Neviditelný pes

Děti do škol

3.5.2021

I notorický reptal musí uznat, že návrat (byť jen některých) dětí do škol (ne všude) je krok k normálu. Nemá smysl zakládat debatu o tom, zda je to dobře nebo jestli se mělo jinak, těch chytrých, kteří naprosto přesně vědí, co by se mělo dělat jinak, těch je v našem státě tak asi deset milionů. 

Nicméně jedno je zřejmé, že také učitelé by měli být pokládáni za lidi z první linie… Dobře, že i jim bylo nabídnuto přednostní očkování, bezesporu přicházejí do kontaktu s množstvím lidí – na delší dobu a v uzavřených místnostech. Teď ale budou mít všechno ještě obtížnější – učí děti napůl prezenčně a napůl distančně – v souběhu, takže mají v jistém smyslu dva úvazky. Jak to udělat a nezbláznit se u toho, to je asi velký úkol těchto dní.

Přejme si, aby se i toto dílčí uvolnění neblaze neprojevilo na číslech. Po zkušenostech z loňského rozmarného léta budeme asi přijímat rozvolňovací kroky s opatrností. S tou výhradou, že jak kdo. Letošním oslavám 1. máje dominovali antirouškaři, politická divize mašíblu. Ještě by se k nim mohli přidat členové za uznání ploché Země a bylo by to hotové.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek