9.8.2020 | Svátek má Roman


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 10.6.2020 18:54

Petro, krásné počtení a k tomu ta jména Otesánek a Buřtík :) ! Prostě ptáčkům tak dokonale podstrojujete, že jakmile se Otesánek do nabídnuté krmě "zazobal", přestal sledovat co se děje napravo, nalevo, futrování bylo na prvním místě. Tak ať z cvaldy vyroste statný pták.

Pozorovat ptáky je radost, také mám v kuchyni po ruce dalekohlad, když si potřebuji nějakého opeřence přitáhnout a podívat se detailně. A což teprve, když se cachtají v některé z našich 4 kašničkách. Manžel je všechny každé ráno poctivě plní, protože jak jsou spíše mělké, ptáci z nich vodu křídly rychle vycákají.

Naši krmítkoví ptáci také umí obsah krmítka pěkně rozmetat. Co z vypadaného nesežerou veverky, pak časem vyklíčí a vyroste kolem tyče druhý trávník.

E. Šusová 11.6.2020 7:52

Dík Maričko, doufám, že i Vašim opeřencům v garáži se dobře daří, docela často si na ně při pozorování těch našich vzpomenu. Koukám, že s tím dalekohledem nejsem rozhodně jediná :D . Taky se těším, až se konečně nainstaluje ptačí kópelka a budou tam řádit. Kikina se při rozmetání činí velice a řekla bych, že ta myša, co se ubytovala hnedle pod krmítkem jí to rozhondě nemá za zlý :-) a taky předpokládám, že toho spousta vyklíčí kolem. nastláno tam bývá solidně :-)