26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Koňáci

O dálkových - vytrvalostních jízdách na koních

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 23.2.2016 19:21

Jirko, moc zajímavé

a také ráda čtu, že je postaráno i o koně. Kolikrát se v různém western jezdec hnal za někým, před někým, nebo z důležitou zprávou desítky mil - a chudák zpěněný kůň často prostě padl mrtev (během, nebo na konci). No u dostavníků koně na zastávkách alespoň přepřahali, ale i tak to pro ně byl pořádný zátah. Být "honákem krav" vypadá romanticky, ale celý den v sedle (a ty westernové jsou sakra tvrdé) určitě není žádný med. Pamatujete na Sedm statečných, jak pak kde jaký kluk chodil tou houpavou chůzí, po vzoru hrdinů, kteří měli od roků v sedle nohy do o (nebao jak my říkali "žehlené na sudu") :))

MMCH, Jirko, právě na streaming TV sledujeme dlouhý seriál "A place to call home", z Autralie padesátých let. Je to TV seriál z r. 2014, takže určitě znáte. Moc zajímavé.

H. Williamson 23.2.2016 20:02

Re: Jirko, moc zajímavé

My se ted divame na PBS (verejnopravni televize) na Doctor Blake Mysteries - zajimave detektivky taky z Australie 50.let.

M. Crossette 23.2.2016 21:02

Re: Jirko, moc zajímavé

Hanko, o tomhle serialu víme, jenže tady na našem PBS ho nedávají a zatím není ani na Netflixu ani Streaming. Ale čekám, že časem snad ano.