26.7.2021 | Svátek má Anna


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Iva 20.6.2021 21:04

A jak to bylo s tou kolejí? Pro mě je vzadu, to co je ode mě vzdálenější, ale ono to je v podstatě vepředu.

Z. Lika 20.6.2021 22:47

No právě ;-D

E. Žampachová 20.6.2021 20:12

Vedro je ubíjející, psi funí a leží v co nejchladnějším místě, Dopoledne jsme museli trénovat, za 2 týdny máme zkoušky. Byli jsme v lese, pro psy 1 litr vody na kus. Pokud mžno byli ve stínu. Báby se plácly do borůvčí. Mladí byli dost akční, vedro jim tak moc nevadilo. Nakonec jsme je vzali k rybníku. Ginny se místo procházky pořádně proplavala a vypadala velice spokojeně. Jinak se pohybuje pomalu a důstojně. Ve vodě řádili všichni, takže cesa domů pro ně nebyla nepříjemná. Teď už se zase Skye s Laudií okusují a běhají "hlídat" k plotu. Člověk by řekl chlupatý černý pes a ony snášejí horko docela dobře. My se povalujeme. Chápu sníženou pracovitosr jiýních národů. Vůbec nic se mi nechce.

A. Lex 20.6.2021 13:40

Zdravím všechny s vedrem! U nás je momentálně 31°, takže když jsem dnes potřebovala přežehlit pár kousků oblečení, tak jsem si rozdělala žehlící prkno na dvoře ve stínu a žehlila venku ;-) . Delší procházku vykonávám za ranního kuropění, před sedmou 8-o. Dnes se nám podařilo utéct kocourovi Darkovi, takže jsme s Ajvi zmizely ve stinném, chladném lese. Do lesa ho nechci naučit chodit. Při cestě zpět nám šel naproti a stěžoval si, jak jsme podlé kamarádky.

Před chvílí jsem mluvila s YGOU. Jsou vpořádku u dcerky v Čechách, YGA se stará o vaření, o domácnost a o psy, Terka má nechodící sádru. Chůdě, v tom vedru ....

Co se týká vlčích máků mám teorii, že pokud se nestříkají pole selektivním herbicidem, tak se vesele plevelí. Tomu nasvědčují i ty zaplevelené okraje polí s obilím. Tam herbicid nedostříkne nebo je odfouknut větrem.

Džango má pořádně dlouhý jazyk!!

T. Zana 20.6.2021 14:23

Alex, díky moc za zprávu o Yze (šmarjá, to vypadá divně napsané). Chudáci všichni, zejména Terka teda...

Taky si myslím, že ty hezké plevely - máky, chrpy a spol. rostou tam, kam herbicid nedosáhne. Dneska jsem u nás obdivovala čekanky na takovém tom středovém pruhu u vozovky, co má dvě oddělené lajny. Tam sečou trávu, jen když už přes ni není vidět na druhou stranu, takže je to skoro jako opravdická louka ;-D.

Z. Jenny 20.6.2021 15:16

Alex,díky za zprávu, viz. Yga! Mně se taky Zano to skloňování nějak nezdá. :-)R^ Tedy, to je darda, v tom vedru,fakt... já hynu a není mi nic, než že jsem stará, uf!:-P

M. Crossette 20.6.2021 15:16

Alex, take díky za zprávu o Yze, četla jsem se zpožděním co vše se u nich nahromadilo, tak držím palce, ať všichni, všechny léčby a bolístky zvládnou. Vždyť to není tak dávno, co bzla Terka take pěkně pochroumaná !!

Kocourek Darek nejen vypadá jako naše bývalá kočka Kotě, ale i se tak chová, Kotě nás také chodila doprovázet. Ale jen do určité vzdálenosti, a dál už nešla. Ale často se k nám zase přidala při návratu a došli jsme k domu společně :-),

Včera jsem zapomněla komentovat ten vele dlouhý jazyk fešáka Džanga. A teď mě to znovu rozesmálo. Snad je to jen úhel focení;-D

Je tu zmínka o kopretinách - také vám smrdí ? Tedy smrad je asi silné slovo, ale těžko definovat :-) V Evropě jsem si je ráda trhala do vázy, protože v ní dlouho dělaly parádu, ale někdy ta "vůně" byla docela síla :-).

Včera celý den lilo, párkrát se spustilo automatické varování na počasí ale hlavní "svtaba čertů" začala kolem 2 ráno (zase tf. varoval) a trvala asi hodinu. Teď už mraky ustupují a probleskuje modrá obloha.

T. Zana 20.6.2021 15:49

Maričko, kopretiny milovala moje maminka a já je - právě kvůli té "vůni" - dost nesnášela. No, letos to bude už patnáct let, co tu maminka není a nějak jsem ty kopretiny časem vzala na milost. Ne že bych si je zrovna trhala do vázy, ale uznávám, že na louce jsou krásné.

Uf, docela bych si dala líbit nějaký pořádný liják.

Z. Lika 20.6.2021 15:57

Musím potvrdit, že Džango má opravdu takhle dlouhý jazyk - bylo horko a chladil vydatně:-)

Z. Matylda 20.6.2021 12:36

U nás je letos máků hodně a i na chrpy došlo- a abych byla spravedlivá, my nemáme ty kopretiny. Máků je nejvíc v makovém poli- celkem dost se tu pěstuje mák s bílými i fialovými květy. Vždycky je lemované pruhem vlčího máku, uprostřed není. Důvod nechápu.

Je tu teď 34 stupňů, psice přeběhly terasu jak baletky- je slušně rozpálená, hned se vracejí domů.

T. Zana 20.6.2021 14:24

Ty fialové máky znám jen z fotek, na vlastní oko jsem je ještě neviděla.

J. Hlavsová 20.6.2021 12:07

Před lety jsem si nosívala domů luční kvítí - nejvíc kopretiny, do toho zvonky, chrastavce i chrpy. Vlčí máky ne, strašně brzo zvadnou. Teď díky pylové alergii se kochám jen při venčení. Tady v okolí naprosto kralují ty kopretiny.

T. Zana 20.6.2021 12:10

Vlčí mák to chce utrhnout ještě zavřený. Rozkvete. Ale samozřejmě nevydrží dlouho, je to kytka spíš na koukání :-).

Z. Xerxová 20.6.2021 6:39

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Pozdě odpoledne přijeli mládežníci - a tak vedro nevedro, byl aktivní den. Hrál se pinec (ve stínu), kartáčoval se pes (až se lesknul), udělalo se maso na ohni... a protože už jsou velcí, vydrželi Trpajzlíci až do pozorování netopýrů a měsíce schovávajícího se za mráčky.

Ráno pojedou s dědou na koupaliště - staré dobré Lesní koupaliště (bydlela jsem blízko a prožila na něm jako malá holka každý horký den) město opravilo a vstup je zdarma. Ona tedy díky přítoku horského potoka je v něm voda vždy ledová. Dnes doména otužilců a staromilců ;-D

Z. Lika 20.6.2021 7:07

To je naprosto perfektní program - včetně té studené vody. Jako malí jsme ji nějak neřešili, hrnuli jsme se do ní, hlavně že to bylo venku a mohli jsme se vyřádit :-)

T. Zana 20.6.2021 10:55

Hmmm, to bych si taky dala líbit.

Dneska jsem vyrazila hodně brzo - chvíli ještě bylo venku docela hezky. Tak od osmi už to ale zase byla stará známá rozpálená Praha.

A pár fotek z výletu: https://1234zana.rajce.idnes.cz/Z_Neratovic_do_Brandysa_19.6.2021

M. Crossette 19.6.2021 18:17

V dobách našich evropských tůr a výšlapů jsme často vyrazili s vyhlédnutým cílem, ale stávalo se, že jsme po čase zjistili, že výletíme do neznáma. Pokud bylo světlo, moc to nevadilo, vždy jsme nakonec došli (vyšli z lesa) na nějakou silnici, kde se nám podařilo zorientovat (no přesněji choti, já jsem na tohle fakt natvrdlá) a dát se správným směrem :-)

No vida, aniž jsem věděla, že čtvrtek byl den štrúdlu, jsem sice závin nedělala, ale upekla "apple crisp" z jablek, která už začínala trochu moučnět.

Krásná "deka" vlčích máků, ty tu sice také rostou ale "je jich jako šafránu". Občas vidím i mudré kytičky, které vypadají jako chrpy, ale zcela jistá si tím nejsem.

K nám se blíží od zálivu silná bouře Claudette. Zatím tu jen mírně prší, ale k večeru a hlavně během zítřka by to mohlo být síla - uvidíme.

E. Žampachová 19.6.2021 18:02

Máky nějak nepočítám, byly tu vždy, o kolik jich je letos víc, nevím. Nijak mi to nepřišlo nápadné. Teď se všechno snaží dohnat studené jaro.

Tohle počasí nám přavrátilo psí režim. Na procházky dopoledne, čím dřív pod střechou a v relativním chladnu, tím lépe. Jsem ráda, že nejsem na zkouškách. Byli jsme před týdnem, to bylo vlídně. Dnes bych velmi nerada. Jak kvůli sobě, tak kvůli psovi. Ginny se chladí ve sklepě na dlažbě. Ještě že bába dokáže sejít i vyjít schody. Je sice stařenka, ale zatím jí to celkem chodí. Vedro ráda nemá. Radši se válí ve sněhu. Ale i v tomhle počasí si ty své 4-5 km ujde.

T. Zana 19.6.2021 17:10

Hmmm, Den jablečného štrúdlu. No, zatím mi to přijde spíš na Den třešňové bublaniny ;-).

A. Alimo 19.6.2021 16:24

U nás jsou v pili s obilím po okrajích spousty vlčích máků a spousta chrpy, je to nádherná barevná kombinace.

A. Alimo 19.6.2021 16:25

v poli, mám to po sobě číst:-)

T. Zana 19.6.2021 17:05

Aaaach, chrpy ohavně závidím!

V. Verenková 19.6.2021 15:28

Až som sa orosila!.klikla som na tie štrudle a prišla som na diskusiu a tam,jak jablčka,tak jablčka nazbierané ,darovane a podobne.hovorím si,.zase nas Česi predbehli,či co!!.A ono to bolo spred roka!!Tajže jablká ešte nemáme ani my,ani vy.

Lúky sú plné červených makov.Aj vy ste verili,ťže každy,kto drží kvet maku a potom si pretrie oči,oslepne?

U nás je presne 33 st.,na vydochnutie.

T. Zana 19.6.2021 17:07

Tak jsem teď koukala na nějaké fotky vlčích máků a ejhle - u toho napsáno, že ta kytka je nějaký rohatec růžkatý 8-o.

V životě jsem o něm neslyšela :-P.

Z. Lika 20.6.2021 11:21

Rohatec růžkatý má půvabné jméno, ale já o něm nejen neslyšela, ani ani ho neviděla. Připadá mi jako takový macatý mák - ale má jen čtyři okvětní lístky, jak vidím. Díky za osvětu!

A. Zemanová 19.6.2021 12:08

Spousta máků rozkvetla i na klikatém pruhu půdy před domem, na kterém se pokouším o "louku starých časů". Možná byla semena ve směsi osiva, ale protože současně vyrostlo i spousta bodláků, podezírám přírodu, že si prosadila své, osivo neosivo. :-)

Výlety do neznáma jsme příliš nepěstovali. Ono stačilo, že se v ně dokázalo zvrtnout spousta výletů s pevně daným cílem. :-) Dnes už to skoro nejde, když má člověk po ruce mobil, ale za našich mladejch časů bývalo výletění občas velmi dobrodružné. :-)

Z. Xerxová 19.6.2021 14:59

ano - z té doby pochází rodinné heslo "podle mapy jsme na támhletom kopci" ;-D ;-D

A. Bytová 19.6.2021 10:10

Taky mám dojem, že vlčí máky v takovéto hustotě jsem snad ještě neviděla. Že by počasem? Loni po dlouhé době celkem teplotně normální léto a dost pršelo. Takže třeba vyklíčila i "zasutá" semínka.

Z. Tečka 19.6.2021 10:07

Tak na ty vlčí máky jsem se zaměřila včera cestou do Kolína. U nás trochu polí zmizelo a tam kde pole zůstala, je letos převážně žluto. A v řepce máky nerostou, za to příkopy jich jsou plné. Škoda,že ta krása moc dlouho nevydrží. Tady by se teď líbilo Matyldě.

Z. Jenny 19.6.2021 10:01

Nevíte někdo ,co je s Ygou a Terkou (zlomenina vím),mám o ně strach. Stačí jen slovo,dobrýýý, nic víc. V