6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

VÍP: Víkendový pokecník aneb Peníze a co my s nimi (3)

Vyhrňte si rukávy, dnes se budeme bavit o vydělávání peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.4.2016 12:14

Re: Než jsem začala pracovat naostro,

Děkuju za povzbuzení, milá Alex. Ano, vyhořelá, to je to pravé slovo. Kdysi dávno bych už byla druhým rokem v důchodu. Beru to, že se musel věk odchodu do důchodu prodloužit, ale skoro o sedm let? Vždyť to je jak vojna za císaře pána! :)

Naprosto si nedovedu představit, že ten věk plánují ještě vyšší. Možná někdo, kdo začne pracovat od třiceti, to pak dá, jenže já dělám od osmnácti.

Nojo, jsem si postěžovala, když už nic jinýho nemůžu dělat. :o)

M. Pajakerryková 2.4.2016 17:34

tak ještě hlášení při sobotě

dvě dětičky nám otevřela očička :), Cvalda s Cácorkou, Colták zatím nic ale myslím, že bude taky brzo koukat a dnes poprvé nespinkali v guči ale každý zvlášt, pečlivě vyfoceno a zjištěno, které štěndo je které aŤ se může hlásit :)

T. Zana 2.4.2016 18:00

Re: tak ještě hlášení při sobotě

Tak už máš dva koukače :-)

Z. Vave 2.4.2016 18:18

Re: tak ještě hlášení při sobotě

Teď začně být se štěníkama ta pořádná sranda. <3 ... Pájo, kde je odkaz na album, jsem trubka, nemám ho uložený.

M. Pajakerryková 2.4.2016 19:46

Re: tak ještě hlášení při sobotě

http://pavlame.rajce.idnes.cz/Vrh_C_19.3._-_28.3.2016/

jinak účet pavlame :)

Z. Zdena-B-P 2.4.2016 17:02

Brigády?

Jsem přímo protřelá a otlučená brigádnice. Už mezi 7. a 8. třídou jsme si s kámoškou vyjednaly u strýčka z druhého kolene trhání černého rybízu. Ten rostl po obvodu velikého travnatého dvora u kravína. My měly za úkol denně do 11. hodiny naplnit dodané přepravky, pro které si přijížděla dodávka z Fruty. Černý rybíz byl jen na export, protože ho tehdy nikdo z domorodců nejedl.Před polednem jsme se převlékly do holčičí parády, natrhaly si červený do krabiček a frrr na kolech na Grádo koupat. Ani po letech si nemyslím, že by někdo zneužíval naše dětské duše a práce v tom věku nám nedělala žádný problém. Byly to první peníze, se kterými jsme si mohly dělat jen podle svého rozumu.

T. Zana 2.4.2016 17:12

Re: Brigády?

Přesně, ten pocit, že tohle jsou MOJE peníze, protože jsem si je vydělala, ten byl úžasný.

Z. Xerxová 2.4.2016 14:42

krásně bylo kolem Pecopaly

ráno šedivák, sluníčko - krásně. Postupně teplota rostla, takže na konci už si v kalužích Night nemusel hrát na ledoborec :o) Ušli jsme 22,5 km a jdu rychle ohřát polivečku, neb jsme měli s sebou jen malou sváču.

T. Zana 2.4.2016 17:13

Re: krásně bylo kolem Pecopaly

Jo, to je teplo, co jsem ráno prorokovala :-)

Z. Jenny 2.4.2016 14:40

Brigádovala jsem

celé mládí a to od osmé třídy. Ze známosti jsme mohly, kamarádky a já, pracovat v zahradnictví. Vydělaly jsme si pár stováků a cítila jsem se jako Rothschild. Ve škole jsem byla na brigádě imrvére, jinak penízky nebyly. I později, když za totáče ničeho nebyla a to ani peněz, chodívali jsme na brigošky do sadů na jablka , k zemědělcům na Hané a výslužku cibule, květáku, mrkve atd. jsme pak vláčeli domů. Takže, kdyby opět nic nebylo, zase bych ještě dovedla něco vybrigádovat. :-)

U nás ráno -3,byli jsme nakupovat ve Spytihněvu ryby, už jsou v rybníku. Chjo, taky brigáda ale za účelem zisku.

T. Zana 2.4.2016 17:14

Re: Brigádovala jsem

Jé, to jako že mrňavý ryby, jo? Jak mrňavý? A co je to zač? Povídej...

Z. Rpuťová 2.4.2016 12:54

Veelmi aktuální video!

Takovýho brabčáka si musím vycvičit! :)))

https://www.facebook.com/1067451013315985/videos/1072489039478849/?pnref=story

A. Lex 2.4.2016 9:55

Zano, ufff

napřed jsem se lekla, že nám budeš radit jak vydělat Velké Peníze, podobně jako horda dnešních zbohatlíků. Jsem ráda, že nakonec to vyšlo jako morální ponaučení :-).

Na brigády jsem musela také chodit a vydělávat. Můj tatínek prohlásil, že tak alespoň mladý člověk pozná o čemže to peníze vlastně jsou. A měl pravdu. Z brigád jsem si platila koupi kozaček, kabátů, bund a také autoškolu, do které mě nekompromisně nahnal. Co jsem ušetřila šlo na "rozprach". Podobně se "přiživovali" mi vrstevníci, kteří také študovali. Tenkrát to byla samozřejmost. A práce? Od doplňování zboží v sámošce (zahrnovalo mytí podlah a regálů atd.) po poslíčka ve veletržním brněnském areálu (nachodila jsem snad stovku kilometrů, než mi přidělili skládací kolo, tenkrát výkřik techniky).

Z. Lika 2.4.2016 10:31

Re: Zano, ufff

Taky jsem absolvovala pár brigád, přísně v dělnické profesi, v podstatě něco jako u pásu nebo u obráběcího stroje. Vstávat ve čtyři na autobus. Poučila jsem se, že je to práce hrozná, ale zase na druhou stranu má člověk u téhle práce naprosto čistou hlavu.

T. Zana 2.4.2016 10:40

Re: Zano, ufff

Ano, má to i svoje výhody. Taky jsem dělala ve skladu jedné textilky, šortky jsem tam dostala, co zbyly po inventuře :-)

A přesně jak píše Alex, brigády byly na parádu a věci, na které by naši nejspíš neměli (tatínek byl od osmačtyřiceti v invalidním důchodu, takže žádná hitparáda).

A abych nezapomněla na spartakiádu - teda ne že bych cvičila, ale naverbovali nás, kteří jsme maturovali z angličtiny, že budeme dělat hostesky, že tam budou i cizinci. Jenže pak to nějak skončilo tím, že jsem místo hosteskování dělala pomocnou sekretářku nějakému šéfíkovi na stadionu (a polila mu úplně nový světlounce béžový koberec kafem).

Z. Vave 2.4.2016 18:37

Re: Zano, ufff

:o) S nošením kafe jsem na tom podobně, zano. Nikdy bych nemohla být sekretářkou. ... Eh, asi nejen kvůli tomu kafi. ;o)

M. Pajakerryková 2.4.2016 9:02

nooo práce

já pracuju vlastně furt, ne??

mám ráda tu reklamu, Moniko není mi dobře, beru si volno a holčička hrůzou pustí panenku. Maminky si nemůžou vzít volno, maminky si berou.....

jako 16ctiletá jsem dělala pokojskoku, moje nejlepší brigáda, dodnes převlíkám peřiny tak jak mě to tam naučili....šupšup a je to, žadné.....s mladou paní ;)

a v bedýnce se to trénují nožičky a hlasivky a maminka Nastěnka včera usoudila, že jí dvě stačí, jedno že raději zasedne :) před odčervením jsem je zvážila a váhu konečně zapsala, jeden cvalík už má skoro kilo!!! cácorka ho dohání velmi zdatně a coltáknízkoupasu trošku kulhá se svýma 760g

frčím na cvičák máme tam akci středoaziatů a kavkazanů, budou kousat na ringo - to je celý oblek, tak si zvědavá, figuruju náš Jarda tak myslím, že jich polovičku vyžene, ludry veliké :)

T. Zana 2.4.2016 9:35

Re: nooo práce

Ty jsi totiž pilný jako pilnice :-)

Pěkně ti mrňousové rostou, těším se na fotky.

Doufám, že je u vás podobně krásně jako tady

/i když to slibované teplo mi přijde nějak moc najednou)

Z. Lika 2.4.2016 9:38

Re: nooo práce

Zano, u nás byly ráno dva stupně? Jo aha, "slibované", to bude příště.

A. Lex 2.4.2016 9:44

Re: nooo práce

Dámy, u nás ráno (podle přírody 1/2 sedmé) byl šedivák a 0°! Krokusy a ladoňky úspěšně pomrzly.

T. Zana 2.4.2016 10:43

Re: nooo práce

Tady byla ráno taky kosa, ale svítí slunce a slibují, že bude dnes 13, zítra 15, v pondělí 17 a v úterý 20. Utěšuje mě, že se poslední dobou moc netrefují.

Z. Rpuťová 2.4.2016 8:34

Já už jsem, patrně naštěstí, mimo soutěž!

Protože kdo ví, co bych ještě napáchala?! :)

Můj poslední pokus živit se poctivou prací proběhl před pěti lety a řada z vás ho zřejmě už četla. Přesto si dovolím připomenout:

http://www.dedenik.cz/2011/10/20/cloveciny-ma-postacka-kariera/

T. Zana 2.4.2016 9:29

Re: Já už jsem, patrně naštěstí, mimo soutěž!

To byl hezkej článek /byť realita zjevně tak zábavná nebyla/.

Z. Xerxová 2.4.2016 6:45

hezký den

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

hmmm - další finanční přemýšlení. Jsem ráda, že jsme oba dva lidi pracovití. A pokud by bylo potřeba, půjdeme pracovat jedno kam... Znám paní, která se snaží v práci, a doma má povaleče, který prostě pracovat nebude (navíc nadělal dluhy). On je ale v jejích očích chudák, co nemůže sehnat VHODNOU práci (práce je dneska ve velkém městě opravdu hodně)...

Dnešek je den nepráce (alespoň do večera - tam přiskotačí tabulky závěrečné zprávy o činnosti), jedeme směr Pecopala (asi)

T. Zana 2.4.2016 9:28

Re: hezký den

Taky bych jela. Jenže když jsem se konečně vyhrabala z chcípu, pořídil si ho Franta...

Budu pomáhat a chránit...eee, prát a žehlit.

Z. Lika 2.4.2016 10:27

Re: hezký den

Zanoooo :D To si teď u prkna vždycky budu říkat, hned mi to půjde veseleji.