5.12.2019 | Svátek má Jitka


ZVÍŘATA: Jak na znečištěný koberec

17.6.2008

Důvody, proč se tak občas stane, tu nebudu rozebírat, protože každý chovatel je určitě zná. Chci se jen podělit o to, jak toto nadělení co nejlépe zvládnout.
Průjem našeho miláčka je nepříjemný a dvojnásobně nepříjemný je, pokud "ona věc" skončí na koberci. V naší domácnosti máme chlupatce dva: kočku a psa. S kočkou zatím žádné problémy tohoto typu nebyly. Snad jen, že občas na chlupech vynese něco, co mělo zůstat na jejím záchůdku.
Vzhledem k tomu, že to doposud bylo vždy tvrdé a podstatě suché, nebylo třeba nějakého velkého čištění. Spíše je to pro mě signál, abych jí zkrátila v příslušných partiích chlupy (jedná se o perskou kočku).
Se psem je to horší. Ardině je už 14 let, a tak stačí nějaká ta dietní chyba a malér je na světě. Je sice naučená, že v těchto případech (pokud je doma sama) utíká do kuchyně na lino, ale mnohdy nedoběhne. Protože máme v celém bytě koberce, nastává problém s čištěním. Dříve jsem používala všelijaké ty šampony na koberce, spoustu vody a trochu (ale opravdu jen trochu) Domestosu, který pak odstranil zápach. Bylo to zdlouhavé a pracné.
Jednou mě ale napadlo použít tekutý Vanish na bělení záclon. Průjmové nadělení jsem jako vždy z nejhoršího sebrala a na zbytek nalila Vanish. Pak jsem jen lehce setřela houbičkou. Houbičku jsem vyprala a celý proces ještě jednou opakovala. Koberec byl hned po prvním použití Vanishe téměř čistý. Neuvěřitelné, ale je tomu opravdu tak. Navíc není třeba použít Domestos, protože okamžitě zmizí i zápach.
Smyčky koberce nelehnou, jako po použití jiných čisticích prostředků, takže po zaschnutí, které je velmi rychlé, protože není nutné použít velkého množství vody, je místo maléru k nenalezení. Pokud nevěříte jenom tekuté formě Vanishe, můžete na zasažené místo přidat i trochu Vanishe práškového.
Celý problém by asi nejlépe řešil vysavač na mokré vysávání, ale protože předpokládám, že takový přístroj není běžnou součástí všech domácností, budu moc ráda, pokud někomu z vás přijde má malá rada vhod a usnadní vám tak udržet domácnost čistou a voňavou, i když zrovna vaši zvířecí přátelé, ehm, nedoběhnou...

Jana Gelnarová


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!