27.2.2020 | Svátek má AlexandrDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Pět neděl v cirkuse - díl druhýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 20.12.2016 19:08, přehled diskusí

Díky všem moc za reakce,:
Autor: E. Šusová Datum: 20.12.2016 12:33

já jsem včera odpoledne byla napadená a tak už jsem se tu nestavila. Díky všem.

Re: Díky všem moc za reakce,:
Autor: Z. Lika Datum: 20.12.2016 18:16

Cože?? Doufám že jenom nějaký bacilem teda.

Re: Díky všem moc za reakce,:
Autor: E. Šusová Datum: 20.12.2016 19:08

bohužel ne, mám rozbihou ... obličej.

Napínavé povídání:
Autor: V. Glover Datum: 20.12.2016 5:39

Článek jsem četla hned jak vyšel, bylo to pěkně napínavý. Snad už se všechno obrací k lepšímu. Kde ses toho tolik naučila o výcviku pejsků? A co záda, lepší se to?

Petro, ono už bylo všechno řečeno:
Autor: D. Ruščáková Datum: 19.12.2016 21:50

a hodně jsem napsala už u prvního článku. Prostě jsi psí anděl, byť momentálně vorvanej jak rybíz:))

Já se skláním před tvým uměním, vytrvalostí a láskou - já bych tohle nikdy nedala, mě by ta čuba nejspíš šťastně uvláčela, aniž by si toho všimla:))

Jinak nádherně to napsala Marička... tím to se k ní v tvé chvále připojuju:))

Milá Petro:
Autor: Z. Tora Datum: 19.12.2016 19:14

to je úžasný kus práce, co jste všichni odvedli. Moc vám přeju ty pokroky a doufám, že budou další a další a nakonec zjistíte, že máte dva nejúžasnější psy pod sluncem (no to už asi víte, ale stejně :) ). Četla jsem to s napětím a každý malý posun k lepšímu mi udělal radost. Mám moc velkou radost, že jsou lidi jako jste vy. Fakt. Je jedno, jestli jsou lidi "psí nebo kočičí" nebo mají rádi koně či králíky, to je fuk. Důležitý je, že milují zvířata a ty mají krásné zázemí. Přála bych to všem... jak zvířatům, tak lidem.

Díky za zápisek. A jsem zvědavá na další, jak pokračujete.

tedáá Petro !:
Autor: M. Crossette Datum: 19.12.2016 18:44

Jsem z toho trénování Modelky T. úplně zmožená a to to jen čtu! Neuvěřitelné, cos s ní dokázala a určitě ještě dokážeš. Je to překrásná pejska, vlastně ještě odrostlé,dříve zanedbané a tím pádem divoké štěně, které jste si teď přivedli do pražského bytu. A v tom bytě už navíc jeden akční pes byl. Ač byl smutnící Štajn právě jeden z důvodů, proč k vám krásná "ohařka" přišla, bylo to Štajna časem také až moc. Takže vše dohromady to opravdu musel být pořádný nářez. Toho času a železné trpělivosti co taková výchova potřebuje by byl málokdo ochoten (ba schopen) obětovat. Tak vám moc a moc tyhle pidipokrůčky přeji a určitě bude teď už jen líp. A ty si Petro jednou budeš tenhle článek zpětně číst a nebudeš věřit vlastním očím, že "je to vůbec možné, že ta naše krasavice hodná, byla kdy takovýhle poděs?" A při tom čtení zabloudíš pohledem ke svým nohám. U nichž ti bude ležet, teď už na slovo poslušná psí slečna, která k tobě zdvihne své nádherné, výmluvné,kaštanové oči které budou říkat "jsi moje panička, mám tě ráda".

Kdysi jsem tu psala o tom, jak jsme jednou při procházce s Trixie našli na parkovišti ve velkém kontejnéru snad tucet nafouknutých balónků(zřejmě zbytek z nějaké party). Tak jsem jeden vytáhla a "na zkoušku" hodila Trixie. Balónek se mírně vznášel a hopsal nad parkovištěm, čehož se T. nejprve trochu zalekla, ale pak se za ním rozeběhla a když ho konečně chytla, při prvním kousnutí balónek praskl :)Trixie byla nadšená a ohlížela se po dalším. Tak jsem ji postupně nechala honit a zardousit všechny balónky z kontejnéru. A Trixie byla tak dokonale vylítaná, že v autě funěla jak lokotka. Ale véélice šťastná. Možná bys honění nafouklých balónků na vybití energie u Talířové mohla take zkusit.

Talinka se postará:
Autor: Z. Lika Datum: 19.12.2016 16:06

aby si u Petry vážili poklidných Vánoc :-) Respektive aby přehodnotili, co to jsou klidné Vánoce - tipuju si, že stromek nebude povalen ani jednou, a docentku vyčerpají šustící papíry natolik, že nakonec usne.

Jinak Petro, pochvala před nastoupenou jednotkou - adventní článek šel v adventu v aktuálním roce. Panejo! Takže o Vánocích očekávám referát ne teda hned na Boží hod, ale v zimě by se šiknul :-)

OT VŠEM: Posílejte mi články - v posledním týdnu je několik děr a první lednový týden jsme skoro na suchu. Doufám, že zatím. Nevím, jak by se vám líbilo brázdit se mnou furt móře a kuchtit cukety :-)

OT:
Autor: Z. Matylda Datum: 19.12.2016 15:11

pár fotek, hlavně ze dneška: http://malcka.rajce.idnes.cz/2016_prosinec

Re: OT:
Autor: Z. Yga Datum: 19.12.2016 16:00

Krása - u nás tolik sněhu teda nemáme - holt jsme víc na jihu (:o))

Re: OT:
Autor: Z. Lika Datum: 19.12.2016 16:07

Tak to jsou krásné zimní fotky, úplný Lada-balada. Co perníčky? Snad se povedly a vydržely:-)

Re: OT:
Autor: Z. Xerxová Datum: 19.12.2016 16:23

my nemáme na zahradě ani vločku... musíme o pár kiláčků do hor. Holt máte na té Moravě větší zimu :o)

Re: OT:
Autor: Z. Lika Datum: 19.12.2016 16:27

Jestli ji tam nepřevezla Kačka :D

Re: OT:
Autor: Z. Matylda Datum: 19.12.2016 17:19

Kdo ví :) Kačka maluje perníčky a úpí, jak ji z toho bolí ruce :)

Re: OT:
Autor: M. Crossette Datum: 19.12.2016 18:46

Krásné zimní fotky Matyldo.

Petro:
Autor: Z. Lída Datum: 19.12.2016 13:04

já Tě nesmírně obdivuju. Jak se dokážeš vcítit do psí duše a jak umíš i ze socializací nedotčeného psa vychovat ukázněnou a spokojenou psici (já vím, zatím to ještě není tak docela, ale bude, určitě bude!) Ty bys měla učit na vysoké škole kynologie :-)) Moc Ti držím palce a přeju pohodové a klidné Vánoce s Modelínou Talířovou. A stromeček bez úhony!

Asi to tak úplně nebylo:
Autor: Z. Vave Datum: 19.12.2016 12:55

zamýšleno, ale pro mě je to nádherné vánoční povídání. Mám velkou radost, že to nejhorší máte za sebou a že klid, mír, purpura a vanilková vůně u vás vládne.

Jste jedničky. Všichni čtyři. :o)

Re: Asi to tak úplně nebylo:
Autor: E. Šusová Datum: 19.12.2016 12:59

Jako bys mě Vave neznala, že vánoční povídání tak nějak nejdřívěěějc v........ červenci :-D.

Teď si tu děláme vánoční atmosféru ve třech. Já jsem doma a snažím se zbavit choroby.Peču vánoční hvězdičky, takže bytem voní cukrovíčko, chystám se na štrůdlik (mám hodně oříšků a jablíček, tak bude!!), hraju si koledy, podpaluju purpuru a pséci leží a chrnějí.

Re: Asi to tak úplně nebylo:
Autor: Z. Vave Datum: 19.12.2016 14:33

Tak to je idylka, kvůli které se i nějaká ta choroba dá vydržet. :) ... Přeju Ti, aby choroba rychle utekla a pohoda vydržela.

znovu děkuji osudu:
Autor: Z. Inka Datum: 19.12.2016 11:11

že jsme si vybrali plemeno jaké jsme si vybrali, když už jsme museli mít jednoho z útulku a druhou zanedbanou ze dvora. U té je problém, že si s ničím nehraje a hrát nebude?? POPRVÉ ve čtvrtek a to jsem jí to musela zatrhnout. Chodíme ven ve více psech, minimálně se sousedovic pubertem kavalírkem, kterého ona miluje a on zbožňuje zem, po které Majda chodí. No a Lucky měl na hraní peška a najednou si Mařka usmyslela, že si bude hrát s ním a přetahovali se o něj. Takže po ška zabavit. No a druhý den už nic, hrát si nebudečtvrthodině stupňující se radosti jsem byla nucena pes

Re: znovu děkuji osudu:
Autor: Z. Inka Datum: 19.12.2016 11:12

omlouvám se, nějak mi blbne klábosnice, snad to jde pochopit

Re: znovu děkuji osudu:
Autor: E. Šusová Datum: 19.12.2016 12:14

Na ja, halt ohař v deseti měsících je sám o sobě dělo a když je neovladatelný, je to jasně daný.

N tedy Petro,:
Autor: A. Lex Datum: 19.12.2016 10:06

opět jsem přečetla s křečemi okolo žaludku, ale ke konci už povolovaly. Ty křeče. Bude to ještě hodně práce, ale už i na fotkách je vidět, jak vlastně Talinka vypadá, takže se dá i fotit. Má nááádhernou hlavu, takovou holčičí! Těším se na další povídání, jak uběhne čas. A přes toto období, moc a moc držím palce vám všem.

Re: N tedy Petro,:
Autor: E. Šusová Datum: 19.12.2016 10:36

Ona je krásná, moc krásná, taky jí říkáme, že je naše Modelína /stejně krásná a stejně blbá :-D/

Petro:
Autor: T. Zana Datum: 19.12.2016 9:59

tady už to začalo vypadat nadějně, že :-) Jste skvělí a Talířka bude šťastná psová :-)

Jsem zvědavá na ty vánoce :DDD

Re: Petro:
Autor: E. Šusová Datum: 19.12.2016 10:37

No uavírám si tak sázky, kolikrát budem stavět stromeček. Chtěla jsem si ho původně nazdobit dneska - jsem doma, ale ..... pak jsem si řekla, že je to trochu předčasné. 24. 12. v poledne to bude tak akorát :-D

Milá Petro,:
Autor: Z. Yga Datum: 19.12.2016 9:55

já věděla, že to nakonec půjde - po malých krůčcích (a mnoha krocích zpět), ale půjde - protože kdo jiný, než ty by takového psa zvládl (no, ještě pár by se jich tady určitě našlo).

Ještě si tak vzpomínám, jak jsi si tady kdysi - za časů Ešuska - povzdechla, že se páníček s Ešuskem na veřejnosti vytahuje, že výchova psa je v podstatě brnkačka - a to jsi Ašíkovi věnovala asi desetinu energie co těď Tallince (:o)))). Copak si o výchově pejska asi myslí teď?!

A tak mne napadá - co zkusit s Talli běhat na postroji? (Ech, na cvičáku mi taky bylo nabídnuto toto řešení na utahání Ernesta, ovšem v mém případě bych asi zhynula bídnou smrtí po stu metrech ... ovšem jak to počasí trochu dovolí, bude pokus s kolem! A taky coursing - agility pro celkovou tupost paničky pochopit levou a pravou stranu a neschopnost navést pejska do tunelu jsme vzdali.)

Nicméně vám držím palce, aby Vánočky byly opět nezapomenutelnými - ne z důvodu devastace bytu, ale z důvodu nekonečné pohody.

Re: Milá Petro,:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 19.12.2016 10:14

K tomu postroji - je příliš mladá, velké plemeno. Být o rok starší, bylo by to ideální - postroj a utahat do padnutí. On pak pes výrazně líp vnímá, když nemusí řešit tu obrovskou touhu po pohybu, která se v něm v kotci nahromadila. Teda, teď už by to možná pomaloučku šlo, Petra píše se zpožděním - Petro, jaký je aktuální věk Létající Talířky?

A ono když ti těch 30 kilo hupsne do křoví, jedeš po bradě i v sedáku. V postroji je pes hůř ovladatelný a lépe využije svojí sílu a váhu - což u neovladatelného psa není zrovna výhra. A musíš psa znovu naučit netahat na obojku.

Re: Milá Petro,:
Autor: Z. Yga Datum: 19.12.2016 10:43

Jasně - já myslela, že ne teď běhat, ale časem. Terka s Brooke se k běhu dostala až v Brůčiných 4 rokách - do té doby stále zkoušela, co by toho psa zaujalo natolik, aby byl schopen venku vnímat člověka a ne jenom sám sebe - no a ten běh nakonec byl to pravé. Jo a kupodivu ji velmi, ale opravdu velmi baví cvičák - ne takový ten klasický, zupácký, ale "s vlídností nejdál dojdeš" (:o)) - akorát aport ten nejodpornější předmět na světě a přes to nejede vlak ...

Re: Milá Petro,:
Autor: E. Šusová Datum: 19.12.2016 10:52

Ježiš díky Petro, že to vidíš stejně s tou ovladatelností na postroji. Vysvětlovala jsem před časem, že právě tohle není zrealizovatelný. Teď osmýho prosince jí byl rok a zrovna ten den si dala moc hezký dárek k narozkám - neuvěřitelně fajn procházku, kdy byla za normálního puberťáka. Tedy psa, který sice funguje tak nějak, ale funguje. Jo teď už by pomalu nějaký to učení se běhat spolu šlo, ale fakt až tak na konci procházky, ale já nejsem zase takovej běžec, aby jí to dalo to, co potřebuje vybít :-(. Takže musíme pracovat na ovladatlnosti, aby mohla dostat co největší svobodu . Pak to bude ideální.