12.7.2020 | Svátek má Bořek


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 7.6.2020 15:59

Zano je moc fajn že zas chodíš kam Tě serdce táhne. A že nás taháš sebou R^

Z. Jenny 3.6.2020 21:37

Dne s jsme byli celý den na zahradě chatou a večerní plánovanou návštěvou, takže Zano, díky za fota a článek ale mrknu až zítra. :-)

T. Zana 4.6.2020 7:38

Jenny, to musel být hezky strávený den :-)

M. Crossette 3.6.2020 19:45

Zano,zase nádhera, Veltrusy neznám, díky za jejich přiblížení!!! Asi jako ty, bych při procházce tímhle parkem nevěděla, jestli se mi víc líbí jeho nepřerušovaná zeleň, nebo květinové Průhonice! Moc se mi líbí nápad "zarámované Nelahozevsi"? Jak jsem četla, musela jsem se zasmát tvé větě ".. přešli přes Vltavu do Veltrus. Zajímalo mne, kde se to jméno vzalo. Ty asociace jsou takové..." :) ...Jenže když jsem si klikla na přidaný odkaz, tak přeci jen Veltrusy je lepší, než Velprdi", že? A když už u jmen. Máš fotku s průvodcovskou cedulí a tam je zmíněn brouk "páchník hnědý":) Také pěkný název, ale asi pořád lepší, než hovnivár:). Určitě by se mi procházka také moc líbila a určitě bych se na každém mostku zastavila a nejen koukla pod sebe, ale rozlédla se po okolí z té "vyvýšeniny". Stejně je zajímavé, jak i malý vyklenutý můstek láká jako dekorace - v parcích, v zahradách, přes jezírky, říčky, na obrazech, na gobelínech, v akvariu, v teráriu a kdoví kde ještě. Představuji si, jak se panstvo unavené třeba projetím na loďce pod některým mostkem uchýlilo k odpočinku do Červeného mlýna". Samozřjemě se mi vybavil název Chotkovy sady a jak jsem koukla na net, byl to opravdu velice rozvětvený rok.

A bezinky tedy u vás opravdu kvetou o hodně později, než tady!

T. Zana 3.6.2020 20:22

Přesně tak, Maričko, ono se to dřív tak nebralo. To jsem tuhle četla, že u nás ubývá zvláštních příjmení, ne nutně ostudných, ale nějak divných nebo "zbytečně" složitých - že si ti lidé žádají o změnu. Přijde mi to škoda - Nováků je na vidle, ale taková Strašrybková (to byla moje spolužačka), kdo si ji splete?

Ty mostky v zahradě byly prostě úžasné. Stavby mě až tak nezaujaly, ale ty mostečky. Asi že jsou většinou kovové a s kovem se dá přece jen jinak čarovat než s dřevem.

J. Jovo 3.6.2020 19:22

Pěkná procházka, hezké fotky.

A asociace k Veltrusům je moc pěkná(:-))).

T. Zana 3.6.2020 20:15

JoVo, já jsem jen tak zkusmo zadala, jestli o tom názvu něco najdu... a ejhle, perla :-))

D. Ruščáková 3.6.2020 19:07

Zano, to mám velkou radost, že už zase průzkumničíš! :) O Veltrusích vím, ale nebyla jsem tam - tak už jo:)) Ten název... no jo, dřív se s tím lidi moc nepárali, prdy i eh trus holt patřily k životu:))

T. Zana 3.6.2020 20:13

Začínáme pomalu a nesměle. Člověk se přizpůsobí lecčemus, když to jinak nejde, ale dře to...

Z. Yga 3.6.2020 10:07

Milá Zano, fotkama jsem se kochala už včera - moc hezké to tam je, opravdu zelená, jež je pro oči dobrá (:o)). Asi nejvíce se mi líbily železné mostky, do krajiny hezky zapadly. A družící se pávice taky bezva.

Jinak u nás včera večer taky zapršelo a teď svítí jásavé sluníčko - super, akorát že tu nádrž ještě furt nemáme zakopanou (:o((.

Jo a tady je třiadvacet fotek z vycházky lužním lesem a posečenou loukou - musím se pochlubit, jsou tam docela zajímavé snímky divokého luňáka červeného, čápa bílého a myšilova černého (:o))))). https://yga.rajce.idnes.cz/2020_Cerven_1_-_MDD/

T. Zana 3.6.2020 11:31

Ty mostky jsou úžasný! Nejvíc se mi líbí, jak je jich tam několik podobných, ale ne stejných (různé barvy toho plechového lupení ;-)

Chodí se tam příjemně.

Na tvoje fotky se těším - na ptactvo jsi expert - mrknu doma, teď jsem venku, neb i tady je krásně.

E. Zvolánková 3.6.2020 12:35

Ty jsi umělec! Naprosto úchvatné fotky, momentky zvěře...úžasné. Tohle já v životě zachytit nedokážu. Buď mi všechno fousisko vyplaší nebo neudržím foťák. Luňák je super. Na chalupě nám lítají často, ale nikdy jsem ho takhle nezvládla vyfotit.

Z. Yga 3.6.2020 13:00

Ber to tak - sláva digitální zrcadlovce, z dvaceti obrázků se něco musí podařit. Anebo taky ne - viz zaječí uši, hopkajícího jsem nezvládla, ač jsem cvakala jako o život.

E. Šusová 3.6.2020 9:26

Zano - díky. Jednak za procházku a prohlídku, protože tím, jak člověk žije s ohaříky, tak určitý věci neuvidí, a taky za ranní pobavení. Četla jsem už v tramvaji a bádání nad názvem Veltrus bylo první, co mě rozesmálo. A pak boj o tyčinku :D . Nevím proč, nečekala bych, že se páv půjde až takhle družit. Znám je spíš jako odtažitý, po trávníku se procházející barony :-) . A musím říct, že se mi líbí ten nápad se zarámovaným zámkem. Dík za prochajdu.

E. Zvolánková 3.6.2020 9:33

Tak oni se pávi dost často chovali i jako domácí zvířectvo, takže ta ochota se družit s člověkem v nich někde je. Resp. spíš to, že se nebojí. Moje teta měla kdysi při hospodářství dvě pávice. Byly to takové přerostlé slepice - princezny :-)). Loudily žrádlo, ale na rozdíl od těch slepic taky plnily úlohu hlídače. Když přišel někdo nezvaný, spustily pokaždé kravál a stavěly se do opozice :-).

T. Zana 3.6.2020 9:37

Tak pro mne družící se pávi byli taky překvapení, třeba v ZOO se lidem spíš vyhýbají.

Asi když jsou chovaní doma, je to jiné.

Ale jako zážitek dobrý:-))

E. Šusová 3.6.2020 13:54

No přesně, nebojí se, ale nedruží se, že by přisednul na lavičku, a dožadoval se svačiny by mě nenapadlo vůbec :-D

Z. Lika 3.6.2020 8:11

Krásná procházka. Byla jsem tam kdysi dost těsně po poslední povodni, chtělo by to obnovit vzpomínky :-) Líbilo se mi, že je to celé hodně prostorné, dá se tam nachodit x kilometrů. Na fotky si počkám po obědě, bude kochání. Díky, Zano.

T. Zana 3.6.2020 8:39

Jo, na chození je to tam výborný. A v Kralupech je skvělá cukrárna ;-)

Vůbec Kralupy a to okolí nejsou k zahození, je to skoro v Praze a docela zajímavý místa.

E. Zvolánková 3.6.2020 7:50

Nedá mi to, ale když už Žana nakousla to vysvětlení původu názvu obce Veltrusy, tak zde je odkaz na zajímavý článek o původu dalších nelichotivých jmen českých turisticky atraktivních míst.

https://www.prozeny.cz/clanek/sprosta-turistika-vydejte-se-do-ritky-picina-i-na-sukacku-64468#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=aiZW5p2J4ug-202006030531&dop_source_zone_name=prozeny.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

T. Zana 3.6.2020 8:37

Hezký :-)))

Do Pičína jsme jeden čas hodně jezdili, ještě před Rybitvím ;-) Je to tam moc hezké.

Z. Matylda 3.6.2020 7:30

Zano, moc hezké fotky- obvykle na takových místech toužím, aby ti lidi někam vypadli, ale tady je jejich absence skoro zvláštní.

U nás včera a v noci zapršelo, jsme na větvi z toho, že na nejteplejším místě republiky prší :)

T. Zana 3.6.2020 8:35

Tady pršelo taky, docela dost. Bude zeleno :-)

Absence lidí byla docela vidět na chování těch pávů :-)).

E. Zvolánková 3.6.2020 7:18

Ahoj všem při středě. Žano, díky za báječné povídání a úžasné fotky. Hned vím, kam vyrazit na výlet. Vskutku, do té šťavnaté zeleně, jak to krásně vystihla Xerxová, se nádherně kouká. Je to balzám pro oko i duši. Jen se ještě zeptám, zda se do toho zámeckého parku smí i s čtvernožcema :-). Tam by se zaručeně líbilo i fousisku a pokud by tam směl, určitě bych ho vzala s sebou. Je to super tip na víkendovou procházku i pro mé rodiče. Předpokládám, že i děcka by tam mohla jezdit třeba na koloběžkách, že? (Moje dcera v poslední době bez koloběžky ani ránu....chodí s ní venčit i psa, takže ten teď i z kratší procházky chodí "urvanej" a v očích mu čtu "letěl jsem jak magor a zase mě nikde nenechala ani čuchnout" :-)).

T. Zana 3.6.2020 8:33

Upřímně řečeno nevím, jak to se psy a koloběžkami je, zkus mrknout na jejich stránky. Park je volně přístupný, takže bych řekla, že to jde, prostoru je tam dost.

E. Zvolánková 3.6.2020 9:29

Už jsem právě koukala a četla, že je volně přístupný, tak holt to riskneme a uvidíme.

T. Zana 3.6.2020 14:51

Když tak o tom uvažuju, tak mám dojem, že jsem tam viděla někoho na kole. Psa ne - ale on tam fakt skoro nikdo nebyl.

Z. Xerxová 3.6.2020 6:04

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Moc hezká procházka s dokonalou fotodokumentací. Na šťavnatou zeleň je prostě báječný pohled - je vidět, že přeci jen občas pršelo.

T. Zana 3.6.2020 6:54

Jo, zdá se, že letos konečně hodlá pršet.

Bylo tam pěkně a celkem bezlidno :-)

Z. Xerxová 3.6.2020 7:14

u nás včera opět nepršelo - všechny mraky se nám vyhnuly...