24.9.2021 | Svátek má Jaromír


ZVÍŘATA: Jak na znečištěný koberec

17.6.2008

Důvody, proč se tak občas stane, tu nebudu rozebírat, protože každý chovatel je určitě zná. Chci se jen podělit o to, jak toto nadělení co nejlépe zvládnout.
Průjem našeho miláčka je nepříjemný a dvojnásobně nepříjemný je, pokud "ona věc" skončí na koberci. V naší domácnosti máme chlupatce dva: kočku a psa. S kočkou zatím žádné problémy tohoto typu nebyly. Snad jen, že občas na chlupech vynese něco, co mělo zůstat na jejím záchůdku.
Vzhledem k tomu, že to doposud bylo vždy tvrdé a podstatě suché, nebylo třeba nějakého velkého čištění. Spíše je to pro mě signál, abych jí zkrátila v příslušných partiích chlupy (jedná se o perskou kočku).
Se psem je to horší. Ardině je už 14 let, a tak stačí nějaká ta dietní chyba a malér je na světě. Je sice naučená, že v těchto případech (pokud je doma sama) utíká do kuchyně na lino, ale mnohdy nedoběhne. Protože máme v celém bytě koberce, nastává problém s čištěním. Dříve jsem používala všelijaké ty šampony na koberce, spoustu vody a trochu (ale opravdu jen trochu) Domestosu, který pak odstranil zápach. Bylo to zdlouhavé a pracné.
Jednou mě ale napadlo použít tekutý Vanish na bělení záclon. Průjmové nadělení jsem jako vždy z nejhoršího sebrala a na zbytek nalila Vanish. Pak jsem jen lehce setřela houbičkou. Houbičku jsem vyprala a celý proces ještě jednou opakovala. Koberec byl hned po prvním použití Vanishe téměř čistý. Neuvěřitelné, ale je tomu opravdu tak. Navíc není třeba použít Domestos, protože okamžitě zmizí i zápach.
Smyčky koberce nelehnou, jako po použití jiných čisticích prostředků, takže po zaschnutí, které je velmi rychlé, protože není nutné použít velkého množství vody, je místo maléru k nenalezení. Pokud nevěříte jenom tekuté formě Vanishe, můžete na zasažené místo přidat i trochu Vanishe práškového.
Celý problém by asi nejlépe řešil vysavač na mokré vysávání, ale protože předpokládám, že takový přístroj není běžnou součástí všech domácností, budu moc ráda, pokud někomu z vás přijde má malá rada vhod a usnadní vám tak udržet domácnost čistou a voňavou, i když zrovna vaši zvířecí přátelé, ehm, nedoběhnou...

Jana Gelnarová


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !