Neviditelný pes

AUSTRÁLIE: Vyměním tělo.

14.5.2019

Déle než měsíc před Velikonocemi jsem se v majlících kamarádům svěřoval, jak se těším na tradiční výroční potlach zdejší trampské komunity, tentokrát už bohužel poslední – padesátý. Bylo tak rozhodnuto po zralé úvaze stárnoucích kamarádů, pro které veškeré přípravy dnes představují značnou námahu jejich různě nemocných těl. Většina z nás má víc jak 70 let, někteří i 80, a všecko nám jaksi déle trvá. Navíc jednoho naprudí, že si nemůže vzpomenout na to a nebo tohle a nebo dokonce nedosáhne na horní polici, kam dříve hravě věci odkládal, a dnes mu to bolavé tělo nedovolí. Prostě čas pracuje proti nám a kamarádi místo na potlach odcházejí na věčný vandr, kde nám, co tu zbýváme, drží místo u věčného ohně.

Napadlo mě, že bych mohl dát inzerát s nadpisem „Vyměním tělo“. Asi tři týdny před potlachem, tedy Velikonocemi, mně jen tak z ničeho nic zchromla levá ruka v zápěstí. Bolesti, až se mně dělaly mžitky před očima, mě z čista jasna jednu noc vzbudily. Když se to nelepšilo, tak po týdnu jsem naklusal k mé osobní ranhojičce, která mě ruče poslala na ultrazvuk. Zde zjistili akutní zánět šlach, co jdou k palci. Doporučili kortizonovou injekci (anabolické steroidy) a pozdější fyzioterapii. Tuto injekci zde aplikují pod zobrazením ultrazvukem, na monitoru je krásně vidět, kterak a kam doktor jehlou vpíchne a následná aplikace, tedy vlastní vstřik. Téměř porno show.

Toto vše probíhalo v časovém rozpětí dvou dnů. Na injekci jsem šel v pátek, 12. dubna, do ordinace, kde jsem dosud nebyl, a tak jsem na cestě od auta čuměl, kde mají vchod. A tak jsem přehlíd asi 3 cm vysoký schodek, o který jsem zakop, a upad. Pád na beton jsem reflexivně zachytil pravou paží a tak jsem si čumák nenaboural. Loket však takový nápor nevydržel a už na zemi jsem zjistil, že mám pravou ruku nepoužitelnou. Bolest jako sviňa a okamžitý otok v lokti velikosti golfového míčku.

V okolí byli dobří lidi, kteří mně pomohli vstát a dopravili mě ty 3 – 4 kroky do ordinace, kam jsem měl namířeno. Zde mě položili v malé místnosti, kde mají ultrazvuk, na lehátko, ošetřili drobné oděrky a hned provedli ultrazvuk zmršeného lokte s následným roentgenem. Našli tam potrhané vazivo, hematom (krevní výron) a menší zlomeninu v loketním kloubu. Potom mně dali kortizonovou injekci do levého zápěstí, kvůli čemuž jsem tam vlastně jel, pravý loket stáhli obinadlem a poslali domů. Byl jsem rád, že to bylo jen kolem 30 km, moc dobře se mně autem nejelo, i když máme automat a nemusí se řadit.

Loket však bolel tak, že jsem zapomenul na levé bolavé zápěstí. Tak opět k mé osobní ranhojičce, která mně napsala opiáty na kontrolu bolesti a kterou jsem za další 2 dny znovu navštívil s ukázkově vybarveným hematomem kolem pravého lokte.

Moje pravá paže poté, co zbrzdila pád celého člověka

Moje pravá paže poté, co zbrzdila pád celého člověka

Následovala anabáze dalších ultrazvuků a roentgenů, jen se tak ujistit, zda nebylo něco přehlédnuto. Nebylo, ale krev tam tekla jako z podříznutého podsvinčete. Teď jen hlídám, jestli ten krevní výron někde neutlačí nervy v paži a neztratím tak cit v pravé ruce. No co budu dál líčit, pro praváka učiněná lahůdka. Ještě že jsem před pár lety, když se mně utrhlo vazivo v pravém rameni, nainstaloval na záchodu ostřikovač pozadí (k vidění zde). Pracuje to výborně a to tak, že když si to pustím na „plný kule“, tak mně to nejen dokonale opláchne pozadí, ale zezadu i mandle v krku.

Toaletní pomůcka pro ty, kdo si zchromli dominantní ruku

Toaletní pomůcka pro ty, kdo si zchromli dominantní ruku

Takže díky nepoužitelnosti těla mně bylo zabráněno zúčastnit se potlachu. Doufám, že kamarádi mně o něm budou aspoň vyprávět a třeba i nějakou tu fotku či video ukážou. Ještě že mám trochu v pořádku hlavu a ty smysly, co jsou v ní, jako zrak, sluch, čich, chuť a podobně. Tak aspoň můžu datlovat na klábosnici tuto ptákovinu. Neví snad někdo z vás o slušném, použitelném těle, které by bylo k mání??? Rád bych okamžitě měnil.

Psáno 29/4/2019.zpět na článek