24.9.2021 | Svátek má Jaromír


REPORTÁŽ: PPM aneb vítejte v ráji kushadrů

7.4.2017

Dnes Mlsotník sice není, ale na konci přece jen najdete nějakou inspiraci :-)

V sobotu jsem opustila rodinu a vyrazila se spolužačkou z gymplu na PPM neboli Prague Patchwork Meeting, což je mezinárodní výstava patchworku spojená s prodejním veletrhem.

Prague Patchwork Meeting 2017 - mezinárodní výstava patchworku spojená s...

Celá záležitost probíhá tři dny ve sportovním centru pražském hotelu Step. Kromě výstavy se můžete zúčastnit kurzů se slavnými lidmi od patchworku. Vzhledem k tomu, že jsme zároveň vezli Kačku do školy do Liberce a jeli tudíž autem, tak jsem se ani nesnažila na nějaký přihlásit, protože vesmír a D1 jsou nevyzpytatelní. Muselo nám stačit jít se podívat a nakoupit. Vzala jsem si asi přiměřeně peněz, ale obávám se, že i vyloupená banka by byla málo. Ovšem na několika stáncích nachystali lákadlo největších rozměrů – brali karty :)

Prague Patchwork Meeting 2017 - mezinárodní výstava patchworku spojená s...

S Evou jsme pečlivě prošly výstavu (tentokrát jsme zvolily sofistikovanou metodu po úsecích, abychom nic neminuly) a já jsem nafotila quilty, které mě zaujaly nebo inspirovaly. Nefotila jsem všechno, to by těch fotek byl trojnásobek :)

Jednoznačně jsme konstatovaly, že tady by měla být média a ukázat ty davy ženských, které šijí, umí to a baví je to. Je jich očividně čím dál víc a jsou nadšené a nesmírně šikovné.

Prague Patchwork Meeting 2017 - mezinárodní výstava patchworku spojená s...

Prodejců látek, nití výtvarných potřeb a přízí bylo taky přemnoho. Hotel této akci vlastně začíná být malý – a to je sportovní hala opravdu rozlehlá! Asi 30 minut jsem měla dojem, že vlastně nic nepotřebuju, a pak jsem potkala touhu svého srdce – balíček látek z jedné kolekce, vyladěný a úžasný – no a už to jelo.

Druhá věc, kterou by svět měl vidět, je to, že existují i velmi kvalitní české látky, nejen to, co se běžně najde na pultech obchodů – tam si myslím, že se nakupují hlavně ty nejlevnější a na kvalitu se tolik nehledí. Jedna pro mě neznámá královédvorská textilka pro mě byla doslova objevem. Jenže prodává jen jako velkoobchod... škoda. Ale na PPM jsme si od nich koupila dva kushadry (tedy dva kusy látek) a Kačce povlečení z bavlněného saténu, na které je radost si sáhnout.

Prague Patchwork Meeting 2017 - mezinárodní výstava patchworku spojená s...

Na PPM se daly koupit české látky i zahraniční látky (samozřejmě že mají jinou šířku, gramáž, a hlavně mnohem vyšší spektrum barev potisku), látky dětské, se zlatotiskem, s různými motivy, metráž i panely – tedy obrázky, které se všijí do polštářku, quiltu... Moje srdce prahne po japonských motivech, které odmítám ze sysliště vydat a kdykoli do nich střihnu, tak jsem nešťastná, že jich mám zase o kousek míň :)

Přiznávám, že jsem byla nadšená na stánku, kde měli několik krabic s pečlivě vyrovnanými kusy látek, které jsme si vyladila a poskládala do své vlastní kolekce. Přemýšlení nad teplou hnědou a studenou hnědou jsem si fakt užila :)

Podtrženo a sečteno – jsme nesmírně šikovný národ. Jen se o tom v záplavě katastrofických zpráv nemluví.

Prague Patchwork Meeting 2017 - mezinárodní výstava patchworku spojená s...

Pozn. Lika: Zeptala jsem se Matyldy, jakou si vzala na tuto akci svačinu. A prý řízek s chlebem. A jelikož je opět čas výletů a cestování, připomenu několik posledních Mlsotníků na řízkové téma: jeden je nazvaný Jídlo na cestu aneb řízky, pak tu máme Skládaný řízek od Maričky Crossette a taky Hvězdné hovězí řízky od RenatyE. Takže máme na víkend i kuchařskou inspiraci :-)

Foto: autorka. Spoustu dalších obrázků si můžete prohlédnout přímo zde na Rajčeti.

Matylda Neviditelný pes


Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !