26.10.2021 | Svátek má Erik


ROZHLEDNÍK: Povídání (nejen) pro pány

11.3.2019

Jedno předjarní dopoledne jsme s MLP vyrazili na výstavu automobilů Bugatti, konající se v Brně, v dolním podlaží obchodního centra u nádraží. MLP jako malý kluk v cukrárně, obcházel vystavená nádherná auta a já se nakonec přistihla, že se plna obdivu oddávám té nádheře vykonané lidskou prací a uměním.

Ty tvary karosérie, ten lesk a sametová hloubka laku, ty úžasné barevné kombinace, ty světelné odrazy na chromovaných částech aut! Ale hlavně fortel a preciznost skoro před sto lety – techniků, návrhářů, karosářů a dělníků. Jedním slovem, vtělená technická elegance! A nadšení dnešních mužů, kteří tyto automobilové skvosty dokáží rekonstruovat a vdechnout jim jejich zapomenutou krásu. Co říká chytrá tetička Wiki o firmě Bugatti a její historii se dá dočíst např. na těchto stránkách, takže nebudu za plagiátorku a kdo má zájem, může nakouknout.

Výstava Bugatti v Brně

Výstava Bugatti v Brně

Mne ta nádhera uchvátila, jako vždy, když prohlížím muzea automobilek, nebo sleduji závodní klání předchůdců našich věrně sloužících miláčků. Překvapily mne výkony aut, které jsem si u některých exponátů přečetla na cedulkách a na které mne upozorňoval MLP. Měla jsem s sebou toho nejlepšího průvodce! Byly vystaveny i závodní verze, v jedné závodila i naše Eliška Junková, verze cestovní, které zdolávaly pouště a hory. Tu moji euforii křísnutou značnou dávkou nostalgie sice trochu narušila obchodní pasáž se svým spěchem a atmosférou spotřebního zmatku, ale co, taková je už doba a takto byly alespoň davy lidí procházející nákupním centrem upozorněny na tuto nádheru.

Výstava je putovní a auta budou k vidění i v dalších městech ČR, ale kdo se na ně nebude mít možnost kouknout, tak tady je alespoň pár záběrů. Album jsem se snažila uspořádat posloupně a vložila jsem ofocené popisy.

Celé fotoalbum, které je poněkud nabobtnalé kvůli ofoceným popisům, najdete přímo zde na Rajčeti. Nahlédnout do něj můžete níže v klikacím okénku.

Foto: Alex

Alex Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !