9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

PSI: Velcí psi v naší rodině 6.

Kriminální aktivity vlkodava Arrase

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Dvořáková 28.3.2019 21:43

Re: OT - prosba o palcodržnu

Přeji hodně sil při rekonvalescenci.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:40

Re: Naše první dvě foxiny,

Díky za komentář. Plot funguje doteď i na Arrasova následovníka Geralta. Ovšem právě včera jsme zjistili, že u plotu na druhé straně zahrady, (který je asi o dvacet let starší), povolil dole vázací drát. A zatímco jsem zalívala růže, Geralt pod pod to uvolněné pletivo začal strkat hlavu a šup, už byl na druhé straně. Naštěstí už byla skoro tma, u sousedů v té době na zahradě nikdo nebyl. Takže jsem pletivo zvedla a přesvědčila psa důsledným vyhrožováním, aby se okamžitě a to okamžitě vrátil zpět. Kupodivu, i když se mu nechtělo, a i když se mu nazpátek podlézalo hůř, poslechl. Skoro už na to nebylo vidět, ale ještě jsme ten plot stačili provizorně zabezpečit. No a o víkendu budeme natahovat ten napínací drát, že.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:31

Re: Jelikož máme doma modeláře

Díky za komentář Liko. U nás v současnosti (kromě toho, že Geralt krade papírové kapesníky), krade ještě kocour. Kdekoliv uvidí něco položeného na židli, okamžitě po tom skočí a strhne to na zem a vleče to pryč. I věci mnohem větší a těžší. Snažíme se na židlích nic nenechávat:))

M. Dvořáková 28.3.2019 21:29

Re: Hezké

Díky za komentář. Jenom si teď ex-post říkám, že jsem si to měla začít zapisovat dřív.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:27

Re: Svého času

Díky za komentář. Jo, oni umějí být strašně šikovní, když jim o něco jde. Když náš Gerald navzdory tomu, že ví, že se to nemá, ukradne vytroušený papírový kapesník, dokáže být strašně rychlý. Přiskočím, páčím mu čelisti od sebe, lovím sežvýkanou buničinu hluboko v krku, a mnohdy to už stejně nestihnu.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:22

Re: Svého času

Pět šest vajec denně, to je docela síla.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:20

Re: Moc hezké,

Díky za komentář. Ony ty barvy na fotkách asi trochu klamou. Arras byl víc do stříbrna (bílý kafe), zatímco jeho současný nástupce Geralt, který je víc do zlatava (světlý karamel).

M. Dvořáková 28.3.2019 21:17

Re: Náš první pes,

Díky za komentář. Náš současný vlkodav Geralt z Rivie nejdřív kradl a cupoval zatoulané ponožky (pochopitelně vždycky jenom jednu z páru), později se (trochu úchylně) přeorientoval na papírové kapesníky. Dokonce se neváhá přikrást do pokojů dětí nebo do ložnice, strkat hlavu pod polštáře, a kontrolovat, jestli tam náhodou někdo nějaký kapesník nezapomněl. Už dlouho si na to dáváme pozor v naději, že když Gery nic nenajde, že ho to přejde. Zatím v tom vytrvale pokračuje.

M. Dvořáková 28.3.2019 21:11

Re: Naše Píďa blahé paměti

Díky za komentář:))

M. Dvořáková 28.3.2019 21:11

Re: Článek potěšil

Díky za komentář. Kočky se nám taky nepodařilo nikdy udržet za plotem. Ale znala jsem jednoho lékárníka, z lékárny na náměstí v Hulíně (byl to už starší pán, teď je důchodě), který se mi před pár lety dušoval, že on to svého kocoura naučil. Prý, jakmile se kocour přiblíží k plotu, lékárník na něj hvízdne, a kocour se poslušně vrací k domu. No nevím.

Š. Matyášová 28.3.2019 6:39

Re: Naše Píďa blahé paměti

to dělávala Barunka, Šarikova máma, ale ona na ně jen civěla a když se k nim dostala , tak si je odnosila do boudy a pečovala o ně...dělala to i mimo hárání,takže j eměl aasi jako hračky..troufám si říct,že o ně pečovala raději,jak o svoje děti....

Š. Matyášová 28.3.2019 6:35

Re: Článek potěšil

Toro, poraď se s Maričkou, taky to mají nějak pořešené......

Z. Maw 27.3.2019 20:01

pobavilo me

jak krade takovej roztomilej hafan ty tycky k rajcatum :)

Z. Olčava 27.3.2019 19:02

Moc hezké,

jak vyprávění, tak i "pejsek". Vůbec jsem nevěděla, že může mít tak hezkou barvu, vždycky jsem viděla jen šedivé. Moc se mi líbí, ale mám před takovými obry respekt, ne že bych se bála, ale ten respekt, to tedy jo.

Z. Olčava 27.3.2019 18:50

Re: OT - prosba o palcodržnu

Bedo, tak ještě i tady (psala jsem už u Dede), myslím na tě převelice a palce držím fest!!!

Z. Tora 27.3.2019 18:34

Článek potěšil

Arras je krásnej pes. Kdo by odolal nachystaným tyčkám, že jo, to je přece přesně pro něj! My ted taky řešíme plot, ale ne kvůli psovi, ale kvůli kočkám. Jenže udržet kočky za plotem je opravdu náročné, tak nevím, jak dopadnem.

A ne, ještě žádné nové nemáme, chci prvně vyřešit ten plot.

Z. Tora 27.3.2019 18:32

Re: OT - prosba o palcodržnu

Držím palce též, Bedo. Drž se a at je brzo líp.

Z. Vave 27.3.2019 18:03

Re: Naše Píďa blahé paměti

Jo! Zapomněla jsem pochválit článek a krásu Arrase.

Z. Vave 27.3.2019 18:02

Naše Píďa blahé paměti

kradla mrkve v zeleninovém stánku, který kdysi stával u vedlejšího paneláku. Přepravky s cibulí, bramborami a kořenovou zeleninou byly na zemi pod pultem a Píďa si vždy vybrala, odnesla kousek stranou a pustila se do jídla. Když byla před stánkem fronta, šla si ještě přidat. :) Prodavač to už pochopitelně znal a věděl, že mrkve vždycky zaplatím s nákupem.

Když přibyla do rodiny Anka, tak mrkve kradla taky. Ale většinou je jen rozkousala. Když potom Píďa odešla za duhový most, Anka si ještě nějaký čas mrkve u stánku brala, odnášela opodál a tam je zahodila. Zkrátka v tom nebylo to srdce, jako u Píďulky.

Ančino srdce totiž planulo pro králíky. Poprvé jsme to poznali u Aleny s Maxem, kdy se nejdřív procpala otvorem pro slepice, pak vyvrátila vrátka, a když jsme ji zavřeli v domě, tak zdrhla za králíky oknem. Za králíky se vydala přes koňský výběh u švagříčka a své o tom vědí i ri s jakkelem, kterým rozbila vrátka vedoucí do prostoru králíkáren. Nikdy jsme nezjistili, co by s králíky udělala, kdyby se k nim dostala, ale chtěla je moc.

Z. Vave 27.3.2019 17:52

Re: OT - prosba o palcodržnu

Bedulko, myslím na Tebe a palce a tlapky držíme všichni.

M. Crossette 27.3.2019 17:03

Re: OT - prosba o palcodržnu

Bedo, budu ti na zítřek moc držet palce !!!!!

M. Crossette 27.3.2019 17:00

Re: Svého času

Naše Trixie nikdy nic nikam neschovávala. Jelikož v sobě nemá ani špetku aportovacího nadání, namá ani potřebu něco krást :)

Abyt ale připomněla jsi mi fenku Jenny u manželových rodičů. Ta dokázala donést domů z procházky občas vypadlé ptačí vejce. Vzala ho převelice jemně do pusy a snad a ním i jemněji našlapovala, jen aby ho nerozbila. Doma ho položila před sebe, nesnědla ho a jen na vajíčko koukala, jakoby čekala, jestli je něco vylíhne :)Jinak věděla, že venku se nic k jídlu nesbírá, ale někdy neodolala. Třeba, když při procházce našla zbytek už holé kosti. Tu vzala do pusy tak, že ji měla zcela ukrytou ve tváři a najednou děsně pospíchala domů. Při tom se ale celou cestu hlavou od nás odvracela tak podezřele, že bylo jasné, že si něco nese domů :) Bylo to tak okatě komické, že jsme ji nikdy kost nevzali.

JINAK Mirko moc krásné povídání a je zajímavé, že dobráka pejsánka zajímaly jen tyčky o rajčata už zájem neměl (u Trixie by to bylo úúúplně naopak). Mám takovéhle momentky ze zvířecích životů moc ráda, doufám, že jich máš ještě hodně "v šuplíčku".

Z. Hanča 27.3.2019 14:36

Náš první pes,

bulík Alf, chodíval do klučičího pokoje a odnášel si odtamtud angličáky. Co ho na nich tak lákalo, nevím, kousat se to moc nedalo, že by si chtěl zajezdit? Měl ale smůlu, pokaždé se tvářil tak pekelně nenápadně, že bylo každému hned jasné, že si nese do pelechu úlovek. :-))

Arras je krasavec a zrovna takového, pískově zbarveného, jsme nedávno u nás potkali - poté, co jsem u minulého článku psala, že vídáme jen ty šedivé vlkodavy. Úžasně milý pes a pohodář, i na Denise, který nijak neplane láskou k velkým psům, to fluidum působilo, hoši se seznámili a celou dobu, co jsme šli společně, se chovali slušně. :-))

T. Zana 27.3.2019 14:32

Hezké

Jo, člověk takhle nasbírá příhody, u nichž původní zážitek byl na zabití a po letech se z toho vyklube veselá historka :-)

T. Zana 27.3.2019 14:31

Re: OT - prosba o palcodržnu

Budu na tebe moc myslet!

Z. Lika 27.3.2019 13:35

Jelikož máme doma modeláře

a k tomu kočky, kradou se u nás drobné součástky. Naštěstí ne moc často. A objeví se, až když jsou zakoupeny nové :-)

Na youtubu jsem narazila na kocoura, který po nocích krade prádlo ze šňůr, to je taky radost.

Arras je na fotkách nádherný, ty tyčky od rajčat mu musely připadat jako klacíky tak akorát na aport!

Z. Asteris 27.3.2019 13:03

Re: OT - prosba o palcodržnu

Moc na Tebe budu myslet a držet pevně!

Z. Jitur 27.3.2019 13:00

Re: OT - prosba o palcodržnu

Bedo, držím palce, pěsti, vše bude dobré, neboj! A nedej se!

Z. Jitur 27.3.2019 13:00

Re: jo,co je doma, to se počítá....

...kdepak, nekoukaj na Tebe jak na blázna - kdo má většího psa v paneláku, tak přesně dřív, nebo později zjistí, že zamykat musí, jinak mu pes odejde...

Z. Jitur 27.3.2019 12:56

Re: Svého času

...když to oni, když někam móóóc chtěji, tak se uměj snad úplně scvrknout...