mimo zákon. Takže, jestli se ve čtvrtek v médiích objevila otázka, zda se dá jít někam dál, pak ano, puťovka je něco, o čem mohou B+B uvažovat.

Hned se ale musím omluvit, že tu taky vtipkuju. Ono to opravdu nic komického není a povzdech mluvčího BIS Ladislava Šticha na Twitteru je dosti trefný: „Jsme v prdeli a všichni tady chcípneme,“ svěřil se obyvatelstvu se svými pocity (tweet není dostupný, tak tedy aspoň zde) . Ono to tak skutečně vypadá a možná, že mluvčí BIS ví ještě něco, co my nevíme… Nová verze korony zřejmě zarazila pokles a fabriky nestačí vyrábět vakcínu: můžeme se stokrát bavit o tom, že Evropská komise nedokázala udělat dobrý kšeft, ale ono je těch vakcín celosvětově málo, hlásí se také Afrika – a má pravdu, že dokud to nepřejde (do nějakých rozumných dimenzí) všude, tak… humoristé budou mít čemu se smát.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek