Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

Foto

I já mám zdroj u kolegyně včelařky, a to současné, ale i bývalé :-). Tak držím palce, ať se R+H zadaří! ;-D

ŠM

med kupuji v práci od kolegy včelaře..teď zrovna ujídám ten první květový...pastovaný nedělá,prej je to šméčko na lidi,moc vzduchu...slepičky hedvábničky- to je můj sen, chci dvě, jedna se bude jmenovat Randall a druhá Hopkirk..já drahého ukecám...a med do kafe dávám občas také...;-)

Foto

Mám možnost kupovat med od včelařů, dávám přednost pastovanému, sladím s ním čaj, na chleba s máslem jen výjimečně. Onehdá v TV odborník na včely krom jiných skvělých vlastností uváděl i to, že správně skladovaný med vydrží hóódně dlouho, snad i staletí. Takže já, přesto, že mám sladkosti zapovězené a snažím se (leckdy marně) je omezit, v medu jedu a nevzdám se ho! V 🍯

Foto

Aha, tak já si při snídani dám lžičku medu jen tak, to mi přijde nejlepší ;-)

Foto

Med můžu - občas. Na chleba (housku) s máslem, na krupicovou kaši, když mě to popadne;-D, sladím s ním bylinkové čaje. Myslím, že se dával i do rozkrojených jidášů, ty už jsem taky dlouho nedělala :-). Máme med přímo od zdroje, tchán synka je včelař.

Tady lípy ještě nerozkvetly...:-) a koukám, že ZASE bude pršet. Včera odpoledne nepršelo, tak jsme stihli nasbírat květy černého bezu na usušení, na čaj. Taky ještě nebyly úplně všechny květy rozkvetlé , muselo se vybírat, zato mšice, ty kvetly jak divý;-D. Takže vybírat ty bez mšic a rozkvetlý, ale pršet začalo asi až za hodinu, co jsme přišli domů.

Foto

L22i42k69a 76L86i63k64a

3. 6. 2024 12:23

Byly doby, kdy jsem si med dávala do kávy :-)

Foto

Jitur, ráda jsem si přečetla neb o včelkách bych ráda věděla všechno. Muselo to být pěkný zážitek. Navštívila jsem před nedávnem v Polsku, ve městě Kluczbork, muzeum významného polského včelaře ,zde odkaz https://www.muzeum.kluczbork.pl/, moc se mi také líbilo,jsou tam nádherné historické dřevěné velké úly a taky meditační budky, kde vidíš pod sklem včely a slyšíš je. Prostě balzám na nervy, proto jdu dnes posedět pod lípu.R^V

Foto

V Praze už je většina lip bohužel odkvetlá ;-(

Foto

L88i92k46a 40L39i41k74a

3. 6. 2024 8:17

Díky za vysvětlení pastovaného a nepastovaného medu. A hedvábná slepička, to je krasavice R^

Foto

Že existují hedvábničky, vím, ale nikdy jsem jí neviděla. Jitko, mají je na tom dvorku, trvale?

Foto

Med jsem dřív moc nemusela, přišel mi takový ostrý. A furt to teklo dolů z chleba. Co jsem ale objevila med pastovaný, je to úplně jinak :-)

O včelách se člověk může poučit taky u nás v botance, celoročně, sídlí tu mladí včelaři a mají výstavku pro návštěvníky.

ZM

Z74. 76M42a46t14y74l78d17a

3. 6. 2024 7:25

Zajímavé! Švagrová se rozhodla chovat na zahradě chalupy včely, chodí do nějaké školy a už má vlastní včelstva. Moc ji to baví, jen podotkla, že začínat není levná záležitost...

Foto

Určitě to není jen tak, nejen finančně, ale i starostmi, aby se včelky měly dobře.

Foto

hezké medové pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Med nemusím. Pepa ho miluje. A tak máme doma vždy zásobu pastovaného, tekutého, tuhého... máme zdroj od včelaře, který s celou rodinou se o velké množství včelstev vzorně stará. Já ujídám jen doma pražené vlašáky v medu... To nám potom voní celý byt a karamelizovaný med můžu ;-)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz