Neviditelný pes

Ať přestane I Čong-uk žvanit

7.11.2005 22:13

Zdá se, že největší kšeft dekády běží na plné pecky.
Když si parta šikulů vymyslela Český sen, nachytala pár set dychtivců na vidinu zboží za babku. Svět se nedozví, že to, co prožíváme, je nejdrzejší reklamní akce moderních dějin. Evropská komise nepřizná, že naletěla, natož že se nechala podplatit. Šikovní mladí lidé, kteří vymýšlejí titulky do novin, se nebudou stydět za hlášky typu "Pandemie je za dveřmi".
Pandemie možná je za dveřmi. Dokonce je pravděpodobné, že nějaká pandemie je za dveřmi. Už proto, že lidé příliš dbají na svoji hygienu, a proto mají oslabenou imunitu. Ale až ta pandemie přijde, nebude se hlásit, že "60 lidí umřelo v Asii". To umře deset tisíc lidí jenom v Sušici. To bude pandemie. "Výrobní kapacity jsme zvyšovali postupně a nyní jsme na cestě zvednout produkci Tamiflu od roku 2007 na 300 milionů dávek," uvedl generální ředitel divize Pharma William Burns. WHO vládám doporučila vytvořit si zásoby léku. Hurá, dodejme k tomu. Lék proti nemoci, která nemá lidský kmen. Možná ho bude mít. Možná, že bude mít lidský kmen jiná nelidská nemoc. Nebo marťanská. Nebo syntetická.
Poslední perlička na konec:
Kvůli viru se ve světě zlikvidovalo již 150 milionů ptáků a v Asii na něj zemřelo 63 lidí. Vlády se proto snaží vytvořit zásoby Tamiflu, výroba preparátu je ale omezená, napsala agentura Reuters.zpět na článek