22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

105 PLUS: Sestřička

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 6.3.2021 12:38

Díky vave za sepsání článku i diskutujícím za reakce k pročtení a možnost utřídit si názory mezi rozumnými.

Z. Dalmi 4.3.2021 19:53

Děkuji Vave za ta slova. I za apel na nás všechny. Prosím vás, zůstaňte zdraví. Neriskujte. Do nemocnice NE!

T. Zana 4.3.2021 20:53

Dalmi, držte se V!!

Z. Asteris 4.3.2021 22:02

Milá Dalmi a všechny sestřičky, držte se a moc velké díky

A. Zemanová 4.3.2021 23:03

Dalmíčku, držte se a opatrujte se, sestřičky naše! V

Z. Hanča 4.3.2021 17:31

Milá Vave, děkuji za připomenutí obětavosti sestřiček a lékařů, ti v první linii to mají neskutečně těžké, fyzicky a psychicky. Trochu o tom vím, protože moje rodná sestřička je také zdravotní sestřička. Neslouží přímo na covidovém oddělení, ale na následné intenzivní péči, kam přecházejí pacienti, kteří už nejsou pozitivní, ale ještě musí být na přístrojích anebo pod stálým dohledem. Za normální situace by uvažovala o odchodu na odpočinek, ale teď si zakázala o tom jen uvažovat, protože jako vrchní sestra chce být - zní to čítankově, ale je to tak - příkladem pro mladé sestřičky a taky prý v tom nemůže ty svoje holky nechat. V Leží tam u nich i mladí lidé a vím, jak jsou sestry šťastné, když se jim podaří těžkého pacienta vypiplat a on může jít domů.

Jinak to, co tady u nás probíhá, je kombinace frašky a dramatu a svět kroutí hlavou nad tím, jak může poměrně bohatá evropská země se zdravotnictvím na vysoké úrovni dopadat takto. To, co předvádí vláda, nehodlám komentovat. Já většinou pracuji z domova, ale občas musím vyrazit do světa a tak vidím, jak hodně záleží na vedení samotných firem. Někde už u vchodu je k dispozici bezdotyková desinfekce, na chodbách nepotká člověk zaměstnance bez roušky, existují pravidla pro práci v dílně, někde dokonce začali s dobrovolným testováním zaměstnanců. Jinde vládne anarchie, roušku nenosí nikdo, pravidla žádná. Většinou tam, kde vládne řád, se vedení a díky tomu i zaměstnanci (chtě nechtě) chovají zodpovědně. Kéž by takových bylo co nejvíc!

A. Zemanová 4.3.2021 19:36

Milá Hančo, držím palce Tvé sestřičce sestřičce. I ta moje sestřička by mohla být dávno doma, ale je přesně taková... sestřičkovská <3 a nechce nechat své sestřičky, ale ani všechny pacienty ve štychu.

A. Zemanová 4.3.2021 17:09

Děkuju vám všem za přečtení, zamyšlení i za komentáře. Jak píše YGA, spousta lidí rezignovala, propadla apatii i pocitu marnosti. Ale já věřím tomu, že až tak nezáleží na tom, co dělá vláda, opozice, média a já nevím, kdo ještě. Nejvíc záleží na tom, co děláme my. Protože ti výše jmenovaní koronavirus nepřenášejí, ale předáváme si ho my sami navzájem. A to přece můžeme změnit, můžeme to dokázat.

T. Zana 4.3.2021 17:12

Jo R^.

A. Bytová 4.3.2021 17:38

Když všichni zrezignujou a budou jen upištěně a ublíženě kničet nebo rozlíceně ječet, po kolabujícím zdravotnictví zkolabujou pošťáci, supermarkety, popeláři, MHD, železnice, atd. Takže Zdravej Rozum by konečně měl přijít ke slovu, když už Ohleduplnost je věc téměř neznámá.

Z. Jenny 4.3.2021 18:25

R^V!!

A. Alimo 4.3.2021 19:59

Do kamene tesat !V

Z. Yga 4.3.2021 15:59

Já myslím, že lidi především už rezignovali - vloni na jaře jsme věřili, že když budeme nosit roušky, mýt se v dezinfekci a pokud možno se nesetkávat, tak to vše pomine. Ale teď konec v nedohlednu a tak jako si člověk zvykl na válku (pokud se přímo nestřílelo v jeho domě), tak jsme si zvykli na nynější situaci - a tím pádem jsme přestali být tak ostražití a chováme se dle myšlenky "však ono to nějak dopadne"...

L. Blaza 4.3.2021 15:54

Moc zdravím sestřičku sestřičku a myslím na všechny zdravotníky, kteří už toho určitě mají víc než plné zuby! VVV

A. Alimo 4.3.2021 15:28

Já si nemůžu pomoct, ale my jsme prostě národ Švejků. V hledání jakékoliv skulinky, jak nějaké nařízení (zákon) obejít jsme mistři světa. Vím, že některá nařízení nejsou zrovna rozumná - vit ty záv. jídelny, ale lidé odsuzují šmahem všechno, věří plkům na internetu...do té doby, než to dostihne někoho z jejich rodiny. Ono na podzim to nebyl žádnej zázrak a nechápu, proč se muselo vlastně všechno rozvolnit protože Vánoce. Aby si lidé nakoupili? Aby se obchodníci zahojili? Vždyť to muselo být každému jasné, jak to dopadne a taky dopadlo;-O . Tak buď máme pandemii a potom se podle toho musíme chovat bez ohledu na Vánoce a nebo nemáme - mám obavu, že máme. Já jsem poslední, kdo by chtěl vládu obhajovat, ale jsou to taky jen lidi a jak tak sleduju, tak podle mě nedělají nic jiného, než že stojí na pranýři před novináři a po 100+1 odpovídají na stejné otázky. A poslanci? Nedávno jsem chvilku poslouchala přímý přenos ze sněmovny a kdyby to nebylo k pláči , byl by to nepřekonatelný program na Silvestra;-O. Nejhorší je, že vlastně nikdo včetně odborníků o tom nic moc neví, ale v televizi a novinách vědí všechno. Opozice káže hlavně to, jak se to dělá špatně, ale jak by to dělali oni, to jsem se jaksi nedozvěděla. Možná jsem špatně poslouchala.

A. Bytová 4.3.2021 15:34

Opozice mně v současnosti připomíná písničku - Já mám v Praze tři domy, až je koupím budou mý. Jen samý - já bych, kdybych. A vláda radnici v Kocourkově. :-/

J. Fialová 4.3.2021 15:56

Jako fanoušek biatlonu si pamatuji: Je to skoro přesně rok, kdy vláda zakázala diváky na závodech v Novém Městě. V ČR tehdy bylo jen několik nakažených, ale v Itálii a v Rakousku hodně. Opozice se tehdy moc moc divila, proč vláda zakázala diváky na biatlonu, když je nezakázala na fotbale v Praze. Bylo tehdy velké štěstí, že když ne opozici tak aspoň vládě docvaklo, že na pražský fotbal italští a rakouští diváci nejezdí, ale do Nového Města se jich chystalo moc (Rakušané neb to mají blízko, Italové proto že jejich hvězda tehdy vedla ve světovém poháru).

A. Bytová 4.3.2021 16:43

I ty biatlonovým fanem jesteš? Já už asi 40 let. Zrovna sleduju. JÓ, pamatuju si to taky.

Z. Jenny 4.3.2021 18:28

Taktéž! R^

T. Zana 4.3.2021 16:33

Ano, situace je neveselá. Vláda toho spoustu dělá blbě (ne že bych měla chuť je obhajovat, ale zkuste si číst články o tom, jak to vypadá v jiných zemích), jenže opozice ve mně vzbouzí klasickou beznaděj. Jako že kdybychom vyměnili vládu, bylo by to lepší ;-€? Haha..

Není kam a ke komu utéct, nezbývá než - jak píše Vave - hledat tu pomocnou ruku na konci vlastní paže. Na druhé straně - na tu se aspoň můžeme spolehnout.

Moc myslím na naše zdravotníkyV.

Z. Jenny 4.3.2021 18:29

Jo! R^V

E. Zvolánková 4.3.2021 14:30

Musím říci,že já už jsem ze všeho také strašně unavená.Kdybych nebydlela na kraji Prahy a neměla to 10 min.pěšky do lesoparku,asi už by mi opravdu hráblo.V mé práci homeoffice nepadá prakticky v úvahu,takže se dusíme celou prac.dobu v respirátorech,které i sám SÚKL doporučuje nemít na obličeji v kuse déle než 70 min.Když vám ale chodí lidi jeden za druhým,tak si prostě zdravotní přestávku udělat včas nemůžete,jinak vás vedení zpraží;-€. Mám v rodině dva aktivní zdravotníky,takže mám taky snad informace a nikoli dezinformace. Od obou (nezávisle na sobě) vím,že jsou mezi zdravotníky jak takoví,kteří záměrně problém zveličují a na druhou stranu zase tací,kteří jej bagatelizují. Tak nějak mi připadá,že co doktor nebo sestra (alespoň dle těch,s nimiž jsem doposud mluvila),to jiný názor na vše kolem covidu.Mnohdy byly i dost protichůdné...no a pak si z toho má laik něco vybrat.8-oMédia to vše ještě nafukují,jak to jen jde,děsí lidi,vláda se chová naprosto neprofesionálně...Někdo tu trefně vystihl,že nás raději snad nechají chcípnout,aby nepřišli o své kšefty.Osobně si myslím,že lidi by byli ochotni dodržovat leccos,pokud by v tom viděli nějaký smysl,což je především o tom,jak se co prezentuje a také by za tím pak musely být vidět výsledky.Momentálně už jsou ale lidi akorát nešťastní,unavení a hodně naštvaní.Imunita celého národa se zhroutí,když jsme povinni se sami intoxikovat vlastními splodinami a nemůžeme pořádně dýchat:-(. Zaplaťpánbůh za tu naši zahrádku,aspoň tam mohu dýchat vzduch a aspoň trošku žít.Mé dceři už hrabe z online výuky,mně zase ze suplování práce některých učitelů:-/.

A. Bytová 4.3.2021 12:22

O něco níže Yga cituje Karla Schwarzenberka. K tomu není co lepšího dodati. Zvláště v současné době, včera přes 16000 nově nakažených, jsou požadavky na otevření obchodů a návštěvu kin, apod. na hraně zdravého rozumu a protestů za každou cenu. Sice to souvisí s nesmyslností některých nařízení a opravdu naprostého nezvládnutí celkového problému, ale proto je to teď jen na nás.

A pro Dalmi a všechny ostatní ve zdravotnictví - zdar a sílu. A děkujeme.

Ž. Petrs01 4.3.2021 12:36

Abyt, tohle se mělo udělat hned jak byly dostupné antigenní testy. Dost možná, že bychom teď neměli o čem psát. Nepotřebuji jít do kina, potřebuji aby tam šla (a otestovala se) ta banda puberťáků, co hulí dohromady jednoho jointa, a co to pak od jednoho nakaženého zatáhnou do deseti rodin. Potřebuji aby někdo otestoval jejich rodiče když jdou do práce, aby to o týden později nemělo půl montovny. Abych mohla doufat, že ten frajer, co si před chvílí odplivl na chodník kus přede mnou, je jen prase a ne nakažené prase.

V současné době můžem jen doufat a dělat maximum pro své zdraví.

A. Bytová 4.3.2021 12:57

Ano, a když to nejde po dobrým, tak holt po zlým. Mmch, četla jsem seznam pokut v Izraeli za nedodržování tamních proticovid nařízení. Těch zdejších 10000 Kč, je proti tomu asi jako pro nás dvacetikoruna.

A. Alimo 4.3.2021 20:09

No jo, jenomže tam scvaknou kramfleky a zaplatí. U nás je vymahatelnost pokut směšná, pokud vůbec k té pokutě dojde. To jde do správního řízení, tam to sakra chvíli trvá, pak se odvolají, než se to vyřeší tak to naprosto ztrácí smysl....A i když je dejme tomu po roce (v ideálním případě) rozhodnutí o pokutě pravomocné a tudíž vykonatelné, nikdo nic nezaplatí a čeká se na soudní rozhodnutí o exekuci atd. atd. Nebo tu pokutu začnou splácet třeba po 100,- Kč, na exekuci nedojde, protože dlužník projevil snahu. A dost, nebo mě klepne pepka;-€

Z. Jitur 4.3.2021 11:40

Vave, je opravdu smutné, jestli se najdou tací, kteří hubují zdravotníkům. Nikdo z nás si neumí úplně představit, čím si denně procházejí, jak vyčerpávající je tahle práce fyzicky, ale ještě daleko víc psychicky... co by s námi bylo bez nich? A jako vždy, Tvůj článek je hlubokomyslný, a nelze s ním než souhlasit. Je to opravdu na nás, na každém, a to bez ohledu, co mi kdo bude nebo nebude nařizovat. Tak se všichni držme!!! ;-)

J. Hlavsová 4.3.2021 11:06

Jsem ve stresu, kdyby si mě koviďák vybral, vzhledem k mému věku a zdraví bych asi měla hotovo.:-( Skutečně žasnu nad chaotickým počínáním vlády. Prověřenou vakcínu nabídnutou emiráty odmítne a objedná na popud prezidenta jakousi neprověřenou z Číny? ;-€Poslanec Volný stále nabádá k nenošení roušek.;-O Neměli by dělit, kdo půjde na očkování, měli by to nechat na lidech a praktických lékařích. Šla bych na očkování hned, ale není mi ještě 70... Syn už si nemocí prošel, bůhví, kde to chytil, jako hasič jezdil s odběrovým autem (obleky, štíty), myslí si, že se k tomu dostal někde jinde. Mezi hasičskými službami jezdí jako řidič se záchrankou. Umím si tedy představit, co teď zdravotníci prožívají, velice si jich vážím a fandím jim.R^V Tvrdilo se, že virus v létě poleví, protože nesnáší slunce a teplo, jak je tedy možné, přivézt si covida ze Zanzibaru?;-€

Z. Jitur 4.3.2021 11:40

A samozřejmě, nejen zdravotníci jsou v první linii, právě také hasiči... ;-(

E. Žampachová 4.3.2021 11:58

Ta vakcína z emirátů nebyla prověřená, šlo o Indickou výrobu. Sputnik je principem velmi dobrý (vědce v Rusku mají na úrovni), ale brala bych ho, kdyby se vyráběla jinde. O dodržování pravidel ve výrobě nemám moc iluze. S vakcínou je problém, taky jsem "mladá" na to, abych měla nárok. Brala bych skoro cokoliv, co je slušně udělané. Ono fakt na způsobu výroby záleží.