17.2.2020 | Svátek má Miloslava


FOTOČLÁNEK: Night na klubové výstavě německých dog

24.8.2015

Německá doga spojuje ve svém ušlechtilém zjevu velikost, sílu a harmonickou stavbu těla s hrdostí, sílou a elegancí... Doga je Apollem mezi rasami psů.

Žlutá zvědavá psí holka

To jsem si nevymyslela – to je úryvek ze standardu plemene Nr. 235 v originále:

Die Deutsche Dogge vereinigt in ihrer edlen Gesamterscheinung bei einem großen, kräftigen und wohlgefügten Körperbau, Stolz, Kraft und Eleganz... Sie ist der Apoll unter den Hunderassen.

2 - nejdřív jsme ho obešli, aby se Night trošku unavil (bylo to zbytečné,...

Jednou ročně se koná klubová výstava. Letos po čtyřicáté šesté. Přestože aktivně vystavujeme málokdy, snažíme se na této akci v posledních pětadvaceti letech nechybět. Protože je vždy na co se dívat. Více než dvě stě německých dog na jednom místě je prostě zážitek.

3 - výstavní prostor
6 - harlekýn - aneb správně skvrnitá německá doga
4 - měkko pod tlapátka, stín - ideální prostředí

Potkají se dogy černé, skvrnité, modré, žluté i žíhané. Potkají se štěníci, dorostenci, junioři, dospěláci i veteráni. Šampioni i začátečníci. Dogy štěkající česky, slovensky, německy (často s rakouskou výslovností), polsky, ale i italsky, francouzsky, rusky, ukrajinsky...

Hadr na otírání oslintaných tlam má každý

Hadr na otírání oslintaných tlam má každý

Praprapradědeček této doginky byl Xerdův starší bráška Rocky

Praprapradědeček této doginky byl Xerdův starší bráška Rocky

Potkají se výstavní profesionálové i ti, pro které nejsou výstavní kruhy každotýdenní rutinou. Potkají se staří známí. Diskutují se štěníci, zdařilé (i nepodařené) odchovy, fandí se, kriticky hodnotí posuzování, někde i trošku pomlouvá. Prostě se vedou řeči, které k výstavě patří.

Klídek a pohoda v okolí kruhů

Klídek a pohoda v okolí kruhů

Harlekýni při posuzování

Harlekýni při posuzování

Co zaujme neznalého, je klid. Ticho. Žádný štěkot. Náhodní kolemjdoucí byli překvapeni, když se najedou ocitli na místě, kde byla doga vedle dogy. Že ještě před zatáčkou o ničem nevěděli. Dogy jsou totiž pohodáři.

Odložení na volno

Odložení na volno

Není výjimkou vidět na dece odložené fenky či psy na volno. Většina klidně kráčí areálem na prověšeném vodítku vedle páníka.

Pozdravení se štěníkem

Pozdravení se štěníkem

Nesmělá tulivka žíhaná

Nesmělá tulivka žíhaná

Jsou i jedinci se vymykající průměru. Třeba to naše macho negro. Garabáč se choval, slušně řečeno, jako blbec. Nepůjde klidně, bude táhnout, s každým psem se chce pozdravit, každou čubinku oblíznout... Jo a pokud snad někdo z lidí na něj okem pohlédne, už má naše hovado málem v náručí...

Veselá holka žíhaná nebojácná

Veselá holka žíhaná nebojácná

Night nadšen, našel hrací kámošku

Night nadšen, našel hrací kámošku

Hravá blondýnka

Hravá blondýnka

Hezky bylo na Bolevci. Krásné prostředí, skvělé počasí, usměvaví lidé a spousta báječných dog. Ti lidé zaslouží uznání. Uznání za to, že díky nim máme dogy odpovídající standardu – tedy nejen ty psí Apollony, ale hlavně dogy úžasné v povaze.

Další osvěžení v rybníce

Další osvěžení v rybníce

Standard říká: německá doga je přátelská, milá, svým majitelům oddaná a věrná, vůči cizím může být zdrženlivá. Žádoucí je sebevědomý, neohrožený, lehce ovladatelný, učenlivý, společenský a rodinný pes s vysokým prahem vzrušivosti, bez projevů agresivního chování.

Opravdu příjemné prostředí pro výstavu

Opravdu příjemné prostředí pro výstavu

A na Bolevci bylo těch milých, přátelských, veselých, pohodových psů a fen opravdu mocmoc. 

Koncentrace lidí i psů byla značná

Koncentrace lidí i psů byla značná

A je potřeba si uvědomit, že ta skvělá povaha je dána dlouholetým chovem na neagresivních jedincích. Ne – nemusí majitel dogy vystavovat, chovat štěníky, aktivně „dogařit“ (koneckonců taky to neděláme). Ale chce-li mít někdo opravdu dogu, pak by měl volit dogu s průkazem původu.

11 - dlouhosrstá plemena by to měla na výstavě s možností koupání složitější

Foto: Xerxovi. Další fotografie na proklik v galerii.

Xerxová Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!