28.2.2020 | Svátek má LumírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Léčili jsme se v pražské veterinární nemocniciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 87, poslední: 18.5.2015 14:25, přehled diskusí

Tohle je opravdu strašné,:
Autor: Z. Hanča Datum: 5.5.2015 22:20

chudák kočenka, je mi moc líto, co si musela prožít - a přitom je skvělá, jak se stále drží! A tvoje nervy, Bedo, si také prožily své!

Co říct k veterině - strašné je to, že to bylo dvojí těžké selhání, bezprostředně po sobě následující (nejspíš kdyby šlo o jeden případ, měl by člověk více pochopení, i když nevím - oba ty případy byly tak závažné!!!), ani já už bych tam vícekrát nešla.

A opravdu moc a moc držím palce, ať už je s Nynyškou všechno v pořádku a máte obě dvě zasloužený klid!

OT - ještě fotky ze zahrádky:
Autor: Z. Vave Datum: 5.5.2015 20:42

Napadlo mě udělat album s rhododendrony, tak kdo by se chtěl podívat, jak při rozkvétání klamou tělem, tak je to tady:

http://vave-ri1.rajce.idnes.cz/Rhododendrony%2C_azalky_a_hortensie/

Re: OT - ještě fotky ze zahrádky:
Autor: H. Williamson Datum: 5.5.2015 22:07

Vavis, to je krasa. Fakt. :)

Re: OT - ještě fotky ze zahrádky:
Autor: Z. Vave Datum: 5.5.2015 22:44

Děkuju, Hani. :o)

Držím palce!!!:
Autor: Z. Jitča Datum: 5.5.2015 19:14

Nynyška je statečná a bojovná kočička, ona to s tvou obětavou péčí určitě zvládne!!! Myslím na vás, sleduji pečlivě všechny zprávy a držíme vám pevně palce i tlapky!!! <3 <3 <3

Re: Držím palce!!!:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 19:32

Jitčo, moc děkujeme a máváme Mikulenkám :-))))

Ach jo,:
Autor: A. Lex Datum: 5.5.2015 18:23

Bedulko! To je tedy martýrium se vším všudy nejenom pro Nyny, ale i pro Tebe. Připadá mi to jako by příslušný lékař neměl zájem bojovat o život svého klienta. Konstatování "ona ožije" mne opravdu dostalo. Bohužel veterinární ošetřovny už se dostaly na úroveň těch humáních. Při tom dlouho si držely předstih a přístup a péče byla daleko lepší. Je to všechno jenom a jenom v lidech.

Re: Ach jo,:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 19:38

Alex, uvědomuješ si, jak je tvé konstatování "veterinární ošetřovny už se dostaly na úroveň těch humánních" smutné???

rčení "dostat se na úroveň" něčeho se používá obvykle ve smyslu ZLEPŠENÍ... bohužel, zde se myslí dotažení se na úroveň nižší... což je ale smutné i v tom smyslu, jak negativně vypovídá o "lidském" zdravotnictví

marná sláva, zdravotnictví byla, je a bude oblast vždy "trochu" jiná než cokoli jiného, vždyť jde o zdraví a životy... a pacient se musí vložit do rukou lékaře - nebo si snad každý má vystudovat medicínu a léčit se doma????? :-((((((((

Re: Ach jo,:
Autor: Š. Matyášová Datum: 6.5.2015 7:20

nemusí ji vystudovat, koupí si knihu Domácí lékař

Bedulko, Bedulko:
Autor: H. Williamson Datum: 5.5.2015 18:08

Je mi to lito, zejmena kdyz Nyny se tak snazi navzdory vsemu, co ji zivot hodi do cesty. Co vic rict? Dobry veterinar je nad zlato.

Re: Bedulko, Bedulko:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 19:39

Hanko, vyjádřila jsi to nejlíp sama a opravdu těžko řícu něco víc - dobrý veterinář skutečně JE nad zlato

Bedo:
Autor: Z. Kytka Datum: 5.5.2015 17:59

taky mám čerstvou zkušenost.

Na jedné straně doktor od kterého jsem se dozvěděla, že když nechci aby Oldu mordovali "zaživa" (drápy a nějaká nezdoba na zadečku) tak mám problém já (a zkrze mě Olda), oni že to zvládnou i bez sedace. To mě namíchnul tedy fest. Olda je extrémně citlivý na svoje tlapky a nejspíš by dopadl jako Nyny s vykloubenými nožkami taky.

Na druhé straně doktor na veterině na Jižáku, kterou jsem si našla na netu. Takový přístup ke zvířátkům jsem ještě nezažila. Tak jsem od soboty změnila veterinární ordinaci.

Re: Bedo:
Autor: H. Williamson Datum: 5.5.2015 18:11

A o tom to je. Zmenit veterinare a jeste jim napsat proc.

Re: Bedo:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 19:45

Hanko, to jistě ano - ale právě problém je, kde vzít a nekrást :-(((((

aleale Kytko, na Jižáku???? tak to mě extrémně zajímá - můžeš být konkrétnější? pokud nechceš tady (i když, proč ne, žejo), tak moc prosím do mailu nebo na Hadech

jestli jsem to dobře pochopila, vlastně ti sedaci odmítli dát??? kristepane, vždyť jsi KLIENT a vše si platíš - a vůbec ne málo... koukám, že někde nepomůže ani "otravný majitel" jak píše dole Matylda - ty ses ozvala, a bylo tu to k ničemu, to už fakt nevím jak komentovat

Re: Bedo:
Autor: Z. Kytka Datum: 5.5.2015 20:06

Je to zde : http://www.veterinarniklinikachodov.cz/

Olda si běžným výskokem na botník natrhl kolenní křížové vazy a shodou okolností měl o svátečním dnu službu přímo majitel a specializací ortopéd Dr.Král. Ráda dobrou zkušenost předávám dál.

Re: Bedo:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 20:48

aha, děkuji za odpověď, Kytko... tak ty mám doslova "za rohem", vlastně ze všech veterin asi vůbec nejblíž (zhruba stejně s místní pobočkou kliniky z článku) - mimo jiné jsem právě u nich byla kvůli těm rentgenům, jak se o tom píše v článku

velmi zvažuju, že bych k nim s Nyny přešla (zrovna teď jsme u nich léčili zánět močáku - Nyny toho asi měla málo)... jenom že holt pořád asi nejvíc věřím Skalovi

no, jak jsem napsala kdesi jinde - ideál nejspíš prostě vůbec neexistuje a já se budu muset nějak rozhodnout

Milá Bedo,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.5.2015 17:14

taky jsem vás obě sledovala na Hadech a nezbývá mi, než nadále držet palce jak Nyny tak tobě - abyste měly silné nervy a brzy se uzdravily (neb věřím, že když je nemocná kočička, jsi nemocná taky).

Naštěstí zatím máme s veterináři jen dobré zkušenosti (i když jistý MVDr. zvířátka moc nemusí a nejraději by očkoval střelou veterinární puškou z okna prvního patra, aby nedošel ke styku ...) a tak doufám, že tak bude i nadále.

Re: Milá Bedo,:
Autor: A. Lex Datum: 5.5.2015 18:26

Sakra a proč šel studovat veterinu??? Mohl dělat třeba stavařinu, nebo lépe v Česku právníka a studovat v Plzni. To by takovému člověku sedlo.

Re: Milá Bedo,:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 19:49

Ygo, co už mám já po Alex napsat, vystihla to zcela přesně!!! taky jsem si vždy myslela, že medicínu (a jedno zda člověcí nebo zvířecí) jde studovat někdo kdo chce opravdu pomáhat, vždyť to se snad ani jinak dělat nedá!!!!

a veterinář, který "nemusí zvířátka", to je opravdu na zabití a horší protimluv si snad ani neumím představit

moc ti přeju, aby vás i nadále provázely dosavadní zkušenosti DOBRÉ!!!!

Re: Milá Bedo,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.5.2015 22:03

Proč šel na veterináře? Snad proto, že jeho otec byl (prý) skvělý zvěrolékař? Nevím - dokud jsem chodila jen na očkování, tak to ještě šlo (ale fakt očkoval téměř s odvrácenou tváří), ale když Toye tři týdny na prokouslé ucho ordinoval framikoinovou mast (která na mokvavém podkladu vůbec nedržela) přesto, že ho měla dvakrát takové (skrz opuchlině), tak jsem s ním rázně skončila - zřejmě včas před Toyinou piometrou - při operaci si ho ani nechci představit (:o)).

Bedo,:
Autor: Z. Lída Datum: 5.5.2015 16:08

je mi strašně líto Nynyšky i tebe, zkusily jste obě mocmoc.

A doufám, že už bude jen líp. Sledovala jsem celou tu anabázi na Hadech, ale komentáře jsem se zdržela. Na adresu toho pána by byly jen nepublikovatelné.

Ale jednou jsem si na naší veterině vzala letáček na sanitku pro zvířata. Tady je odkaz : http://pet-medic.webnode.cz/

zkus se na to podívat. Ono když je nejhůř, člověk ani na ty prachy moc nehledí. Ale přeju ti, abys už ji nikdy nepotřebovala (plno srdíček)

Re: Bedo,:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 20:00

Lído, PetMedic znám a je to dokonce i možnost na veterinu se i jen DOPRAVIT, opravdu fungují i jako zvířecí sanitka... ovšem rovnou už jsi sama naťukla jistý háček v tom, a to jsou peníze, ale při ceně ošetření potom v ordinaci je to jistě možnost

mimochodem, jedna ze služeb, kterou nabízejí, je v tom úplném konci také milosrdný odchod zvířátka v domácím prostředí - pokud některý veterinář (aspoň zde v Praze) je ochoten přijet s tímto ke klientovi domů, je to určitě pouze bílá vrána... možná na "venkově" je to běžnější, nevím....

a také - PetMedic mám v mobilu na ÚPLNĚ PRVNÍM místě v adresáři, ještě před rodinou a čímkoli - přesně kvůli tomu, kdybych něco sháněla pološílená a neschopná koncentrace někdy o půlnoci... nicméně oni LÉČBU neposkytují, pouze nějakou první nutnou pomoc a poté transport na nějaké veterinární zařízení

Pojištění:
Autor: Z. Lika Datum: 5.5.2015 16:07

V této souvislosti mě napadlo, zda se u nás nabízí pojištění nákladů na veterinární péči, a u koček teda ne. Našla jsem ale pár pojišťoven, které to nabízejí u psů. Vzpomněla jsem si na Velkou kočku v zahraničí, která to má kvůli svému psovi taky sjednané.

Re: Pojištění:
Autor: M. Beda Datum: 5.5.2015 20:02

Liko, taky se mi to v těch uplynulých dnech hlavou mihlo, ale nehledala jsem, udělala jsi to tedy za mě

ale naprosto to nechápu - jaký je proboha rozdíl mezi psem a kočkou???????????????

Re: Pojištění:
Autor: Š. Matyášová Datum: 6.5.2015 7:23

zeptej se pojišťovny!!!

Re: Pojištění:
Autor: R. Langer Datum: 18.5.2015 14:25

I na kočky lze uzavřít zdravotní pojištění. Pojistná částka se stanovuje podle věku a stavu zvířete. Nebývá ovšem nijak nízká.

Stačí do Googlu napsat "zdravotní pojištění koček".

OT pro Jitur:
Autor: H. Williamson Datum: 5.5.2015 15:14

Dekuju za informaci o mini westicich. Nepodarilo se mi napsat odpoved primo pod tvuj text.

Re: OT pro Jitur:
Autor: Z. Jitur Datum: 5.5.2015 15:30

Jj, já jsem vlastně ani takhle malinkatá štěňátka, nebo o něco málo starší neviděla, i když bych určitě měla příležitost u chovatelky, ale tak nějak respektuji, že jde o miminka, ke kterým by neměla chodit procesí. Takže vlastně, jak westík vypadá vím osobně až nejprve od dokončeného šestého týdne (prvního, Scottíka jsme si odváželi, když načínal 1. den sedmého týdne - správně měl být ještě dávno s mámou..., ale to jsem tehdy netušila...)

Re: OT pro Jitur - 2. část:
Autor: Z. Jitur Datum: 5.5.2015 15:53

našla jsem krásnou fotku novorozenců, neumím ji připojit, proto pošlu Lice a poprosím, jestli by ji nemohla přidat

Re: OT pro Jitur:
Autor: Z. Jitur Datum: 5.5.2015 16:15

P. S. Lika Ti pošle můj mejlík s dotyčnou fotkou štěňátek, J.