Neviditelný pes

Den hněvu a co s ním

27.11.2023

Vánoce na krku a s nimi protesty. Jeden, s komorním obsazením, vyzněl pozitivně. Disident Gruntorád rozbil hladovkářský stan před Strakovou akademií a nakonec dosáhl svého: žádal, aby vláda stáhla své usnesení, že podporuje Chartu 77, uspěl vláda stáhla usnesení že koná v duchu Charty 77 a pak dodala, že stejně koná s Chartou 77 v srdci. Podobně se zachoval před čtyřmi sty lety Galileo, když zvolal „a přece se točí‟. Chartu 77 tedy máme vyřešenu, ostatek zatím drhne. Do boje vytáhly školy, nejdřív v počtu střídmém a když jim Fiala vysvětlil, že nemají důvod k nespokojenosti, počet stoupl na 70 procent. Autobusový svoz do Prahy chystá i odborářský svaz KOVO, solidaritu přislíbili nejlépe placení dělníci Česka ze Škody MB podpoření svým zaměstnavatelem – opravdu, když jdete vlevo, abyste se báli, abyste někomu nešlápli na polobotku Gucci za pětadvacet tisíc. I jim všem vysvětlil Petr Fiala, že nemají k nespokojenosti důvod.

Jak to všechno dopade nevíme. Zatím to ale vypadá tak, jako kdybyste byli v restauraci a zavolali vrchního, že to co přinesl není k jídlu a on by vám vysvětlil, že jídlo je skvělé, uvařil ho špičkový kuchař z prvotřídních surovin podle receptů bájných gourmetů. No jo, řeknete, ale co s tím, když se to nedá žrát?

Na to je fakt těžká odpověď. Zbrklá odpověď by zněla – vyměňte kuchaře. On se jeden nabízí, Andrej Babiš, a teď už druhý v pořadí je dokonce Tomio Okamura. Jeho SPD už postoupilo v preferencích na druhé místo a předhonilo – už podruhé, ale teď výrazněji – Fialovu ODS. Když to vidíte, řeknete si… tak to raději rozžvejkám a spolknu. Ale nemělo by to žvejkání trvat moc dlouho.

Zatím se šetří a rozdávají se peníze na dům pro babičce a teď to budou elektroauta.
Já vím… je to pro firmy a zachrání to planetu a chce to Brusel…
Ale jděte to vykládat na Staromák, kam Středula navozí svoje proletáře!

Aston Ondřej Neff


zpět na článek