Neviditelný pes

KOČKY: Bastlení

30.6.2021

Je to už dva roky, co jsem Sharku otravovala, ať mi poradí. Sharka je technický typ a kladla mi přesně ty pravé otázky, abych si leccos vyjasnila. Nakonec jsem na nějaké řešení přišla, i když Sharka by se chytala za hlavu.

Totiž máme balkon. Trčí do prostoru, žádná stříška, dveře se otevírají na něj, ven. Do ničeho se nesmí vrtat ani tlouct hřebíky. Navíc jsem milovnice truhlíků.

Železné šprušlové zábradlí jsme zabezpečili hned - natáhli jsme králičí pletivo. Jenže pro kočky nebyl problém vyskočit nahoru a promenovat se - ve čtvrtém patře. To vůbec nebylo dobré.

Nakonec jsem našla tuto inspiraci, která mi přišla pro mou konkrétní situaci nejlepší. Jen jsem místo pevných rámů použila měkkou kočičí síť, která je běžně k dostání.

 Přivázala jsem ji padákovým lankem pevně k zábradlí, kam až to šlo (při otevřených dveřích)...

Síť je připoutána pevným lankem k zábradlí, ty háky jsou držáky truhlíků

Síť je připoutána pevným lankem k zábradlí, ty háky jsou držáky truhlíků

... a v pracovní poloze ji za různé cípy zaháknu za dostupné dveřní panty a kliky.

Ukotvení na klice

Ukotvení na klice

Ukotvení na pantu

Ukotvení na pantu

Ukotvení na horním pantu

Ukotvení na horním pantu

Dveře zabezpečím plnou konví, aby je vítr nezavíral.

Síť je opatřena množstvím barevných kolíčků na prádlo, aby ji ptáci lépe viděli (totiž kromě kočky rozplesklé o dvacet metrů níž je mou noční můrou taky zamotaná straka, sýkorka, nebo i ten holub).

Pohled shora

Pohled shora

Po „akci“ spočívající ve spokojeném kočičím vyvalování bez dozoru třeba celý den síť sroluji a přicvaknu k obvodovému pletivu a zaháknu za truhlíkové držáky.

Síť sbalená

Síť sbalená

A ono to tak nějak funguje už druhým rokem. Truhlíky nadále truhlíkují, věšáček na prádlo věšákuje, kočky mají utrum s působením infarktů. Je to tedy takový kompromis, takže žádná velká elegance. Ale většinou to zaroste lavinami muškátů a navíc to vidí jen kočky :-)

Pohled zdola

Pohled zdola

Znáte vůbec slovo bastlit, bastlení? U nás doma se používalo hodně, zejména v souvislosti s mou osobou :-D No ano, zůstalo mi to - nadšené bastlení.

Lika Neviditelný pes


zpět na článek