31.1.2023 | Svátek má Marika


Diskuse k článku

105 PLUS: Malé děti nezlobí

To mi před pár lety řekla moje nejlepší kamarádka, když jsme si vyprávěly o svém dětství a o svých traumatech, způsobených našimi matkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 9.9.2021 16:06

Nevšímat si dítěte může vyvolat pocit opuštění a to je pak pro život toho opuštěného dítěte veliký průšvih.

Z. Xerxová 9.9.2021 6:36

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Ono je to s výchovou daleko složitější, opět to není černobílé typu: nechat vztekat a nebo dát pár facek... Jde o celkové nastavení dítěte a lidí kolem něho, na způsob žití rodiny, na příkladech chování a na neustálé výchově. Vzorem, povídáním si... a někdy i třeba zvýšeným hlasem, že tak tedy opravdu ne.

Bohužel se často "moderní trendy ve výchově" mění v absolutní nevychovanost - a tyto děti pak mají potíže. Neboť láskyplná výchova plná úcty k dítěti - pokud z něj má vyrůst zvídavý, sebevědomý, inteligentní človíček je setsakramentsky těžká, probíhá 24 hodin 7 dní v týdnu... a zdaleka ne každá rodina ji zvládá. Bohužel matka nevšímající si dítěte a tvrdící, že má potomek volnou výchovu je horší, než jedno plácnutí.

Měla jsem (a stále mám) milující báječnou rodinu. Nikdo mě nikdy netlouk, ale občas jeden rychlý "plácanec" přilítl - většinou tehdy, když byla pusa rychlejší než mozek... a vypadlo ze mě něco, co mohlo jinde ublížit... A možná špatně - ale stále si trvám na tom, že pokud maličké dítko dělá něco nebezpečného, pak rychlá reakce nazlobeného hlídače i klidně s plácnutím přes plínu je lepší, než nekonečné vysvětlování bez efektu...

Z. Yga 9.9.2021 8:17

Xerxová - zlatá slova, do kamene tesat. R^R^

E. Žampachová 9.9.2021 8:23

Feny se chovají při výchově stejně :-P tedy kromě toho mluvení. Ale mají jné komunikační schopnosti.

Z. Matylda 9.9.2021 11:52

Ano. A dítě v hysterickém oblouku jsem dotáhla k umyvadlu a pustila mu na dlaně studenou vodu proto, aby se nadechlo v jiném rytmu a mohlo přestat ječet. Pomohlo to. Moc hysteráku děti neměly a v pubertě dostaly přes pusu jen za drzost. Obvykle si to pak rozmyslely a došly se omluvit.