22.6.2021 | Svátek má Pavla


VíP: Aneb víkendový pokecník

14.12.2019

Co budeme potřebovat? Barevné papíry, tužku, nůžky, lepidlo (nebo tavnou pistoli), korálky na střed květu, šňůrku na zavěšení.

Nejprve si vyrobíme 2 šablonky na menší a větší lístek. Záleží na každém z vás, jakou zvolíte velikost. Podle nich obkreslíme a vystřihneme potřebný počet barevných lístků na 1 květ: 3 větší zelené; 5 větších červených; 3 menší červené – barevný papír můžeme ponechat v jednom odstínu; hezky vypadá i kombinování lístků v různých odstínech zelené a červené.

Výroba vánoční hvězdy 1
Výroba vánoční hvězdy 2
Výroba vánoční hvězdy 3

Vystřižené lístky přehneme podélně napůl. Takto připravené poté začneme lepit na papírové kolečko (malé květy – lepidlem; větší tavnou pistolí), které jsme si dopředu vystřihli.

Postupujeme od 3 lístků zelených, na ně lepíme 5 větších červených, přes ně 3 menší červené (jednotlivé lístky lepíme do pomyslného kruhu, tak aby vytvářely květ).

Výroba vánoční hvězdy 4
Výroba vánoční hvězdy 5
Výroba vánoční hvězdy 6

Pro lepší zaschnutí můžeme nechat nějaký čas zatížené např. knihami. Do středu tavnou pistolí přichytíme několik drobných korálků. Potom už jen zezadu slepíme s podkladovým kolečkem ještě jedno stejně velké, mezi něž vložíme šňůrku na zavěšení a ozdoba je hotová.

Výroba vánoční hvězdy 7

Můžete vyrobit jednotlivé hvězdy-ozdoby, nebo z několika udělat girlandu; nebo závěs na okno, či dveře.

Krásné Vánoce!

Foto: Jitur

Přeji příjemnou sobotu a neděli, třeba zpestřenou vyráběním ozdob s dětmi nebo vnoučaty.

Připomínám, že od neděle 15. 12. začíná opět vánoční strom kočičích přání, odkaz zde: https://www.kociciprani.cz/projekty

Toto je obvyklý vípák, takže sem pište o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit. A třeba taky o tom, jestli vyrábíte svoje ozdoby :-)

Jitur Neviditelný pes


TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?
TESTUJEME: Ušetří vám sous-vide masa čas a starosti s každodenním vařením?

Otestovaly jsme za vás čtyři nové druhy masa od Krahulíka z řady sous-vide. Masa jsou bez lepku, „éček“ a velmi pomalu vařená, aby si zachovala co...