6.6.2020 | Svátek má NorbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Zašívaný kocourŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 11.1. 2019 18:26, přehled diskusí

Struvity jsem řešila:
Autor: Z. Vave Datum: 10.1.2019 23:25

s Rozárkou, ani se mi nechce na to vzpomínat.

Co se týče odběru moči, na veterině jsou k mání takové kuličky, dají se do čistého WC místo steliva a moč se pak slije. Jenže když je víc koček v domácnosti, je problém. Takže jsem si dala budíka na čtvrtou ráno, rozespalou Rózku strčila do koupelny, kde byl připravený škopíček s kuličkami coby záchod a doufala, že se brzo vyčurá. Většinou ji to probuzení hned dontilo, ale taky si pamatuju, jak jsem voolala do práce, že přijdu později, protože se Rózka zaťala a nepustila ani kapičku. Ty kuličky jsem vyvařila a používala opakovaně.

Ach jo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.1.2019 17:50

ty kočičí trable s močákem znám dobře. Naštěstí to u nás vyřešilo pigáro a pak už jen ty granulky proti tvoření těch neřádů v ústrojí.

Jsem ráda, že jsou vaše kočičky v pořádku a podle toho, jak Odýsek háže zádička,je už dobře, tak držím i nadále palečky a nemoci odháním.

Musela jsem tenkrát kočky na chvíli oddělit i s kadibudkama abych zjistila, která má v moči krev a hned jsme jeli k vetovi,dožily se holčičky moje obě 14 let a něco. Damík-Kukulín a Lidunka už se hrdě producírují po celém bydlíku a večer se nahánějí, taky mají pár nových hraček,tu s rolničkami musím na noc schovávat, když jsem lenivá, tak nespím, Kukulín je neúnavný. :-)

Re: Ach jo,:
Autor: Z. Lika Datum: 10.1.2019 18:02

Jenny, blahopřeji k chovatelským úspěchům :)

Re: Ach jo,:
Autor: M. Crossette Datum: 10.1.2019 18:43

Jenny, to je moc milá zprávička ! Mně zase včera spali na peřině v pevném objetí Ginger a Bobík. Hupsli mi tam krátce po mém ulehnutí. A protože byl klid takže se - jako obvykle - hned nekočkovali, nadzvedla jsem vrchí část těla co to šlo, abych nerušila, ale ve svých nohách viděla, co se tam děje. Bobík ležel na zádech na Gingeřině boku, hlavu těsně pod její bradou. Všechny 4 packy ve vzduchu, břicho rozvalené, pahýlek ocásku se mu blahem jen kmital. To proto, že Ginger si ho přidržovala přehozenou packou a plnou vervou mu pucovala hlavičku :) Tak jsem se na ně chvilku dívala, pak se zase spustila do lehu a s úsměvem na tváři jsem usnula dříve, než je tahle krásná zábava přešla :)

Re: Ach jo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.1.2019 21:09

Maričko, to muselo být kouzelné, to se pak dobře usíná, když je cítit taková pohodička. :-) A díky ! Taky jsem moc ráda, že se to takhle vyvrbilo. :-)

Re: Ach jo,:
Autor: T. Zana Datum: 10.1.2019 18:43

Jenny, to jsou skvělé zprávy!

Re: Ach jo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.1.2019 21:10

Díky milá Zano, taky jsem patřičně spokojená. :-)

O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 10.1.2019 16:33

Takhle bylo u nás dneska ráno (teď už je sníh skoro pryč):

https://1234zana.rajce.idnes.cz/1_-_10.1.02019_snih_v_botanicke

Re: O.T.:
Autor: Z. Lika Datum: 10.1.2019 17:06

Zano, nádherné fotky!

Re: O.T.:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.1.2019 17:42

Jejda, hned půjdu na fotky! Dík!

Ano, také se přidávám s velkým "UF":
Autor: M. Crossette Datum: 10.1.2019 15:44

a těch nervů co s nemocným Odýskem a vůbec všemi kočkami bylo. Hlavně, že kočičí kluk zvládl operaci a vše je "pod kontrolou". Moc držím palce do budoucna.

Naše kočičí čtyřka snad s močí žádné problem nemá, dosud nebylo důvod nechat jim moč kontrolovat. Všechny čůrají bez potíží a bez bolestí. Často jsem přítomna toho, že sotva vlezou do vaničky a párkrát hrábnou, už slyším "jak to teče". Celaskon je zajímavá informace.

Bobík je náš první kocourek a zjistila jsem, že kocourkům čůrání trvá déle, než kočičkám. Hned ze začátku poznám, jestli jde Bobík kakat nebo čůrat. Při velké potřebě doluje dlouho než přisedne, zatímco při čůrání si jen krátce vyhrábne dolík (asi to víc spěchá). Pak téměř zkamení, pekelně se soustředí a mě přijde, že čůrá pomalu 2x déle, než kočky. Potom vše poctivě a dlouho zakrývá a když konečně odejde, zanechá po sobě velký flek nacucaného kočkolitu (když se jsem zrovna blízko a seduji ho, jdu to mokro hned vyndat, takže vidím, ten rozdíl od koček. Také jste toho názoru vy, kteří máte doma jak kočku, tak kocoura ?

Re: Ano, také se přidávám s velkým "UF":
Autor: Z. Lika Datum: 10.1.2019 17:04

Pokud jde o délku čurání, tak nevím. Suzinka je dost lenošná a radši to asi odkládá, než musí vylézt z vyhřátého důlku, takže pak taky čurá dost dlouho. Rozdíly vidím, co se týče "velké" - Čenda se při tom vztyčí téměř jako surikata, s napnutýma zadníma nohama :D

Re: Ano, také se přidávám s velkým "UF":
Autor: M. Crossette Datum: 10.1.2019 18:45

Liko, vidíš, to jsem zapomněla dodat. Áno, áno, Bobík také "když tlačí" dělá surikatu (fakt mě též to přirovnání napdalo), rozhodně se nehrbí stejně jako kočky :) Asi to mají kluci uvnitř trochu jinak poskládané :)

Re: Ano, také se přidávám s velkým "UF":
Autor: R. Žaludová Datum: 11.1.2019 18:26

Milá Maričko,

hlavně moc zdravím Tebe i všechna vaše zvířata! To že kocouři čurají déle je zajímavé, stalo by to za menší výzkum, zkusím to - pokud někoho uvidím od počátku při činu, tak počítat vteřiny než odejde nebo začne hrabat. Mě většinou vychází kolem jedné minuty, když je to o dost víc tak už se znepokojuji. Ale zkusím dělat statistiku, neb mám jednu kočičku a dva kocoury. Třeba se i někdo přidá?

Zdraví všechny přes oceán

Renata z Brna se Sally, Odyskem a Frankem

Uf, to jste si užili:
Autor: T. Zana Datum: 10.1.2019 14:57

Teda nejvíc Odýsek, ale ty nervy...

S švýcarskými brusinkami má dobré zkušenosti můj Franta :-)) - i když teda nevím přesně, na co všecko se dají použít.

S močákem:
Autor: Z. Lika Datum: 10.1.2019 10:35

jsme si taky kdysi užili - a jakmile kočka začne na záchodě přidřepávat a hrabat, jsem hned ve střehu. Naštěstí jsme to vždy chytili včas a k operaci nedošlo. Od té doby taky vím, že "kočka ví, co je pro ni dobré", a nechat ji sedět na dlažbě na balkoně a čumět na ptáky je pro ni sice zajímavé, ale taky poukázka na veterinu. Takže izolační podprdelník. Několik let pak byli na dietě urinary od RC, vyvážené tak, aby se netvořily ani struvity, ani oxaláty, mohly to i zdravé kočky, dokonce jim to spíš prospívalo.

Chudák Odysek, ten si to tedy vybírá. Na té poslední fotce obdivuji, jak je rozvalený, přestože je zaštupovaný. Je vidět, že ho to nijak nebolí. A hlavně že je rád, že je doma.

Tak držím palce pěsti, ať se to brzy srovná. Díky za poučné vylíčení a názorné fotky - člověk nikdy neví, kdy se mu třeba budou tyto informace hodit.

Re: S močákem:
Autor: Z. Lika Datum: 10.1.2019 10:36

*kočka ví, co je pro ni dobré* - vypadlo mi, že "je to mýtus"!

Hm,:
Autor: Z. Maya Datum: 10.1.2019 8:49

můj kocour na struvity taky trpí, celoživotně žere akorát veterinární Hills a naštěstí se operaci vyhnul, i když asi 2x byl samozřejmě víkendově večerní odjezd na veterinu. Ale celaskon nám tedy nikdo nikdo nedoporučoval, to fakt slyším prvně. Problém že se nemůže vyčůrat jsme vždycky poznali tak, že kocour lezl do vany na odtok, veterinář říkal, že ho to pálí a tak se chladí o ten kov. Tak snad je Odysseus v pořádku a držím palce ať už se mu to neopakuje.

Re: Hm,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.1.2019 9:01

celaskon nebo swiss brusinku, já dávám tu brusinku, jednou měsíčně všem...celaskon nechtěj,ten prskaj a v jídle ho nesnědí..brusinku jim v kapsli narvu do tlamek a oni ji spolknou...byly dva roky, kdy měla v zimním období problém s močákem Nenelka-Blonďatá noha a ta swiss brusinka ji z toho dostala...

uff, to jsem ráda, že je Odysseus v pořádku!

Re: Hm,:
Autor: R. Žaludová Datum: 10.1.2019 9:12

Celaskon jim ovšem dávám do jídla rozdrcený na prášek a zamíchaný, asi 1/8 na porci, čili špetku. Cokoliv jim rvát do tlamek by se u nás nesetkalo s úspěchem, zvláště ne u Franka, to mám vyzkoušené. Struvity u Odyska přetrvávají, zkusím dle rady veterinářky přidat celaskonu a taky vyměnit dietní granule Trovet za Hills.

Re: Hm,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.1.2019 10:48

já vím, že jen troškuale máš štěstí,že ti to snědí...já v rozpouštěcdím "fusaku" a na krmení nátlakem, jsou zvyklí- netejrám je často a spíš je to od nicvh divadýlko...ale tu swissku jsme dávala když byl zánět, celou...a pokud struvit ypřetrvávají,taky bych ji dávala celou...zkus si ji nastudovat swiss brusinka- příbalový leták a poptej s evetky...

Re: Hm,:
Autor: Z. Maya Datum: 10.1.2019 11:22

Ale brusinky jsou jen na záněty, ne? Struvity a podobný kameny jsou kvůli špatnému ph moči, se obávám, že na to jsou brusinky k ničemu. Pomůže jedině úprava stravy, která ubere/přidá zásaditosti/kyselosti. Každopádně o brusinkách u lidí jsem nedávno někde četla, že už je to zase jinak a že u někoho naopak problém zhorší.

Re: Hm,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.1.2019 14:35

Nenelka měl azánět a náběh na struvity, brusinky jií to upravily a nebylo potřeba nic dalšího,jen j eteď těm nad 7 let, prostě dávám...pokud není potřeba asi v těle nic nedělá...když se předávkuješ celaskonem, tak yho tělo vyloučí a nenechá si zásobu....pokud ti funguje to,co používáš, nech to tak ....

Re: Hm,:
Autor: R. Žaludová Datum: 10.1.2019 9:17

Odysek byl prý zvyklý čurat do vany v Praze, u mne to párkrát taky zkoušel, ale spíš občas chodí on i ostatní do umyvadla. No prostě splachovací kočičí záchod! Jinak struvity sveřepě přetrvávají, poznám to už na pohled po přelití moči do úzké skleničky, že jakoby opaleskuje - je průsvitná, ale neprůhledná, což značí příměs pevných částic v moči.

Re: Hm,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 10.1.2019 10:50

co bych z ato dala, kdyby chodili urat do vany..ale to né, to umí jen jedna, zbytek poctivě na hajzlik..achjo,to by se šetřilo....

Re: Hm,:
Autor: R. Žaludová Datum: 10.1.2019 12:22

Moje tři kočky chodí - většinou - na speciální čurací misku s vyndávacím roštem, viděla jsem ji teď v Hornbachu, bohužel jen v hnusné černé barvě, kde neuvidíte "kvalitu" toho kočičího zlata. Stojí asi 200 Kč. E-shopy ji mívají také. Kluci si na ni zvykli dost brzy, Sallynce to trvalo, čurala do kakacího záchodku se stelivem. Ale když se stávalo že byl již použitý a nevoněl jí, naučila se taky na ten s roštem. Z toho se to dá krásně slít, ať už do WC či do nějaké skleničky.

No ale když je v kakacím záchodku čerstvé stelivo, jdou ze začátku většinou tam ...

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 10.1.2019 6:43

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Já se vrátím, teď stíhám jen házet a házet a házet.,..

Re: hezký den:
Autor: A. Lex Datum: 10.1.2019 10:27

No, máte tam nedělení. Ale bude voda a doplní se přehrady. U nás už je třetí "jednodenní zima", jak říká zvířetníková Nelinka, během týdne. Je teplo a když něco padá tak je to spíše sněholení, ve výsledku je jenom poprašek. Holt Dolnomoravský úval pokračuje v suchu. Pro novináře je ovšem zajímavější kalamita u vás na malém území Česka.