27.11.2021 | Svátek má Xenie


KOČKY: Noriska píše

31.5.2019

Ahoj tety a strejdové,

tak už 10 let bydlím s mamínkou a občas za televízí (od 1.4 . 2009).

Pořád se bojim, ale už málo. Jen někdy. Ale už jí sama lezu do náruče a umím se jí do ní i vnutit, protože miluju se chovat a lechtat ji chlupama v nose. A to mi jde mooc dobře. V jídle si nevybírám, jím jen grilovaný kuře a kuře s dýní. Nepohrdnu sýrem, čabajkou (tu si musím ulovit) – čti UKRÁST – a omáčkovými gourmetami. Taky mi chutnají míchaný vajíčka a máslo, šunka od kosti, pečená ryba a krevety. Občas dostanu za odměnu kondenzovaný mlíko nebo sejra.

Noriska smotaná

Pořád vypadám jako modelka a jsem velice mrštná a obratná. Rekordy trhám ve skoku za televízi nebo ve skoku dalekém, na mamínčin bůček. Když se mi zdá, že mi není věnována pozornost, ječím. A vyháním ostatní, že chci mamínku jen pro sebe. Ale někdy se jen tak stočím do šnečka u ní za hlavou a spím.

Jinak jsem krásná, éterická kočička s rysím kožíškem, co na svůj věk teda vůbec nevypadá. Mamínka mi říká, ty moje princezno, panenko, holčičko, Norinečko,Norisko,Nóóórííí, Norče-morče, Morčecí, Rysinko, Norissí a když je to naléhavé, tak paní Norissová! Včera se teda na mě dívala a říkala – Káčo hysterická! Ale to určitě bylo na Čečenu a ne na mě!

Noriska koketní

A taky mě zavřela na lodžii, kam jsem se šla podívat, jestli tam Cecílie nemá něco lepšího než my tady… Zjistila jsem, že nemá, ale mamínka si myslela, že tam je Cecílie sama, tak zavřela dveře a já tam byla taky… huh, to byl den, vylezla jsem na příborník, nahrabala si deku, co je na něm, a vlezla si do skrejše.

Čučela jsem na ptáky, na lidi, co chodili pode mnou, opalovala si nosík na slunci a čekala, až mamínka přijde a vysvobodí mne. Cecílie si zabrala druhou půlku lodžie a seděla nebo ležela na koberečkách na krabicích se stelivem a hlídala si jídlo. Pche, měla tam sobí Bozitu a tu já nejím. Nevím, co na ní ostatní mají. Chutná mi ta s mušlema, ta je moc dobrá. Vyberu z ní ty mušle – jsou jako fazole a sním je… ostatní nechám ostatním :-D

Noriska v tunelu

No teď už si to hlídám, ale když ji nechá mamínka průchozí (tu lodžii), tak se tam chodíme všichni opalovat a dejchat divokej venkovní vzduch. Če-čen huláká na ptáky, Bezulka se peče jako buřtík, Pitina si bere energii ze sluníčka a hřeje si kosti, Miňák sedí vedle Pitinky (když Pitina na balkon nejde, nejde ani on) a kouká do větví stromů, kde maj ptáci hnízda. Pidikočka sedí na botníku a peče si kožuch.

Majolenka na balkon nechodí vůbec, ta sedí na okně a to jí stačí. Čečena tam jde, furt hrabe v hajzliku a ruší. Blondýna Nenelka si taky nahřejvá kejty a Cecilka? Ta vyleze na rozhlednu a je blažená! Já si medím pod tou dekou ve skrejši a jsem taky spokojená, ale nesmí se ozvat rámus, to zdrhám a se mnou i ostatní.

Ale ze všeho nejradši provozuju gaučing… to mi jde moc dobře, to umím ze všech nejlíp.

Noriska spící

Taky máte rádi gaučing a mušle?

v. p. (vlastní packou) Noriska

Foto: Sharka. Klikněte do kteréhokoli obrázku v textu a podívejte se do pěkné fotogalerie.

Sharka Neviditelný pes


Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...