20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Klimatické změny

Vlhké léto v Austrálii

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Williamson 3.2.2016 4:12

Zaujal mne ten eukalyptus

U nas taky rostou - import z Asie - ale vypadaji uplne jinak. Listy maji kulate a stribrne a nekvetou. Roste to strasne rychle, a, jak rika Maricka, nekvete to. Ty vase eukalypty jsou jiny a strasne nadherny.

Z. Vave 2.2.2016 17:46

U nás je zase

na zimu teplo a sucho, Georgi. Ale mn to teda nijak nevadí. :o)

Kytičky máš krásné. :)

A. Lex 2.2.2016 17:32

Na pavouky

prosím, prosím nešahat! V létě si venku na dvorku a na zahradě všechny ochraňuji, protože nám chytají všelijaké nepříjemné breberky.

Ty kvetoucí obrovské keře jsou nááádherné!!

T. Zana 2.2.2016 17:54

Re: Na pavouky

Viď? Ty úžasné barvy...

M. Crossette 2.2.2016 15:51

jo pavouci a vlhko..také znám, znám.

v posledních letech se počet pavučin na naší zahradě snížil, což mi zase tolik nevadí, ač pozorovat pavouka jak štrykuje síť stojí za to. Ale jinde je pavučin ve zdejší přírodě stále hojně a bývají přesně na úrovni lidských hlav :) Takže Trixie pod nimi klidně projde, zatímco já do nich narazím tvářemi a to je vééélmi nemilé. No a i u nás dokáží letní teploty vyšplhat k +40 a někdy vydrží týden i víc. Když navíc nesvítí sluničko a začne mrholit teplý déšť, není oděv, který by na člověku zůstal delší dobu suchý.

Máte tam hezké kytíí, hlavně ten eukalypt kvete krásně. Několikrát jsem tu viděla eukalyptové stromy na zahradách, ale nikdy ne v květu. Mě už na záhoně několik narcisů zase nabírá na květ. Letos to bylo poprvé, co jsme ani jednou nezatopili v krbu. Manžel připravil košíky na dřevo, ale celou dobu zůstaly prázdné.

ALEX !!! Krásný článek včera, ještě že soubor fotek měl název "Málem ztracen" (všimla jsem si, než jsem článek četla, ale klikla na něj po přečtení), takže jsem věděla, že to dobře dopadne. Ale ty nervy, cos musela mít na cucky !!!! Na prvních asi 3 fotkách jsem fakt v první moment Darečka ani neviděla, splýval dokonale s okolím :)) Je to krásný exemplář kocoura !

Z. Jenny 2.2.2016 15:48

Zajímavé

klima v Klokanii a fotky - barevná krása. Pro Habsburky je také asi lépe než to šílené vedro. U nás se připravujeme pomalu na tropy ale bez vlhka. Vlhlo je teď a pořád pro půdu nestačí.

T. Zana 2.2.2016 12:49

Georgi

na fotky můžu až večer, ale těším se. Ta fialová kytka mi na první kouknutí připomněla - tuším hvozdík, u nás se tomu vždycky říkalo slzičky (paní Marie). Ale asi bude o dost větší.

Hmmm, vždycky říkám, že pavouci mi nedělají problém, ale fakt je, že pod pojmem pavouk vidím něco jako pokoutníka... ale na druhé straně myslím, že když je něco velké jako dlaň, tak už to není pavouk, ale ZVÍŘE. Jistě je i chlupatej... takovej bišonek, ne? :DDDD

Z. Lika 2.2.2016 13:37

Re: Georgi

Bišonek :-))) Mňo, možná to trochu zlepší můj postoj k těmhle mnohonožkám.

Z. Lika 2.2.2016 11:02

Ad velcí pavouci

Velký pavouk, co sedí uprostřed pavučiny zvící prostěradla, má můj respekt. Okamžitě mě napadne, jestlipak dokáže skákat. Pavučina funguje jako trampolína, přece. Takže obcházím uctivým obloukem, možno-li.

Kytky jsou v Austrálii krásné, potěšila jsem se, díky.

Z. Asteris 2.2.2016 10:17

Krása!

Ráda bych ty květy viděla na živo. Ale jsem ráda, žes nám tu krásu zprostředkoval alespoň přes fotky. Musí to být úžasné.

Z. Xerxová 2.2.2016 6:37

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Vy máte chladný mokrý čas letní a my máme další teplou zimu. Sníh ze zahrady dávno zmizel - dnes ráno je osm stupňů. Nad nulou!!

Z. Matylda 2.2.2016 8:55

Re: hezký den

No, na JJM byl dokonce dva dny sníh, to jsme loni neměli....ale jinak mi přijde, že všechno je o měsíc posunuté- tak se děsím toho, že jaro přijde až pámbuvíkdy. Pro mě by po Vánocích už nemusela být zima mohlo začít jaro, ale s takovou to vypadá, že si budu muset počkat na duben.

Z. Asteris 2.2.2016 10:14

Re: hezký den

Před chvílí jsem se vrátila s Arinou od veterináře. Šly jsme kus pěšky, mezi vilkami a tam jsou zahrádky v plném květu: primule, sněženky, koberce talovínů...

Z. Inka 2.2.2016 14:39

Re: hezký den

No u nás toho ještě tolik nekvete, zaplaťbůh. Ale okolo Vánoc kvetl v jedné zahradě zlatý déšť

T. Zana 2.2.2016 12:45

Re: hezký den

Hm, tuhle jsem četla, že poslední dobou bývá na vánoce tepleji než o velikonocích a že je dost možné, že se v březnu zima vrátí...

Z. Lída 2.2.2016 13:47

Re: hezký den

Já si pamatuju, že jsem mamince vždycky doporučovala na vánoce, ať se vykašle na vánočku a peče mazanec :-)) A o Velikonocích naopak. Takže ta poslední doba může být tak pětadvacet let :-)