31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


Diskuse k článku

KOČKY: Naše kočky (2) - Čeněk

Kocour nádherně mramorovaný, s měkkou, trochu delší srstí, kocour velký, krásný a chovací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Tora 6.10.2015 20:48

Uff...

Celý den se sem snažím dostat a poděkovat, už jsem dokonce psala Lice, aby to udělala za mne. Až teď po restartu, odhlášení a přihlášení a asi dvojitým saltu se mi to konečně povedlo. Moc vám všem děkuju za komentáře, jsem ráda, že se článek líbil a že se Čeněk líbí, to se opravdu nedivím, protože on je fakt krásný kocour. My už to ani tak moc nevnímáme, protože ho vidíme pořád, ale kdo k nám přijde, je z něj u vytržení.

Má teď trochu problémy se zuby - má gingivitis, při tom šelest na srdíčku a zvýšené ledvinové testy - prostě stáří se projevuje, no. Ale chodíme s tím na injekce jednou tak za dva tři měsíce, ty mu ty záněty v dásni vždycky zlepší. Holt je to už starý pán se vším, co k tomu patří. Ale. Kdybych já v jeho věku (přepočteném na lidský) vypadala a byla zdravá tak jako je on, jen bych si pískala...

A ještě jednou díky všem.

Hano, jsem ráda, že alespoň jakž takž jste na tom ok, držím palce, aby bylo lépe.

Z. Lika 6.10.2015 21:15

Re: Uff...

Toro, jsem ráda, že ses sem probourala :-) Radím zadat si do účtu e-mail, s tím jdou vopruzy lépe.

Jo zuby, u kočkourů svízel veliká. Nejde jim říct "otevřete a držte", že, to se musí natvrdo narkóza. A to je hodně vošajstlich, s tím opatrně.

Jakou injekci dostává? To by nás zajímalo, u nás je to taky aktuální.

Jestli bude dneska s Tebou spát zase v podpaží, tak si to hezky užijte, je to bájo :-)

Z. Tora 7.10.2015 17:59

Re: Uff...

Liko, pokud sem ještě koukneš, jezdíme s ním vždycky na dvě injekce - jedna je kortikoidová a druhá atb. Ano, vím, že to jsou dryáky, ale Čendovi je 15 let a pokud ty injekce nedostane, tak přestává žrát a hubne. Už jsme vysledovali, že to stačí tak na dva měsíce.... Jinak by musel být uspaný a vyčištění dásní a tak by se udělalo mechanicky, ale - minule to vydrželo půl roku, než byl zas v problémech. A tak je to volba mezi tím uspávat ho co půl roku a riskovat, že se neprobere (bere léky na srdíčko, má lehký šelest), anebo ho holt po dvou měsících dopovat těma injekcema. Po dlouhém probírání pro a proti jsme nakonec zvolili injekce. A zjistili jsme, že vlastně ani nebyla jiná volba, protože vetka řekla, že by mu dávala narkozu jen v případě ohrožení života a tehdy, kdy by nebylo zbytí a bylo by to buď - anebo.

Takže tak. Jestli budeš chtít kontrétní názvy, musela bych se zeptat, napiš mi když tak do mailu.

Z. Tora 7.10.2015 18:00

Re: Uff...

ehm a dostává je najednou, aby nebylo mýlky...ty dvě injekce.

Z. Jenny 6.10.2015 18:03

Toro,

krásné povídání a velmi milé. Lásky kopec mají u Vás doma zvířátka.

I přes to škorpení kocourků z toho číší domácí pohoda. Čeněk je starší prudký elegán a sluší mu to, je velmi fotogenický a navíc se jmenuje jako můj pradědeček, což se také velmi líbí.

Moje kočenky mají jména již donesená a já jim je ponechala abych jim neplantala paličky. Čita a Mia jsou dvě kóče, co se mají rády a spinkávájí do sebe zapleteny anebo dělají zátku psům u zadku, asi je jim tam teplo. :-)

Z. Tora 6.10.2015 20:55

Re: Toro,

Jenny, to je krásné. Ten pohled jsem nikdy nezažila. Užívej si to, není to zas až tak pravidlem.

O. Joklová 6.10.2015 11:54

Čeněěěěěěk !!!!!!!!!!!!!!!!!!

s velkou radostí jsem si přečetla dnešní vyprávění, protože pro Čeňka mám slabost, je to opravdu přenádherný kocurán, mohutný a s krásným kožíškem

asi už jsem zapomněla, že k vám přišel až ve věku deseti let - a stejně jako Dede naprosto nepochopím, jak se vůbec někdo může vzdát zvířete, které s ním žilo deset let... v průběhu článku jsem si potom několikrát lámala hlavu kolik mu teda je dnes, ale nakonec jsi to přece jen prozradila - patnáct je krásný věk a Čeněk je viditelně v takové kondici, že tady klidně může ještě dalších pět (případně i víc - mrk) let být

hihi, při zmínce že Tobiášovi byl asi rok jsem chvíli myslela, že v té době bylo u vás roční lidské miminko... pokud se kocouři snesou, máte to zhruba jako u nás, taky jsem se nikdy nedočkala toho, že by holky ležely spolu - akorát poslední dobou Nyny víc chodí spát ke mně do postele (a na postel i sama přes den), a to k hlavě na polštář, takže já jsem z toho úplně blažená, no a to se k nám Zuzanka někdy přidá a leží mi zhruba vedle boku, takže to už se přímo tetelím blahem, že jsme takhle všechny tři SPOLU

to, že při prvním vpuštění do bytu se Čenda "rozvážně najedl a našel si místo na spaní nahoře na skříni", svědčí o tom, že on je prostě sebevědomý životem otlučený kocour a má to vše na háku... takže nad popisem první noci jsem se chichotala a když to Čeněk završil tím, že si vlezl do postele, tak jsem jen hekla obdivem

cit.: "Čenda miluje, když ho někdo obdivuje. Dobře o sobě ví, že je kus krásného kocoura." - tak to se mnou by si to užíval, protože já bych ho obdivovala až do alelujáááááá ... a ještě jedna citace: mnohem víc než oni se hlasově projevuje. To tedy spíš bohužel, protože svým vytrvalým mňoukáním si dokáže vydupat vše, co chce" - já prostě MILUJU mňoukající kočky, takže já bych z toho byla celá blažená a co chtějí si moje kočky vydupou a ani zamňoukat nemusejí, chicht.... už nemám odstavec, tak to napíšu sem - ještě jednou díky za Čendí článek!!!!!! :-)))))

Z. Tora 6.10.2015 20:56

Re: Čeněěěěěěk !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bedo díky. Ale nevím nevím, jak bys kvitovala hlasité kocouří kvílení v noci, když bys pak zjistila, že jde jen o to, abys mu dělala u jídla asistenci :). No já vím, rozmazlili jsme si ho sami...

Z. Lika 6.10.2015 21:17

Re: Čeněěěěěěk !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tu potřebu koček asistovat jim u jídla taky moc nechápu. Beru to jako přírodní jev. Odměnou je spokojeně mlaskající kočičák, mně je hned lépe na duši :)

O. Joklová 6.10.2015 22:26

Re: Čeněěěěěěk !!!!!!!!!!!!!!!!!!

hihi, asistence u jídla - no jo, trochu prapodivné ale oni to někdy (nebo někteří) skutečně vyžadují... a kočkám není radno odporovat, žejo...

u nás je to jiné - já mezi nima teda opravdu dřepím (doslovně, uprostřed mezi oběma, vkleče), a to proto, aby se Zuzanka vůbec najedla, protože ona je nežravka, a naopak Nýna by jí to klidně snědla ... a ta má zas určitou dietu kvůli cukrovce

ale vím i o jiných, některé kočky dokonce vyžadují krmení z ruky :-DDDDDD

T. Zana 6.10.2015 11:24

Krásnej kocour

Taky nechápu, po deseti létech. Ale u Tóry je mu dobře :-)

Z. Tora 6.10.2015 20:56

Re: Krásnej kocour

No jo. Je to těžký. Taky nechápu, ale jsem ráda, že je u nás.

Z. Matylda 6.10.2015 10:25

Čeněk je krasavec

a pan kocour, to je vidět. Taky nechápu, jak se někdo může vzdát desetiletého zvířete.

Z. Tora 6.10.2015 20:58

Re: Čeněk je krasavec

Matyldo, jsou věci, které nepochopíme... A hlavně netuší, o co se ochudili. Takhle umazlenej kocour taky není každej.

A. Lex 6.10.2015 10:14

Toro

to je krásné vyznání lásky k živému tvoru!!! I když se poslední desetiletí ledacos ve vztahu ke zvířatům změnilo, myslím k lepšímu, stále cítím, že mnoho lidí nedokáže brát své čtyřnohé životní souputníky, jako živé bytosti. Jako rovnocené partnery se svými potřebami a se svými povinnostmi. Ty dokážeš dát svým kočkám obojího a za to ti díky. Čenda je nádherný kus kočičího elegána a krásné osůbky.

Z. Tora 6.10.2015 20:58

Re: Toro

Díky, Alex. Potěšila jsi mě.

Z. Lika 6.10.2015 9:57

OT ke knize paní Dobšíkové

Křest její knížky s autorským čtením bude v kavárně

Akademia nad knihkupectvím na Masarykově ulici (Brno) ve

středu 7. října 2015 v 17 hodin.

O. Joklová 6.10.2015 11:20

Re: OT ke knize paní Dobšíkové

no, v Brně nebudu - ale knížku mám :-)))))

Z. Lika 6.10.2015 9:41

Čenda se mi moc líbí

Prosím poobdivovat naživo i za mě!

Tora zmiňuje i hlasové projevy - to bylo jedno z řady překvapení, které mi kočky připravily: nejenže strašlivě dupou, ale jsou i užvaněné. A vrčí jako stádo bernardýnů.

Moc ráda si příběhy o sžívání v domácnosti čtu. Je to pokaždé jiné, a přitom mi to připomene mnohé osobně prožité :-)

Z. Tora 6.10.2015 20:59

Re: Čenda se mi moc líbí

Liko, díky. Máš pravdu, i já si ráda čtu o tom, jak je to jinde. Něco je stejné, něco podobné a něco úplně jiné...

M. Sedláková 6.10.2015 9:32

Čeněk je opravdu pan kocour

Krásné povídání Toro.

Mě se sen o dvou klubíčkách stočených do sebe a spících také nesplnil. Ani Honásek s Hepinkou, ti alespoň dokázali ležet vedle sebe. A Fousáč s Hepinkou, tam to nevidím.

Jak jste Toro psala, Fosík je na Hepču moc mladý a jurodivý.

Míša z Plzně

Z. Tora 6.10.2015 21:00

Re: Čeněk je opravdu pan kocour

Míšo, díky. Je na ně krásný pohled, i když neleží spolu, viď.

Z. Yga 6.10.2015 8:58

Milá Toro

na tvá kočičí vyprávění se vždycky moc těším. Čenda je opravdu krasavec a na svá léta vůbec nevypadá. I mně se mourci moc líbí a Čeněk má navíc výraznou kresbu.

Z. Tora 6.10.2015 21:01

Re: Milá Toro

Díky, Ygo. Jsem ráda, že vyprávění nezklamalo.

D. Ruščáková 6.10.2015 8:57

Milá Toro, pamatuju se, jak se Čenda toulal...

a jsem moc ráda, že se v pořádku vrátil. Je to nádhernej kus kocoura a víš, naprosto nepochopím, jak se vůbec někdo může vzdát zvířete, které s ním žilo deset let.

Jo a není jen krásnej, bude i hodně inteligentní a samozřejmě i hodně zkušený, protože přežít takhle dlouho s tím, že je pořád tak trochu na volné noze, tak to klobouk dolů (srdíčko)

Z. Tora 6.10.2015 21:02

Re: Milá Toro, pamatuju se, jak se Čenda toulal...

Dede, díky.

Ono když zvíře nahrazuje dítě, tak se pak při příchodu opravdového dítěte holt občas stane, že to zvíře je navíc... A já, jak mi bylo řečeno, jsem taková sběratelka opuštěných koček... čtyřnohých i dvounohých... a u nás je jim všem dobře :).

Z. Rpuťová 6.10.2015 7:33

Nádhernej kočičák!

Muchlovací od pohledu! :)))

Z. Tora 6.10.2015 21:04

Re: Nádhernej kočičák!

jo jo Rputi, má nádherně hebkou srst a miluje hlazení. Odhadla jsi to přesně.

Š. Matyášová 6.10.2015 6:47

Čeníšku, ty jsi krásnej pruchatej kocour...

pro takový já mám velikou slabost...ani se věřit nechce, že ti je 15 let...a jsi povídací,to je moc príma...a podle toho,jak o Tobě píšou,Tě mají moooc rádi....taky bych si Tě ráda pomuchlovala...

Z. Tora 6.10.2015 21:05

Re: Čeníšku, ty jsi krásnej pruchatej kocour...

No když bude cesta kolem, Čenda rád přivítá další hladící ruce :)