Neviditelný pes

Hlídací PES

14.11.2020

Ano, je to laciné, když vymýšleli Protiepidemický systém, jistě je napadlo, že zkratka PES ve spojení s hlídacím psem bude předmětem žertování. Oceňme smysl pro humor, jakož i snahu vnést do chaosu pořádek. 

Podle nového systému je stoupající rizikovost bodově označená, skáče to nejdřív po dvacítkách, od 60 jsou už stupně dva, červený je 61-75 a fialová 76 až do morové rány. Při pohledu na tabulku si uvědomíme, jak nekonečně složité je naše lidské pinožení a jak těžké je srozumitelně ho utřídit a vyhodnotit – podle míry rizika. Tabulka má sedmadvacet kategorií a na každou platí ony zóny od jedničky do pětky, po dvacítkách a později po patnácti a do aleluja. Pro dobrý pocit občana by bylo třeba detailnějších vysvětlení. Coby těžký rizikáč sedím pokud možno doma na zadku. Dnes, v sobotu, si půjdu koupit chleba. V krámě bude nabito, protože zítra bude krám zavřený. Proč bylo nutno zahustit obecenstvo v obchodech? Nechápu.

V pondělí bych rád vyvezl nějaké staré krámy do sběrného dvora v naší vesnici. Nepojedu, protože ohledem na epidemii je sběrný dvůr zavřený. Proč? Je tam vždycky zřízenec, který kontroluje, jestli jsem místní, pak mě pustí, kdybych byl cizák, pak mě vyhodí. Sedí na židli před svou kukaní, jedu kolem něho autem a máváme si. Z hlediska epidemiologického jsme oba stoprocentně bezproblémoví. Teď je zákaz. Proč? Já si svoje krámy schovám na lepší časy, ale už jsem viděl první černou skládku, někdo vyházel prázdné plechovky od barev. Proč?

Toto je ale jen takové stýskání. Coby rizikáč postižený věkem a zkušenostmi vím, že míra bordelu je přímo úměrná rozsahu operace, přičemž toto je operace celonárodní, ba dokonce planetární. Už jsem tu formuloval tezi, že bordel a šlendrián v kombinaci s buzerací vyústí do promořenosti obyvatelstva a zároveň ochrání zdravotnický systém před přehlceností a mrazáky před nemocnicemi. Ničeho se tedy nebojme a s úsměvem si užijme listopadový víkend.

Zeman udeřil

Miloš nezklamal a jeho pomsta za volební podraz ze strany sociální demokracie pokračuje. Svědčil on-line v kauze Altnerových dědiců vůči sociální demokracii. Jde o úhradu nestydaté smluvní pokuty v řádu stovek milionů, přičemž partaj už vyplatila padesát. Zemanova role z doby, kdy stranu ještě nelikvidoval, nýbrž jí šéfoval, je v této věci přinejmenším sporná. Ve svém on-line podpořil tezi, že role zesnulého advokáta byla v kauze Lidového domu klíčová. Je to teze přinejmenším diskutabilní, nicméně jako další špendlíček pod socdemácký nehtíček slouží velmi dobře.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek