29.11.2020 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

PSI: Velcí psi v naší rodině 7.

Arras a zatoulaný lední medvěd

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 12.4.2019 11:15

hezké vyprávění...

...o společných procházkách s psím parťákem...

Z. Vave 10.4.2019 20:11

Moc hezká vzpomínka

a lední medvěd mě okouzlil. Loni jsme se do lesa nedostali, letos doufám, že ano. Jen kdyby nebylo takové sucho už teď!

T. Zana 10.4.2019 20:32

Re: Moc hezká vzpomínka

S takovou ledního medvěda těžko potkáš...

Z. Maw 10.4.2019 19:00

moc pekne

cteni, uplne sem si predstavovala tu srandu na lyzich a ledni medved me teda velmi pobavil. Myslim, ze takhle koutkem oka zahlidnout v lese velky byli zvire, to snadno cloveka vyleka :)

T. Zana 10.4.2019 16:54

O.T.

Takhle to vypadá u nás v botanické:

https://1234zana.rajce.idnes.cz/12_-_botanicka_jen_na_skok_10.4.2019

Z. Asteris 10.4.2019 13:01

Pěkné čtení

o ledním medvědovi i o vzpomínkách.Naše Arinka auto miluje, a protože já už teď auto nemám, a občas nás vozí různí kamarádi, považuje jakékoliv auto za "své", musím ji hlídat, aby nenastoupila v nestřežené chvíli k cizím lidem. Když se vracíme z výletu, tak se u ní snaha nastoupit do otevřených aut projevuje nejsilněji a vrhá po mně vyčítavé a nechápavé pohledy, proč jí to nechci dovolit. A což teprve když se vracíme za deště...

Š. Matyášová 10.4.2019 12:54

nádherná figura našich hvozdů...

když tu máme opičky, proč ne ledního méďu :-D

Šarik nechtěl být pasivní spolujezdec, chtěl řídit nebo alespoň řadit hlavně, navigovat..takže do všeho kecal,na všechno upozorňoval...jeho matkla zase při vyšší rychlosti,jak 50km/hod,klepala packou řidiči na rameno,aby zpomalil,že nestíhá sledovat krásy naší vlasti.....

Z. Lika 10.4.2019 12:36

Lední medvěd

Je fakt, že postavu, takhle z dálky, by na to Arras měl :D

Krásná vzpomínka a moc hezké fotky, děkuju.

E. Žampachová 10.4.2019 11:18

Aras

je (byl) nádherný. Lední medvěd mě dostal. A řev v autě celkem neznám. Ale vrtící se vlkodav, to musí skoro převrhnout auto? To musel být docela zážitek. Jinak bahno nanesou všichni, my to vyřešili plastovou vanou do kufru, na ni vetbed, který vuklepeme a čas od času vyperem. Pravda, pokud vezeme v pojízdné psí boudě normální lidi, musíme předem uklidit. Ale slabší nátury odpadnou samy.

Aja nejdřív do auta nechtěla, tak v roce a půl tomu přišla na chuť a celý život jezdila ráda. Další dvě jsou bez problémů. Skye odmítá nastupovat. K autu ji musíme přivést na vodítku (sama nejde) a do kufru naložit. Předvádí jen pasivní rezistenci, jinak bych těch přes 30 kilo nenaložila. Nevyskakuje, je od naložení hodná. Ale dobrovolně ani náhodou. Ani s ostatními, které se do auta zjevně těší.

Z. Jenny 10.4.2019 10:57

Díky za náádherné

vzpomínky na bílého ledního medvídka. Lidi vždycky vidí, to co chtějí vidět! :-) Procházky krajinou s lesem a studánkou,patří i mezi naše oblíbené. V těch letech jako vy s Ardou, jsme prochajdy absolvovali s jednou, první, naší boxerkou Denny. Byl to milionový pes, s krásnou povahou, opatrovala mi syna a babičku, byla z těch ještě velkých boxerů a budila respekt. Tak dnes si na ni s vámi zavzpomínám i slzy kape a tolik už je to let, ach jo, tak naši milí chlupatí kamarádi mějte se tam krásně a užívejte si zelených luk a lesů.

T. Zana 10.4.2019 9:57

Díky

Je to krásné vzpomínání - trochu na psího kamaráda, trochu na časy, co už se nevrátí. Hezky se to četlo.

M. Dvořáková 10.4.2019 10:16

Re: Díky

Díky za komentář :))

Z. Yga 10.4.2019 9:30

Krásný Arras

Jak už jsem říkala, vlkodavové jsou psi mého srdce, kór tihle bílí (i když jinak bílé psy nevyhledávám). A moc hezky jsi napsala o vašich lesních vycházkách.

U nás v autě kvílí oba - a především cestou tam. Brooke potichu a docela melodicky, i když monotónně, kdežto Ernest s tou svojí fistulí! Navíc vyblafuje na psy, co chodí venku - ještěže nejezdíme nikam daleko, neboť po čtvrthodině mám chuť ho zmlátit do bezvědomí (:o))). Kupodivu, když vidí v autě jejich duchnu, je oběma jasné, že se jede daleko a kvílení se nedostavuje ani u jednoho z nich. Brooke buď hledí ze zadního okýnka a posléze se uloží k spánku, Erník půl cesty visí na zadních sedadlech a pak se taky (na naše četná nabádání) sesune do kufru. Jelikož teď většinou jezdíme k Terce, tak duo kvílení se dostaví na první křižovatce v Benešově (:o))).

M. Dvořáková 10.4.2019 10:15

Re: Krásný Arras

Díky za komentář. I když Arras v autě dělal rotyku, není to nic proti tomu, co vyvádí Geralt, protože ten je prostě mnohem úpornější ve všem. Bez trvalého hlazení a uklidňování se s ním nikam jet nedá, takže s ním zatím nemůžu nikam jezdit sama. Musíme to pořád trénovat:))

Z. Matylda 10.4.2019 9:00

Hmmm,

Borůvka v autě kvílela a na každém zastavení o to víc, třeba na křižovatce :) protože si myslela, že už tam budeme. Světluška chvilku kňourá hned ze začátku, a pak jen sedí a funí, Lupičák Karamelka sebou práskne na sedadlo, odloží čenich a jen střílí lupičáckým pohledem, dokud nejsme na místě.

Z. Xerxová 10.4.2019 6:37

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Tak medvídě lední jste si pořídili ?? :o) A povolení na chov šelem máte ?? :o) :o)

U nás v autě kvílela Beta - děsně ječela "kdy už táááám budéééém". Ale když bylo auto naplněné po střechu a jelo se na dovolenou - mlčela. Ale na jednodenní akcičku řvala jak protržená. Naštěstí jen cestou tam... Zpátky spokojeně relaxovala a mlčela.