20.6.2021 | Svátek má Květa


VÍP: Aneb víkendový pokecník

18.11.2017

O Igorových psech v Bostonu jsme si mohli přečíst onehdy zde.

Začátkem listopadu od něj přišel další e-mail:

„Posilám foto z narozeninové party. Thimbovi bylo 9 let v neděli. Už chudák pomalu nemůže na zadní nohy. Je to smutné vidět, jak stárne. No ale co. Všichni nějak nemládneme :-)

Helena se psychicky připravuje na den, kdy se bude muset s Thimbou rozloučit, a není to lehké. Ale začíná to být celkem realita, co nás brzy nemine.

Brock se zatím drží v pohodě. No a Miss Sunshine je úplné zlatíčko. To je hrozný mazel.

Na fotce je ještě Sofia, malá holka vizsla, kterou jsme se nabídli jedné paní hlídat. Původně to mělo být na měsíc, ale nějak se to natáhlo a Sofia je tu 3 měsíce (paní si zlomila nohu a tak vážbě, že nemohla chodit). No ale už by si měla pro Sofii na konci tohoto měsíce přijet.“

Thimba, Miss Sunshine, Sofia, Brock

Thimba, Miss Sunshine, Sofia, Brock

Fotografie vzbudila mou zvědavost: co dobrého to psi mají? A zde je odpověď:

„No žádný zázrak to není. Je to prostě pomleté syrové hovězí maso. Tu se to prodává jako hamburger meat :-), ale není v tom žádné koření.

Naši chlupáči jsou na takzvané dietě se syrovým masem celý život, tak jim to nedělá problém. Ale to, co jim dáváme zrát každý den, je speciálně připravené žrádlo pro psy. Je to syrové maso, pomleté vnitřnosti, pomleté kosti, je v tom zelenina atd.

Thimba ale to, co je s vnitřnostmi, nežere. Nějak mu to nevoní. Tak mu Helča kupuje jiné syrové maso, ale taky speciálně připravené pro pejsky. Prodává se to v zvířecím krámě. Sunshine a Brock nemají problém s ničím a teda dostávají to, co má i vnitřnosti. Je to prý velmi výživné pro lovecké psy. A pochutnávají si na tom náramně. To kupujeme pres Helčinu kámošku, chovatelku ridgebacků v New Jersey (odkud je Sunshine), ta to má přímo od řezníka. Koupíme toho vždy tak 100 kg a doma to máme v garáži v mrazáku.

Brock a Sunshine dostávají syrové maso ráno, a večer zase granulové psí žrádlo. Thimba teď už jenom syrové.

Takže když má někdo narozeniny, tak jídelníček zpestříme steakem nebo mletým syrovým masem. No a na ozdobu jim tam Helča dává vajíčko :-)“

Co dobrého chystáte k narozeninám svým zvířatům vy?

Toto je obvyklý všeobecný pokecník, takže sem můžete psát o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Kdo si nevšiml včerejšího článku, tak na něj laskavě mrkněte.

Pěknou sobotu a neděli.

Foto: Igor Bily

Lika Neviditelný pes


TESTOVÁNÍ: Získejte jeden z 80 lahodných balíčků NATURNES BIO
TESTOVÁNÍ: Získejte jeden z 80 lahodných balíčků NATURNES BIO

Rozdáváme lahodné balíčky prémiových dětských příkrmů NaturNes BIO. Jsou plné dobrot z kvalitních surovin z?ekologického zemědělství, které se...