25.5.2020 | Svátek má Viola


ČLOVĚČINY: Ahoj, Karolíno

13.9.2019

Už je to rok, co jsi přešla most a nejde se ti dovolat,

možná jsi toho měla dost, vzpomene ten, kdo měl Tě rád…

Ahoj, Karolíno,

už to je rok, co jsme spolu naposledy mluvily, a další den jsi přešla po mostě z Duhy.

Celých těch 12 měsíců jsem měla na to, pochopit, prominout, zapomenout na tu spoušť, co jsi za sebou nechala, smířit se s Tvým odchodem a uzavřít v sobě a za Tebe tu kapitolu Tvého života. Že jsem Ti odpustila, ale nezapomněla, jsem poznala ve chvíli, kdy jsi mi začala opravdu chybět. Možná je to i tím, že dědické řízení bylo ukončeno a ze mne jakoby něco „spadlo“. Pravda, nepokrylo veškeré náklady, ale „obyčejní“ byli vyrovnáni. Jen ne ta, co se o Tebe celou dobu starala. To mne mrzí. Nebankovní sektor se napakoval dost.

Občas na Tebe mluvím, i když vím, že mi neodpovíš… vyprávím Ti různé příběhy, co se staly, občas Ti něco vyčtu a nejvíc to, že jsi to zabalila… a pak hned kočky a Janu V. a všechnu tu nezodpovědnost. S tím se špatně srovnávám, tak asi proto a Ty si zatím víříš v Albeřicích u lýkovce a je Ti to šumák. Jenže já Ti to říct musím, snad proto, že jsem to za Tvůj život nestihla. A pak, teď už mě nepřerušíš, nebudeš se vymlouvat ani si sypat popel… A tak tu vedu monolog a je mi líp…

Povídám si každej den s Cecilkou, která se spokojeně válí na skříňce na zasklené lodžii a pozoruje a dozoruje z ní všechno a všechny na dohled. Jo, a představ si, nedrápe!!! To koukáš, co? Skáče tak dobře, že při dopadu nepotřebuje drápky a já už nejsem jako cedník. Bohužel, u ostatních ty drápky pro jistotu praktikuje dál… Lejdy-Lidunka a Damíšek-Kukulín mají u Jenny ráj na zemi. I Cecilčiny děti, které měla s Damíškem – Čičulína a Ťapík – se nemají špatně, LA se stará, jak nejlíp může a umí.

Občas si zavoláme s paní Miluškou a probereme události… Nenahradím Tě, ale jí je alespoň trochu líp. Čekáte tam prý na ni s Daliborem společně… a nechala za Tebe sloužit mši…

Obcházím už rok tu velkou tašku s Hot-potem, co jsi ho dovezla z Číny. Abys o něm vyprávěla a čekala na chvíli, kdy se u něj sejdeme… Slibovala jsi mi to 10 let a nikdy jsme se k tomu nedostaly. Pokusím se ho sestavit, naplnit a použít… třeba na letošní AKCI-Aukci. Snad bude funkční. Někdo si ho vylosuje, domluvíme se, u koho se sejdeme a posedíme nad dobrými plátečky dobrého masa, zeleniny a nudlí, u toho všeho budeme na Tebe vzpomínat. Říkala jsi tomu Mongolský nebo ohnivý kotlík  (odkaz zde) a přesvědčovala jsi mne, že to je asi tisíckrát lepší jak fondue… asi nazrál čas, vyzkoušet to… Carolina Reaper jsem si už domů pořídila, tak to bude mít grády!

Karolína na Pražení s Hankou W., 2011

Karolína na Pražení s Hankou W., 2011

Karolína na Pražení s Hankou W., 2011 (vlevo Asteris)

Karolína na Pražení s Hankou W., 2011 (vlevo Asteris)

Karolína s Melíškem I., 2011

Karolína s Melíškem I., 2011

Odpočívej v pokoji, Karolíno. (Jako bych Tě slyšela – No a kde jinde, v kuchyni si neodpočinu!)

Tvoje Šárka

Foto: archiv Sharka

Sharka Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!