Neviditelný pes

ARCHITEKTURA: Jaroletní přednášky a vycházky...

12.6.2007

Naposledy před prázdninami uvádím přehled svých přednášek a dalších akcí:

Betlémská kaple na Žižkově, červen 2005 eDnes - tedy v úterý večer v 19:30 budu jedním z těch, kteří budou znovu otevírat po rekonstrukci Betlémskou kapli v Prokopově ulici na Žižkově. Jde o pozdně secesní stavbu s kubistickými prvky a částečně zachovaným kubistickým interiérem, kterou v letech 1912-13 postavila firma Matěj Blecha a kterou projektoval šéfarchitekt této firmy Emil Králíček (viz třeba zde).

Zítra (středa) večer v 19:30 hodin budu mít v galerii Salon No.1 v Řevnicích přednášku o architektech, kteří se podíleli na moderní výstavbě obce Řevnice. Jsou to například Eduard Sochor – autor secesních kostelů, Karel Roštík, který spoluprojektoval secesní Dům U Kamenného stolu na Karlově náměstí a navrhl pavilon TBC na Bulovce, Vladimír Weiss – autor obrovského areálu nákladového dům U Černé Matky Boží 1nádraží na Žižkově (dlouho asi největší pražská stavba vůbec!) nebo funkcionalisti – bratři Šlapetové či Jaroslav Fragner.

Konečně přístí čtvrtek ve 20 hodin budu mít poslední přednášku cyklu o stylech moderní české architektury ve stylovém prostředí Grand Café Orient v kubistickém domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu v Praze (viz opět zde). Bude věnována architektuře u nás po zlomovém roce 1989.

A další Psí vycházka? Do prázdnin ještě jedna bude. Zatím mne nenapadá, kudy povede, třeba mi dáte nějaký tip. Příště asi oznámím termín.

zlukes@mistral.cz
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998zpět na článek