27.7.2021 | Svátek má Věroslav


KOČKY: Manýry a rituály

19.11.2018

Před několika lety jsem dostala jako dárek velkou, krásnou, ozdobnou svíci.

Postavila jsem si ji na stolek. Po několika dnech jsem si všimla, že jsou v ní nějaké dírky. Při bližším ohledání se ukázalo, že to jsou otisky Bubákových zubů.

Děrovaná svíčka

Děrovaná svíčka

 A otisků dále přibývá. Nikdy jsem ho neviděla, jak to dělá, ale pravděpodobně si přijde „kousnout“ do svíčky. Neničí ji, jen zanechá otisky. :-)

Bubby

Bubby

Bubíčkovi už je 11 let a za ty roky soužití pozorujeme, že má své neměnné rituály. Například po použití záchodu nám to vždy přijde oznámit mňoukáním. K misce s jídlem nejde přímo, ale často se projde nejprve pod postelí. Při cestě autem na chatu se naučil, že když se blížíme k cíli, v přepravce zamňouká. Jako by říkal: „No, a už jsme tady!“

A na závěr ještě jeden Bubíčkův zvyk-zlozvyk.

On Bubíček je hodně fixován na páníčka a to tak, že si každou noc musí zalézt k němu pod peřinu.

Bubby může konečně spát.

Když večer sedíme v obýváku déle, než je kocour ochoten snášet, začne dost intenzivně mňoukat a naznačuje tím, že už je čas jít spát, protože on kocour přece nemá čas ponocovat, on musí ráno brzo vstávat! Nepomůže ani odhánění, nic. Kocour popoběhne kousek dál a začne mňoukat znovu. Až když se páníček rozhodne jít si lehnout, je kocour spokojen, běží čekat na postel, vplíží se pod jeho peřinu a je klid.

Bubby spící

Bubby spící

Kdepak, ponocování se u nás trestá mňoukáním!

A tak mě zajímá, jaké rituály mají vaši zvířecí miláčci?

Foto: Bláža. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do fotogalerie!

Bláža Neviditelný pes


LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...