Neviditelný pes

Hamáček netušil

22.2.2021

Začnu citátem, hovoří ministr vnitra Jan Hamáček: Postupovali jsme podle pokynů vlády. My jsme žádné znepokojující informace nedostali. Pokud se podíváte do obchodního rejstříku, tak firma je od 2019 v českém vlastnictví a spolupracuje s řadou státních institucí včetně složek ministerstva zdravotnicí. Konec citátu. 

Jde o firmu Tardigrad, vítěznou v neveřejném tendru vyhlášeném za pět minut dvanáct, kdy měl být zrušen nouzový stav. Takže ministr vnitra nemá informace. Zřejmě se nepodíval on nebo jeho lidí na web HlídačStátu. Tam při zadání Tardigrad International Consulting vyjede: Tento subjekt nemá žádné obchodní vztahy se státem ani s politickými stranami, proto o ni nezobrazujeme více detailů. Když si pak přečteme, co zjistil server Neovlivni.cz (zde), že jde o firmu s kapitálem tisíc korun a vlastníkem v Edinburgu, potažmo Marshallových ostrovech – přečtěte si, co na Neovlivni píší… padne na vás únava, pokud jste na tom tak, jako já.

Nicméně jsem optimista. Únava zjevně může padnout na virus samotný. Když se podíváte na statistiku Hopkins University, Jižní Afrika prožívá údobí strmého poklesu – nejen pokud jde o nákazu, tam se dá všelijak mudrovat kolem metodiky, ale v počtu mrtvých. Dne 20. února byla na 80 mrtvých (58 milionů obyvatel), my na 184. Ovšem měsíc před tím byla skoro na 900 mrtvých denně! Že by očkování? Na sto obyvatel mají očkované dvě setiny človíčka. Nic z toho nedovozuju, nejsa ani statistik, ani epidemiolog. Jen se nad tímto vývojem podivuji a klíčí ve mně pochybnost, že pokud se situace i u nás obrátí k lepšímu, na což to zatím věru nevypadá, duo Babiš s Hamáčkem si pro to jen stěží připíšou zásluhu.

Zvláštní:

Exministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ještě nepřesunul na nově obdržený velvyslanecký post ve Finsku – a už tam objevili mutaci koronaviru. Neměli by mu v zájmu veřejného zdraví zrušit agreement?

Aston Ondřej Neff


zpět na článek