29.9.2023 | Svátek má Michal


ZPRÁVA: 21. září - Mezinárodní den míru

21.9.2005 18:59

Cílem bylo, aby celý svět dodržoval jeden den mír a nenásilí. Vyzýváme všechny lidi a organizace, aby se k oslavě tohoto dne připojili způsobem, jaký uznají za vhodný.

Stále více lidí z celého světa, reprezentující široké spektrum náboženských a duchovních tradic, se zavázalo k úkolu pracovat s ostatními stejně smýšlejícími lidmi a skupinami pro následující cíl:

"V každém místě, kde se provádějí duchovní cvičení a uctívání, kde se scházejí náboženské a duchovně založené skupiny a jednotlivci, a všude tam, kde žijí děti, ženy a muži, kteří hledají mír v tomto světě, podpořit 21. září 24-hodinové duchovní rozjímání pro mír a nenásilí."

Toto celosvětové 24-hodinové rozjímání pro světový mír je míněno jako demonstrace síly modlitby a dalších duchovních praktik při podpoře míru a předcházení násilným konfliktům. Může rovněž napomoci pozvednout veřejné povědomí o Mezinárodním dni míru a přímo podpořit celosvětové zastavení bojů.

Vyzýváme jednotlivce a skupiny, aby podpořili tuto celosvětovou iniciativu tím, že se 21. září k tomuto 24-hodinovému rozjímání připojí.

Společnost Jóga v denním životě
e-mail: joga.praha@volny.cz
www.joga.cz/praha

Tisková zprávaKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !