12.12.2019 | Svátek má Simona


ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Hej hou, hej hou

11.9.2008

 
Prázdniny utekly jako voda a my jsme tady zase. To bylo překvapení prvního září, když nás paní úča vedla úplně jinam. Už nemáme naší piditřídu, ale krásnou velkou a světlou třídu. Je moc hezká a máme to v ní jak v pokojíčku. Taky jsme se tentokrát už nesešli s Lubou a Ondrou Petrákem, protože ti přešli do jiných tříd, ale nebojte se, nezapomeneme na ně. No a protože trpajzlíků má být sedm, tak nám přibyli dva noví kluci – Jakub a Filip. Myš - trpajzlíci v nové třídě
Jakub je prvňák a Filip je třeťák a jsou oba moc šikovní. V naší třídě tedy máme dva prvňáky, jednoho druháka a čtyři třeťáky. Teda paní úča a Magda se mají co otáčet, aby nás všechny zvládly něco naučit. Zatím si jenom opakujeme, co jsme se naučili minulý rok a musíme se pochválit, docela nám to jde. Co nám moc nejde, je být trošku samostatní.
To víte, všechno jsme dostávali až pod nosík a paní učitelky nás vodily doslova za packy a na to se hezky zvykne. Jenže hůř se zvyká na to, když paní úča řekne "Udělej si to sám, snaž se!“ Jejda jejda, to je fuška! Ale my se to taky naučíme, jsme už docela velcí.
Hned 2. září jsme si vyzvedli Ondru P. a Luboška a vydali jsme se společně na zmrzku. Klukům svítila očíčka radostí, že jsme se zase sešli. Bylo jim totiž trochu smutno, ale mají príma paní učitelky, tak si snad rychle zvyknou na nové třídy a nové kamarády a my se na ně taky občas dojdeme podívat. No a teď už je to spousta práce a hraní.
Ale abyste věděli, máme se na co těšit – paní úča nám hned první den prozradila, že se zase pojedeme podívat do ZOO v Praze a už je dokonce daný přesný termín. Vyrazíme 25. září ve čtvrtek a moc se těšíme, že se tam zase potkáme s někým z vás, kdo bude mít čas a chuť prožít den s pytlem blech :o). Samozřejmě se nám vyhrožuje, že pojede jen ten, kdo bude hodný a bude se hezky učit, ale to my víme sami. Přece si neseknem ostudu, že jo? No, ono to není tak jednoduché, jsme totiž po prázdninách jak z hadích ocásků, ale máme ještě nějaký čas na to, aby z nás byli hodňásci. Aspoň to zkusíme!
Taky za námi zase přijede pan Hořák se svým programem se zvířátky, na toho se moc těšíme. Zpívá krásné písničky a vždycky nám přiveze nějaké zvláštní zvířátko a moc pěkně o něm vypráví a zpívá. Samozřejmě zase připravíme nějaké pěkné vystoupení na závěrečné představení pro rodiče a všechny, kteří jsou zvědaví, co jsme se naučili. Bude zase v půlce června a začneme trénovat už teď, abychom to zvládli.
Ještě je toho pro nás nachystáno hodně, ale všechno si musíme zasloužit pilným učením. Musí nám do hlaviček nalézt písmenka, čísílka a dny v týdnu a měsíce a písničky a... a... No je vám toho hodně, ale zase na to máme docela dlouhou dobu, tak se budeme pilně učit, no.
Taky nám psala jedna príma strážkyně pokladu, že se jí v pokladnici nashromáždila veliká hromada korunek a že nám je posílá. A my bysme moc a moc chtěli poděkovat všem Zvířetníkům, kteří na nás tak krásně myslí, protože díky nim se můžeme vydat právě třeba do Prahy a naše mamky nemusí sahat tak moc hluboko do kapsy. Určitě nám do třídy zase přibudou nějaké pěkné stavebnice, hry a taky materiál, ze kterého zkusíme svýma packama něco pěkného vyrobit. Moc, moc vám děkujeme.
Tak a to by pro začátek mohlo stačit. Mějte se všichni sluníčkově a my se moc těšíme, že se aspoň s některými z vás zase sejdeme.
Vaši trpajzlíci
Myš - trpajzlíci na zmrzlině
Myš


TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké
TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké

Bonami vám představuje oblíbené hračky a moderní vychytávky, se kterými nadchnete malé děti i vybíravé teenagery. Ať už hledáte vánoční dárek pro batolící se neteř, dítě školou povinné, či dospívajícího syna, neodejdete bez inspirace.